Skocz do zawartości

Ukash zablokowanie komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem wszystkim znany. Przeglądając strony internetowe spotkała mnie niemiła niespodzianka w postaci tego złośliwego "czegoś"

Dodatkowo skanowałem komputer Malware Anty-bytes, które wykazało pare infekcji, ale wszystkie usnąłem. Niestety problem nie został zażegnany :[

 

Posiadam system Windows 7 enterprise 64 bit.

 

Zwracam się o pomoc, jako, że usłyszałem od znajomego, że umiecie pomóc :)

Edit: Wszedlem w autostart i znalazłem program o podejrzanej nazwie skaładający się z ciągu liter. Wyłączyłem go, zlokalizowałem po ścieżce i wywaliłem. Dodatkowo znalazłem folder, który ten śmieć założył z całą "oprawą" komunikatu. Po zrestartowaniu komputera problem już zniknął, ale nadal widnieje w autostarcie(jest wyłączony). Podana jest tam również ścieżka do rejestru, ale nie ma go pod wskazanym adresem(usunąłem go już). W jaki sposób go wywalić z tego autostartu żeby się już na dobre go pozbyć?

W załączniku logi z OTL:

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Edit: Wszedlem w autostart i znalazłem program o podejrzanej nazwie skaładający się z ciągu liter. Wyłączyłem go, zlokalizowałem po ścieżce i wywaliłem. Dodatkowo znalazłem folder, który ten śmieć założył z całą "oprawą" komunikatu. Po zrestartowaniu komputera problem już zniknął, ale nadal widnieje w autostarcie(jest wyłączony). Podana jest tam również ścieżka do rejestru, ale nie ma go pod wskazanym adresem(usunąłem go już). W jaki sposób go wywalić z tego autostartu żeby się już na dobre go pozbyć?

 

Logi jak rozumiem nieaktualne, tzn. sprzed tej akcji. Nie sprecyzowałeś w czym "wyłączyłeś", msconfig? Podaj skan dostosowany. Uruchom SystemLook x64 i w oknie wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig /s

 

Klik w Look i przedstaw raport wynikowy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wpis który wyłączyłeś:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\tmpkvprmzorhqtu]

"key"="SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"

"item"="tmpkvprmzorhqtu"

"hkey"="HKLM"

"command"="C:\ProgramData\tmpkvprm.exe"

"inimapping"="0"

"YEAR"= 0x00000007dc (2012)

"MONTH"= 0x0000000007 (7)

"DAY"= 0x0000000018 (24)

"HOUR"= 0x0000000001 (1)

"MINUTE"= 0x0000000039 (57)

"SECOND"= 0x0000000022 (34)

 

Skoro tylko na tym wpisie manipulowałeś, skasowałeś plik infekcji skorelowany z tym wpisem, ale do usuwania jest więcej obiektów na dysku. Akcja:

 

1. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator i skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\tmpkvprmzorhqtu

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\ProgramData\szjodczuzjggxpp
C:\ProgramData\vrfjwhxzvaphwqx
 
:OTL
O4:64bit: - HKLM..\Run: [Windows Defender]  File not found
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otworzy się log z wynikami usuwania.

 

3. Do oceny wystarczy tylko log z wynikami usuwania z punktu 2, nie ma potrzeby tworzyć nowego skanu OTL. I odpowiedz na pytanie czy znasz te pliki, mają dziwne nazwy:

 

[2012-07-12 13:30:12 | 000,063,343 | ---- | M] () -- C:\Users\Hannibal\Documents\hggh.wma

[2012-07-12 13:28:48 | 000,063,343 | ---- | M] () -- C:\Users\Hannibal\Documents\ty.wma

[2012-07-12 13:26:11 | 000,067,833 | ---- | M] () -- C:\Users\Hannibal\Documents\jkj.wma

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Gwoli formalności, kazał = jestem kobietą. Ten skrypt do OTL to chyba puszczałeś dwa razy (co jest bez sensu), gdyż wszystko "not found", a definitywnie było w skanie widzialne wcześniej. Kończymy:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

