Skocz do zawartości

Weelsof - Ukash - komputer został zablokowany.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasady działu: KLIK. Posty połączone, a logi OTL to powinny być od razu w pierwszym... Na temat używania ComboFix: KLIK. Program użyty kompletnie niepotrzebnie.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [sMBHelper] C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\4481\SMBHelper.exe ()
 
:Files
C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\4481
C:\Users\User\AppData\Roaming\hellomoto
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\v9.xml
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Services
catchme
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware V9 HomeTool + przestarzały program Spybot - Search & Destroy. W Google Chrome w Opcjach skoryguj stronę startową.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki adminie za pomoc!!

 

Udało mi się wcześniej poradzić z problemem.

Wyszukałem nowe pliki *.exe zainstalowane w dniu infekcji, jeden z nich to w moim przypadku \4481\SMBHelper.exe usunąłem go. Następnie poszukałem w rejestrze nazwy SMBHelper znalazło jeden wpis również go usunąłem i problem znikł. Po twoim poście dodatkowo usunąłem: hellomoto i v9.xml

 

 

Pozdrawiam

I życzę wytrwałości w leczeniu kompów.

 

Ps.

Widziałem na forum prawdziwy wysyp problemów z tym wirusem :(

Odnośnik do komentarza
Udało mi się wcześniej poradzić z problemem.

Wyszukałem nowe pliki *.exe zainstalowane w dniu infekcji, jeden z nich to w moim przypadku \4481\SMBHelper.exe usunąłem go. Następnie poszukałem w rejestrze nazwy SMBHelper znalazło jeden wpis również go usunąłem i problem znikł. Po twoim poście dodatkowo usunąłem: hellomoto i v9.xml

 

Skrypt robił więcej niż to co opisujesz. Dopasowując do opisu należy zapuścić tę modyfikację:

 

:Files
C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\4481
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Services
catchme
 
:Commands
[emptytemp]

 

Reszta zadań nadal aktualna. I to nie koniec czyszczenia ani procedur związanych z tym systemem.

 

 

 

Widziałem na forum prawdziwy wysyp problemów z tym wirusem

 

Nawiasem mówiąc, nie jest to wirus. To trojan klasy ransomware.

 

.

Odnośnik do komentarza

Apropos radził = jestem kobietą. Zadania zrobione, toteż przejdź do wykończeń:

 

1. Przez SHIFT+DEL skasuj te foldery:

 

[2012/07/25 11:43:53 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\Spybot - Search & Destroy

[2012/07/25 11:43:53 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy

[2012/07/25 10:54:54 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\windows\erdnt

 

2. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix, co wyczyści też foldery Przywracania systemu. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

D:\ComboFix.exe /uninstall

 

Gdy komenda ukończy, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wykonaj podstawowe aktualizacje: KLIK. Z Twojej listy zainstalowanych o co mi chodzi:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1 - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX (wtyczka dla IE) ----> sprawdź

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla FF) ----> już jest najnowsza

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sorki za zwłokę w odpowiedzi ale dopiero dzisiaj komputer dotarł do domu :wacko:

 

Apropos radziłeś = jestem kobietą.

 

Wybacz przyzwyczaiłem się do nazw typu "ekolożka", "ministra" itp., więc myślałem, że powinno być administratorka. A tu klops jest "Administratorzy", powinienem się domyśleć po awatarze, ale z tymi obrazkami to różnie bywa. :)

 

 

Zrobiłem zalecenia z powyższego postu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...