Skocz do zawartości

Win XP Home reboot


y00r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przerzucam temat z forum "obok" ponieważ tam problem raczej nie będzie rozwiązany. Na wstępie informuję, że został mi podsunięty podobny wątek z tego forum jednak rozwiązania nie było; sytuacja wymagała grzebania edytorem hex w dysku co mnie za bardzo "nie bawi."

 

Na lapie hp nx7400 działa (w zasadzie działał) win xp home. Objaw bez szczególnej przyczyny - rebooty podczas ładowania systemu, zaraz po ekranie BIOS`u reboot, nie ma nawet paska ładowania windy. Restarty następują przy każdym trybie uruchomienia (awaryjny, wiersz poleceń itp)

 

co zostało zrobione:

-chkdsk

-fixboot

-fixmbr

-sprawdzenie stanu dysku

-partycja istnieje można się do niej dostać z poziomu jakiś menedżerów LIVE

-folder C:\windows\minidump jest pusty

-przy uruchamianiu jest opcja "Wyłącz restarty przy wystąpieniu błędów" brak efektu

-Naprawianie systemu poprzez naciśnięcie klawisza "R" (te drugie R kiedy po którym załącza się instalator) spowodowało usunięcie plików systemowych - jak to zwykle bywa oraz wkopiowanie plików potrzebnych do instalki. Wiadomo, że potem następuje restart i uruchamia się PE - z tym że po tym zamierzonym restarcie sytuacja powtórzyła się i restarty następują w nieskończoność.

-podmieniony został plik kernel32.dll poprzez wypakowanie "expand" pod konsolą odzyskiwania

- po podłączeniu dysku do innego PC mbrchek nie wykazał syfu, również NOD32

- z podobnego wątku, o którym pisałem wyżej zaintrygowała mnie sprawa z plikiem boot.ini po sprawdzeniu nie stwierdziłem różnic.

- uruchomiłem bootcfg /rebuild z konsoli - znaleziono instalke systemu dodałem kolejny wpis do boot.ini z tej konsoli i sytuacja bez zmian

-test disk pokazał że mbr ma stat OK co prawda backup i używany są różne ze względu na wykonane komendy fixmbr itp

- przywracanie ostatniej dobrej konfiguracji (F8) też powoduje restart

- przeglądając zawartość C:\ z poziomu innego PC stwierdziłem że brak pagefile.sys - niestety nie wiem czy po usunięciu lub zniknięciu system go sobie odbudowuje podobnie jak plik hibernacji (nie doszukałem)

- z innego działającego home "na żywca" skopiowałem systemowe z C:\ odpowiadające za bootowanie tj autoexec.bat, IO.sys i wszystkie inne, które tam były oprócz boot.ini, stworzyłem pusty plik o nazwie pagefile.sys

 

EUREKA odpaliło się PE po czym kontynuowana jest instalacja (mam nadzieje że to właśnie ta z opcją R) w każdym razie 9 min przed końcem wywala komunikat: setup.exe napotkał wyjątek 0xc0000409 adres 0x69c7db5f.

po OK lub Anuluj następuje reboot i tak w kółko.

 

Znalazłem solucje powrotu do poprzedniej znanej konfiguracji za pomocą płyty Live UBCD4win gdzie można odtworzyć stan z restore pointa.

Na tym etapie właśnie jestem.

Pytanie czy to ma sens w przypadku gdy zainicjowana jest już instalacja.

Trochę pracy już włożyłem w ratowanie tego systemu więc szkoda formatować tym bardziej, że laptop ma dość skomplikowaną konfigurację, która też zajmie dużo czasu.

 

Czy sprawa jest jeszcze do odratowania.

Proszę o koncepcje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proponuję w pierwszej kolejności sprawdzić czy laptop jest sprawny.

