Skocz do zawartości

Kolejna ofiara Ukash


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [CtrlVol] C:\Program Files\Launch Manager\CtrlVol.exe File not found
O4 - HKCU..\Run: []  File not found
O4 - HKCU..\Run: [bOS] C:\BOS\bos.exe ()
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- c:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSvcHst.exe /h ccCommon -- (CLTNetCnService)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] --  -- (mailKmd)
 
:Files
C:\BOS
%userprofile%\AppData\Local\Temp*.html
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj szczątek LiveUpdate 3.2 (Symantec Corporation).

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Ponadto, jest tu podpięte urządzenie mapowane jako F i leży na nim jakiś plik autorun.inf:

 

O32 - AutoRun File - [2007-07-17 11:26:00 | 000,000,118 | R--- | M] () - F:\Autorun.inf -- [ FAT32 ]

 

Otwórz go w Notatniku i przeklej co ma w środku + dodaj log z USBFix z opcji Listing.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione. Możemy przejść do zakończeń:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Wykonaj podstawowe istotne aktualizacje: KLIK. OTL wykazuje, że system ma krytyczny status aktualizacji i są zainstalowane następujące wersje:

 

Windows Vista Home Basic Edition  (Version = 6.0.6000) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.6000.17037)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216021FF}" = Java™ 6 Update 21

"{90280415-6000-11D3-8CFE-0050048383C9}" = Microsoft Office XP Professional z programem FrontPage ----> brak SP

"{AA59DDE4-B672-4621-A016-4C248204957A}" = Skype™ 5.5

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A80000000002}" = Adobe Reader 8

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A80000000000}" = Adobe Reader 8 - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX (wersja dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin (wersja dla FF)

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player

"Gadu-Gadu" = Gadu-Gadu 7.7

"Gadu-Gadu 10" = Gadu-Gadu 10

"Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)

 

W pierwszej kolejności należy wykonać całe Windows Update od A do Z, czyli SP1 > SP2 i wszystko co wydano po. Następnie aktualizacje wymienionych aplikacji. Tak niski poziom aktualizacji jest podejrzany. Proszę potwierdź mi wykonanie operacji i pomyślne instalacje pakietów Service Pack. W przeciwnym wypadku opisz dokładnie co się dzieje.

 

 

Podwójne Gadu też zakreślam, w ramach pobocznych dywagacji, a dlatego że takie męczenie się jest mało celowe. GG7 to wersja kaleka, niski poziom bezpieczeństwa (brak szyfrowanego łączenia) i brak zgodności z własną siecią. GG10 to potwór zainteresowany głównie w spożywaniu zasobów systemowych i podsuwaniu contentu reklamodawczego. Obejrzyj przyjaźniejsze alternatywy z obsługą sieci Gadu: AQQ, Kadu, WTW, Miranda. Opisy zlokalizowane w artykule Darmowe komunikatory.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso,

 

Dziękuję bardzo za pomoc! Niestety, nie mam już przy sobie tego komputera - mój szef zabrał go do domu ; ) Wykonałem jednak wczoraj sprzątanie przez OTL. Boli mnie, że ten kompputer jest tak zasyfiony, ale zostałem poproszony tylko o "usunięcie wirusa" co dzięki Twojej pomocy się udało - dziękuję! Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...