Skocz do zawartości

Live Security Premium


Rekomendowane odpowiedzi

Na laptopie mojego ojca (Win XP) pojawił się wspominany już tu wirus, więc nie będę się rozpisywał. Bardzo proszę o pomoc w jego usunięciu. Laptop stary, mój ojciec na temacie się nie zna, proszę więc nie krzyczeć na mnie za stare wersje programów ;-)

 

W załączniku logi z OTLa. Gmer nic nie pokazał.

 

EDIT:Laptop włącza się w normalnym trybie, działał Internet, za to w awaryjnym - nie. Pewnie to nie ma znaczenia, ale jakby co, to info podaję. Nie włącza się Panel sterowania, a Firefox co chwile zamula na dobrą minutę, dwie.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu jest więcej niż tylko ta infekcja.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [RegistryMonitor1] C:\WINDOWS\system32\qtplugin.exe ()
O20 - Winlogon\Notify\cryptnet32: DllName - (cryptnet32.dll) - C:\WINDOWS\System32\cryptnet32.dll ()
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\PCAMPR5.SYS -- (PCAMPR5)
 
:Files
C:\Documents and Settings\xxx\Menu Start\Programy\Live Security Platinum
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\036DFF8E00017FE8E643447C81CB3F95
C:\Documents and Settings\xxx\Menu Start\Programy\Autostart\PowerReg Scheduler.exe
C:\WINDOWS\System32\crt.dat
C:\WINDOWS\System32\shimg.dll
netsh firewall reset /C
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Live Security Platinum]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) + zaległy GMER. Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jakoś nie zauważyłam tej wstawki o GMER. Zadania usuwające wykonane, ale zrekonstruował się ten trojan:

 

========== Modules (No Company Name) ==========

 

MOD - [2010-10-28 15:55:55 | 000,046,592 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\system32\cryptnet32.dll

 

20 - Winlogon\Notify\cryptnet32: DllName - (cryptnet32.dll) - C:\WINDOWS\System32\cryptnet32.dll ()

[2012-07-20 12:30:04 | 000,000,012 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\crt.dat

 

Przez SHIFT+DEL skasuj kwarantannę E:\_OTL. Zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware i zaktualizuj bazy. Przejdź w Tryb awaryjny i wykonaj pełne (nie ekspresowe) skanowanie. Następnie przejdź w Tryb normalny i zrób nowy log OTL z opcji Skanuj + zaprezentuj wyniki skanu MBAM.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

MBAM namierzył dziada i usunął. Tym razem brak notowalnego nawrotu w logu z OTL, tylko pusty wpis.

 

1. "Doptaszkuj" PUP.MyWebSearch, to szczątek adware.

 

2. Mini poprawka na odpadki. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
SRV - File not found [unknown (-1) | Unknown] --  -- (UserIO)
O20 - Winlogon\Notify\cryptnet32: DllName - (cryptnet32.dll) -  File not found

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po tym uruchom Sprzątanie w OTL.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. "Uaktualniłem Firefoxa, Flash Playera i Adobe Readera." Jeszcze ten delikwent:

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

 

Uwaga poboczna na temat rozszczepienia GG7 + NGG. Pod uwagę alternatywy z obsługą sieci Gadu: WTW, Miranda, Kadu, AQQ. Opisy tu: Darmowe komunikatory.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...