 

Wykonać test pamięci RAM - minimum 2 przebiegi, lepiej 3. http://www.memtest.org/#downiso

Jeśli test nie wykaże błędów, sprawdzić dysk za pomocą MHDD http://hddguru.com/download/software/mhdd/mhdd32ver4.6iso.zip

 

Nie pamiętam dobrze, ale hp nx7400 jest wyposażony chyba w dysk SSD. Być może w BIOS jest ustawiony tryb AHCI i stąd problem z naprawą, po prostu brak sterownika AHCI, lub jest on uszkodzony. Sprawa wyjaśni się przy uruchamianiu MHDD, bo ten program nie widzi dysków w trybie AHCI.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Nie pamiętam dobrze, ale hp nx7400 jest wyposażony chyba w dysk SSD
pamiec nie ma tu nic do rzeczy wystarczy wstukac w google

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SupportTaskIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&taskId=110&prodTypeId=321957&prodSeriesId=1847094

Linki do MHDD nie dzialaja, ale w dziale hardware jest informacja bardzo dokladna jak sprawdzic dysk i pamiec RAM.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to sprzęt kompletnie nie ma tu znaczenia, błąd z tym setupem będzie związany z jakimś rozjazdem systemu, niestety tu moja wiedza się kończy.

Wykonałem jednak zalecane testy.

MHDD nic nie wykazał najgorszy wynik to <50ms 283, żadnych innych błędów czy podobnych kwiatków.

memtest86+ też czysty

Dyski SSD tym lapku ? :) W tym czasie istniały chyba tylko na papierze.

 

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Link prowadzi do strony z indexem opracowań nie miałeś chyba na myśli żebym wszystko czytał :P

nie ma 150 nie mam powodu oszukiwać szukam pomocy a nie sensacji :)

Może być smart z hdtune? niemam możliwości zrobić fotki i ją udostępnić.

Pozdrawiam

 

Te czerwone parametry nie są krytyczne dla działania dysku jak to w opisie smart było zaznaczone.

post-1946-0-69861100-1343988316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Dyski SSD tym lapku ? :) W tym czasie istniały chyba tylko na papierze.

Chodziło oczywiście o SATA, a że pisząc post kilka minut wcześniej montowałem SSD, to stąd pewnie pomyłka. :) .

 

Ale skoro MHDD wykrył dysk, to nie pracuje on w trybie AHCI. Być może system był instalowany w tym trybie i dlatego teraz jest problem z naprawą.

Odnośnik do komentarza
nie miałeś chyba na myśli żebym wszystko czytał :P
absolutnie nie. Takie bystre chopaki (a jest ich w tym tygodniu kilku) rozgryzaja problemy sami, a jak nie idzie i zamieszanie jest juz wystarczajaca dokladne to prosza o pomoc. Jednoczesnie nie wykonuja polecanych czynnosci bo wiedza lepiej i wypisuja takie kosmiczne bzdury jak np;
nie ma 150 nie mam powodu oszukiwać szukam pomocy a nie sensacji :)
Nie spotkalem nowego dysku bez odczytu w tym zakresie, a uzywanej padaki nie wspomne.

 

Te czerwone parametry nie są krytyczne dla działania dysku jak to w opisie smart było zaznaczone.
oczywiscie, ze nie sa. Nie mam nawet zamiaru przekonywac, ze wysokie wartosci niektorych niby nie istotnych parametrow moga miec przelozenie na stabilnosc i prace dysku.

 

Czekaj zatem cierpliwie - pozdrawiam i nie do "napisania". Z mojej strony juz wszystko :P .

Odnośnik do komentarza

Wszystkie czynności wykonane pod okiem specjalistów. Mam nadzieje, że nie byli to "specjaliści"

To nie są nieistotne parametry.

 

Proszę bardzo zdobyłem przynajmniej telefon z aparatem i specjalnie wykonałem skan po raz drugi MHDD zrobiłem również fotkę stanu tej "używanej padaki". Żadnych sto pięćdziesiątek.

 

Proszę o zamknięcie tematu.

Pozdrawiam.

 

EDIT: dorzucę jeszcze te drugie tam lepiej widać model dysku.

post-1946-0-91412000-1344008839_thumb.jpg

post-1946-0-24621700-1344009903_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...