Skocz do zawartości

FBI - zablokowanie komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dopiero zwalczyłam (z Waszą pomocą) Ukasha, teraz zaatakowało mnie inne badziewie. Wyświetla mi się strona po angielsku, z logiem FBI, rzekoma opłata - 100$. Załączam logi i ponownie proszę o pomoc.

Problemy pojawiły się w obu przypadkach przy korzystaniu z blogspot.com - czy można coś z tym zrobić? Proszę również o polecenie antywirusa, który uchroni mnie od takich problemów w przyszłości.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Problemy pojawiły się w obu przypadkach przy korzystaniu z blogspot.com - czy można coś z tym zrobić? Proszę również o polecenie antywirusa, który uchroni mnie od takich problemów w przyszłości.

 

Antywirus to nie wszystko. To coś atakuje przez nieaktualizowaną Java: KLIK. Tak, to nie zostało w poprzednim temacie zrobione, Landuss nie zauważył, że w systemie jest Java™ 6 Update 31. Ale Ty zignorowałeś z kolei polecenie aktualizacji do statusu SP1, bez zmian i system nadal dziurawy:

 

64bit- Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

 

 


1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\ProgramData\pmt_0piot.pad
C:\Users\Cat\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ctfmon.lnk
rd /s /q C:\Windows\erdnt /C
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Tego drugiego nie umiem znaleźć, czy mogę prosić o podanie jego lokalizacji i kolejnych kroków?

 

Log jest tworzony w katalogu kwarantanny C:\_OTL. Darujmy go sobie jednak. Widoczne pozytywne zmiany w nowym skanowaniu OTL. I przechodzimy do:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Wykonaj dla pewności skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport.

 

4. Aktualizacje. Wracasz do instrukcji: KLIK. I instalujesz Service Pack dla Windows 7 (i resztę aktualizacji wydanych po) + aktualizujesz wymienione aplikacje:

 

64bit- Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin 64-bit (wtyczka dla Firefox)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001}" = Adobe Reader 9.4.7 - Polish

"{EE7257A2-39A2-4D2F-9DAC-F9F25B8AE1D8}" = Skype™ 5.8

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)

 

Bez wykonania tego jest prawdopodobnie, że w kółko będziesz narażony na exploity na www. Jak mówię, antywirus to za mało. Zabezpieczenie jest złożoną sprawą.

 

 

PD. Gadu-Gadu 10 to ciężki program konsumujący dużo zasobów systemowych, no i te wstrętne reklamy. Sugeruję rozważenie przyjemniejszych alternatyw z obsługą sieci Gadu: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Opisy w artykule Darmowe komunikatory.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...