Skocz do zawartości

Udzielanie porad a uczciwość radzącego


Rekomendowane odpowiedzi

W temacie http://www.fixitpc.p...ie-wykrywa-usb/ @Andziorka napisała:

 

Poszukaj w katalogu C:\Windows\Winsxs plików: usb.inf, usbccid.inf, usbcir.inf, usbport.inf, usbstor.inf, usbvideo.inf skopiuj je do: C:\Windows\Inf

Zobacz czy w katalogu: C:\Windows\System32 lub C:\Windows\Winsxs masz te pliki: usbmon.dll, usbperf.dll, usbui.dll skopiuj je do: C:\Windows\System32

W menadżerze urządzeń usuń wszystkie Kontrolery USB i kliknij: Uruchom później tak, żebyś mógł wszystkie od razu je usunąć, dopiero jak usuniesz wszystkie zrestartuj komputer.

Po restarcie powinien się wyświetlić komunikat o znalezieniu nowego sprzętu, jeśli nie znajdzie go automatycznie to podczas podawania tego komunikatu wybierz opcję, abyś mógł je wybrać i wskaż katalog: C:\Windows\Winsxs zrestartuj komputer.

 

Ponieważ treść wydała mi się znajoma to poprosiłem o źródło informacji. I żeby było jasne - nie mam do @Andziorki żadnych pretensji. A źródło informacji pochodzi z:

 

http://www.forum.twe...post__p__171111

A oto treść (celowo) - porada udzielona przez Administratora Maciek - Macsch15:

 

Napisano 20 04 2009 - 16:02

Znajdź pliki :

usb.inf

usbccid.inf

usbcir.inf

usbport.inf

usbstor.inf

usbvideo.inf

 

Może być kilka o tej samej nazwie w różnych podkatalogach (wybrałem najbardziej aktualne).

100 % są w katalogu C:\Windows\Winsxs. Skopiuj je do C:\Windows\Inf

 

Wyszukaj, czy w katalogu C:\Windows\System32 są poniższe pliki:

(jeżeli nie to 100% są w C:\Windows\Winsxs i oczywiście skopiuj je do C:\Windows\System32).

 

usbmon.dll

usbperf.dll

usbui.dll

 

Uruchom menedżera urządzeń i usuń wszystkie gałęzie w Kontrolery USB

(nie restartuj komputera przed usunięciem wszystkiego - "Uruchom ponownie później").

 

Zrestartuj komputer.

 

Powinien znaleźć nowe urządzenia (Główny koncentrator USB itd.).

Jeżeli nie znajdzie automatycznie to należy w momencie "znaleziono nowy sprzęt" wybrać opcję "pozwól mi wybrać" i wskaż katalog: C:\Windows\Winsxs.

 

Pewnie każe zrobić restart.

 

Od tego miejsca (jako ciąg dalszy porady pana Administratora Macsch15 z forum Tweaks.pl) mamy kawałek porady @Picasso z forum SE w podobnym problemie jako kontynuacja mojej porady:

 

Jeżeli nie zadzała to spróbuj naprawić programem USB-Troubleshooter

http://www.xtreme-co...-troubleshooter

 

Tam masz obrazki, które poniekąd pozwalają ocenić co się dzieje.

 

1. Startowy ekran: ptaszek na Ich habe... i lecisz przez strzałeczkę.

 

2. Pierwszy etap to ręczne cięcie urządzeń z Menedżera urządzeń. Ekran podaje informację o włączeniu w Menedżerze urządzeń w menu Widok opcji "Pokaż ukryte urządzenia". Klik w button. Otworzy się Menedżer i masz tę opcję włączyć. Klik w Seite-2, im chodzi o to byś wyszukał w menedżerze obiekty związane z USB i je wywalił. I to masz przeprowadzić. A klikasz na ekranach na te buttony, które są aktywne.

