Skocz do zawartości

Weelsof "Twój komputer został zablokowany..."


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś rano po włączeniu komputera zobaczyłem okno na całym pulpicie o tytule: "Komputer został zablokowany ze względu na naruszenie prawa polskiego".

Poniżej zamieszczono zarzuty i oświadczenie, że muszę zapłacić grzywnę przez Ukash.

 

Czytałem o tym w sieci i okazało się, że jest to znany problem.

Ściągnąłem program OTL i przeskanowałem komputer. Poniżej zamieszczam logi. Proszę o ich przeanalizowanie i pomoc w usunięciu tego złośliwego oprogramowania. Z góry dziękuję.

 

Mam system windows XP.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie tylko "czytałeś", robiłeś na własną rękę dziwne operacje. Po pierwsze: ślady uruchamiania skryptu do OTL = branie z innych tematów bezcelowe (nie będą działać) + można sobie coś przypadkiem uszkodzić. Po drugie: uruchamiany ComboFix = zasady działu mówią wyraźnie, by się do tego przyznać i podać log, który utworzył. A same logi z OTL zrobione z poziomu złego konta, czyli wbudowanego w system Administratora a nie konta użytkownika:

 

Computer Name: PC-43C0D49D69FF | User Name: Administrator | Logged in as Administrator.

 

Konto to nawet nie było czynne przed akcją, widoczny świeży zrzut katalogu na dysku. Rejestr kont i ich foldery są różne = różne logi.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [syncreg] C:\Documents and Settings\komputer\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\4968\Syncreg.exe ()
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (SysInfo)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\catchme.sys -- (catchme)
 
:Files
C:\Documents and Settings\komputer\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\4968
C:\Documents and Settings\komputer\Dane aplikacji\hellomoto
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania. Loguj się na właściwe konto.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1 oraz log utworzony wtedy przez ComboFix (nie uruchamiaj narzędzia ponownie).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadane akcje prawidłowo wykonane i możemy kończyć:

 

1. Na liście zainstalowanych jest pozycja adware QuickStores-Toolbar 1.1.0. Odinstaluj, choć wygląda to na odpadek.

 

2. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix, co wyczyści też foldery Przywracania systemu. ComboFix jest zapisany na Pulpicie konta Administrator, przenieś go na Pulpit konta komputer. W Start > Uruchom > wklej komendę:

 

"C:\Documents and Settings\komputer\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

3. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

4. Zaktualizuj bazy w posiadanym Malwarebytes Anti-Malware i wykonaj skanowanie. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport.

 

5. Aktualizacje: KLIK. Z Twojej listy zainstalowanych o co mi konkretnie chodzi:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216032FF}" = Java™ 6 Update 32

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1 - Polish

"{EE7257A2-39A2-4D2F-9DAC-F9F25B8AE1D8}" = Skype™ 5.8

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Opera/Firefox)

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007 ----> brak pakietu SP3

 

PS. A ciężkie reklamodawcze GG10 sugeruję zamienić którąś z przyjaźniejszych alternatyw z obsługą sieci Gadu: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Opisy w artykule mojego autorstwa: Darmowe komunikatory.

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...