Skocz do zawartości

Komputer został zablokowany ukash-To jakaś epidemia?Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, mam ten sam problem co inni użytkownicy. Mój kochany jedyny niepowtarzalny przyjaciel został zaatakowany przez ukash ; ((( proszęo pomoc ; ) w załączniki zamieszczam potrzebne pliki(jeśli czegoś zapomniałem to proszę napisać czego, pierwszy raz się z tym stykam jestem zielony, ale z tego co poszukałem tutaj na forum to chyba tylko te dwa pliki są potrzebne?) Pozdrawiam serdecznie ; )

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [TabbtnEx] C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\3565\TabbtnEx.exe ()
O4 - HKLM..\Run: [broadcomWireless] C:\Program Files\Broadcom\Wireless\Utility\WlanUtil.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} - No CLSID value found.
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} - No CLSID value found.
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = "pl.v9.com/idg/idg_1337426991_751535"
IE - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = "pl.v9.com/idg/idg_1337426991_751535"
FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Web Search"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://startsear.ch/?aff=2&src=sp&cf=c61e50ae-3af9-11e1-be9b-0017c42e7365&q="
 
:Files
C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\3565
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\hellomoto
C:\Program Files\Common Files\wsock32.dll
C:\WINDOWS\wsock32.dll
C:\WINDOWS\file.exe
C:\WINDOWS\rcx.dat
C:\WINDOWS\rcx.ini
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\rcx.dat
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\rcx.ini
C:\WINDOWS\System32\Desktop_.ini
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ecvp3e25.default\searchplugins\startsear.xml
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ecvp3e25.default\searchplugins\web-search.xml
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Odinstaluj adware V9 HomeTool oraz vShare / LiveVDO (to nośnik adware i zabrudził preferencje przeglądarek). vShare załatw w dwóch miejscach: w Panelu sterowania + w Firefox w Dodatkach.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Z tego działania powstanie log na dysku C.

 

4. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1 oraz AdwCleaner z punktu 3.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za błąd, cóż mój męski szowinizm wziął górę i nie pomyślałbym że kobieta kiedykolwiek pomoże mi w "komputerowym" problemie.... Jeszcze raz przepraszam ;(( Z całego serca dziękuję Ci, raport nic nie wykazał... Mój przyjaciel jest czysty jak łza ; ) W ramach podziękowań zabrałbym Cię na romantyczną kolację lub do kina jednak chyba mogę tylko napisać jeszcze raz serdeczne dziękuję; )

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie wykonaj podstawowe aktualizacje: KLIK. Z Twojej listy zainstalowanych co wymaga interwencji:

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{AA59DDE4-B672-4621-A016-4C248204957A}" = Skype™ 5.5

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.2) - Polish

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin

"avast" = avast! Free Antivirus ----> sterowniki z roku 2011, toteż aktualizacja

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007 ----> brak pakietu SP2

"Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)

 

Ad Nowe Gadu-Gadu, może zainteresują Cię alternatywy z obsługą sieci Gadu: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Opisy w artykule Darmowe komunikatory.

 

 

W ramach podziękowań zabrałbym Cię na romantyczną kolację lub do kina jednak chyba mogę tylko napisać jeszcze raz serdeczne dziękuję; )

 

Lubię takie eventy, ale to awykonalne z rozmaitych względów. :P

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...