2. W Dzienniku zdarzeń błąd WMI numer 10. Napraw: KB2545227.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Wykonaj podstawowe aktualizacje: KLIK. Wyciąg z Twojej listy zainstalowanych co mam na myśli, m.in. przestarzała Java jest przyczyną infekcji:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86417001FF}" = Java™ 7 Update 1 (64-bit)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX 64-bit (wtyczka dla 64-bitowego IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin 64-bit

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1 - Polish

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla 32-bitowych Firefox/Opera)

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007 ----> brak SP3

"Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)

 

 

========== HKEY_USERS Uninstall List ==========

 

[HKEY_USERS\S-1-5-21-2891997501-4100057630-4045228151-1000\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Google Chrome" = Google Chrome 18.0.1025.142

 

 

PS. Uwagi poboczne:

- Para Gadu-Gadu 10 + Tlen.pl to wg mnie niefortunna sprawa. Pierwszy jest nie do użytku (żre zasoby i dręczy reklamami). Na drugim firma położyła krzyżyk, nierozwijany. Sugeruję oglądnięcie innych alternatyw z obsługą sieci Gadu: WTW, Miranda, Kadu, AQQ. Wszystko opisane w artykule Darmowe komunikatory.

- Sunrise Seven: widzę zainstalowany i przestarzegam przez użyciem opcji czyszczenia ...\DriverStore\FileRepository. To błąd, że aplikacja to udostępnia. Wyczyszczenie repozytorium sterowników ma duże skutki uboczne, takie jak błędy Windows Update i niemożność instalacji sterowników nowo podpinanych urządzeń.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
2. W Dzienniku zdarzeń błąd WMI numer 10. Napraw: KB2545227.

 

Rozumiem, że mam ściągnąc ten fix ze strony microsoftu i go uruchomić. Skąd mam wiedzieć czy go naprawi jak ja nawet nie mam pojęcia co to za błąd :)

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

Niezbyt mi to idzie. Wyskakuje mi okienko(załącznik)

 

Z tymi aktualizacjami mam pewien problem. Połowa mi się nie chce zainstalować. Jest napisane, że wystąpił problem z instalacją aktualizacji.

 

Gwoli formalności, kazałeś = jestem kobietą.

 

Wybacz. Nick mnie zmylił ;)

post-6367-0-71149000-1343143664_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, że mam ściągnąc ten fix ze strony microsoftu i go uruchomić. Skąd mam wiedzieć czy go naprawi jak ja nawet nie mam pojęcia co to za błąd

 

Tak, ten automat masz pobrać. Naprawi, gwarantuję. A weryfikację to sobie przeprowadzisz w Dzienniku zdarzeń w gałęzi Aplikacja, od momentu uruchomienia tego narzędzia przestanie się pojawiać błąd WMI numer 10. W logu OTL Extras jest on widzialny jako:

 

[ Application Events ]

 

Error - 2012-07-12 14:12:44 | Computer Name = Hannibal-PC | Source = WinMgmt | ID = 10

Description =

 

 

Niezbyt mi to idzie. Wyskakuje mi okienko(załącznik)

 

Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik na "Dostawca kopiowania w tle oprogramowania firmy Microsoft" i Typ uruchomienia zmień na Ręcznie. Zweryfikuj czy nadal występuje błąd 0x81000203.

 

 

Z tymi aktualizacjami mam pewien problem. Połowa mi się nie chce zainstalować. Jest napisane, że wystąpił problem z instalacją aktualizacji.

 

Ale coś bliżej, jakie błędy? I nie komentujesz też moich uwag o Sunrise Seven, mam nadzieję, że jednak nie naruszyłeś w nim tego o czym mówiłam, bo to byłoby niestety katastrofalne.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Tego sunrise 7 nie ruszałem. Kiedyś mi to kolega zainstalował bo on mi wgrywał system. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego mam:)

 

Czyli nie wiadomo co zrobił w tym programie. A widać tu w systemie subtelne ślady manipulacji w serwisach. Mógł załatwić określone funkcje.

 

 

Z aktualizacjami zrobiłem temat

 

Tam więc kontynuacja. A tu temat jest ukończony i zamykam.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...