 

3. Drugi etap to czyszczenie cache INF sterowników. Podają by włączyć wyszukiwarkę Windows Explorer, w opcjach szukania uwzględnić przeszukiwanie ukrytych / systemowych i subfolderów, na szukanie wpisać infcache. Znalezione skasować. Klik w buttonik by zaznaczyć wykonanie zadania.

 

4. Ostatni etap to power down.

 

Na forum.idg.pl znajduje się taka moja porada:

 

Napisany 23 czerwiec 2008 - 07:30

 

W związku z zapytaniami opisuję jak to zrobić.

Należy znaleźć poniższe pliki:

1.usb.inf

2.usbccid.inf

3.usbcir.inf

4.usbport.inf

5.usbstor.inf

6.usbvideo.inf

Może być kilka o tej samej nazwie w różnych podkatalogach (wybrałem najbardziej aktualne).

100 % są w katalogu C:\Windows\Winsxs. Skopiuj je do C:\Windows\Inf

Wyszukaj, czy w katalogu C:\Windows\System32 są poniższe pliki:

(jeżeli nie to 100% są w C:\Windows\Winsxs i oczywiście skopiuj je do C:\Windows\System32).

usbmon.dll

usbperf.dll

usbui.dll

Uruchom menedżera urządzeń i usuń wszystkie gałęzie w Kontrolery USB

(nie restartuj komputera przed usunięciem wszystkiego - "Uruchom ponownie później").

Zrestartuj komputer.

Powinien znaleźć nowe urządzenia (Główny koncentrator USB itd.).

Jeżeli nie znajdzie automatycznie to należy w momencie "znalezono nowy

sprzęt" wybrać opcję "pozwól mi wybrać" i wskaż katalog: C:\Windows\Winsxs.

Pewnie każe zrobić restart.

Podłącz pendriva i jeżeli nie rozpozna automatycznie - wskaż katalog C:\Windows\Winsxs.

 

Działa w obu wersjach Visty (32 i 64 bit)

 

 

W poście wyżej podałem info gdzie to znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cóż, ja znalazłam (jak jest wyżej napisane) wątek ten na forum Tweaks, ale nie chcąc linkować i cytować innego forum zmieniłam jego treść, tak aby ktoś później nie zarzucał mi, że żywcem przepisałam i nie daję cytatu. Ale wątek jest faktycznie identyczny jak ten napisany przez wieslaw531 , administrator tamtejszego forum nie pofatygował się o zmianę czy podanie źródła. Jednak w sieci jest to bardzo często spotykane i gdybyśmy chcieli z tym walczyć byłoby ciężko.

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem wyżej a również na PW nie mam do Ciebie żadnych pretensji. Nawet dobrze, że ta porada się tu znalazła - może ktoś skorzysta bo w końcu o to chodzi.

 

Celowo temat umieściłem w RR bo traktuję go w kategoriach dobrych obyczajów oraz rzetelności forumowiczów.

To forum traktuję jako wzór mimo iż dopiero raczkuje ale bądźmy dobrej myśli. Pierwsze sukcesy już są - ComboFix.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pretensje byłyby tu nie na miejscu, ponieważ:

1) post nie jest identyczny z Twoim, ani żadnym innym = nie jest skopiowany, więc nie istniała potrzeba cytowania, bo nie został ukradziony, a jedynie przeczytany, przyswojony i przetrawiony po mojemu i podany dalej także po mojemu; jedynym słowem ciąg nauki i przekazywania zdobytych w internecie informacji, na czym bazuje wiedza chyba wszystkich, albo większości z nas

2) na forum idg napisałeś, że rozwiązanie wziąłeś ze strony Microsoftu, także nie jest to Twoje autorskie rozwiązanie, jest tylko przetłumaczone na język polski

 

Widzę, że na forum Tweaks tekst już zniknął, a nie musiał (bo może by komuś jeszcze pomógł) - wystarczył cytat, albo przekształcenie go na swój własny. ;)

Plagiatu sama nie popieram, bo dotknął kilka razy i moją osobę. Jednakże jest to walka z wiatrakami i jedyne co możemy zrobić, to cieszyć się, że komuś nasze porady się przydają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...