Skocz do zawartości

Zwolnienie kompa, czasem freezy po 30 min, długie ładowanie startup


desloch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od paru dni mam problem z komputerem, czym się objawia? Mniej więcej tym iż startowanie systemu jest znacznie dłuższe niż wcześniej (tak z 2-3 razy). Przesuwanie jakiejkolwiek (nawet jednej aplikacji) robi ten dziwny efekt windowsa (nie wiem jak to opisać, tak jakby driver grafiki nie był zainstalowany [a jest]... takie rozmazywanie okienek?).

Co wykonałem?

Defragmentacje Defraggler'em i skan Avast'em (nic nie wykrył).

 

Aha, na innym forum zostałem pouczony o tym iż mam nielegalnego Office, odinstalowałem po zwróceniu uwagi.

GMER

http://www.wklej.org/id/792487/

EXTRAS.txt

http://www.wklej.org/id/792409/

OTL.txt

http://www.wklej.org/id/792411/

 

Wszelkie sugestie mile widziane,

Nie chcę naruszać, pouczać, nakazywać czegoś osobom chcącym mi pomóc ale fajnie by było jakby rozważyć ostatnie zdanie.

Proszę także o wrzucenie mi skryptu który poradzi sobie z tym rejestrem HP (aplikacja drukarki) który jest w logu systemu pokazywany, że wywala error.

 

Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przemieszczam do działu Windows. Brak tu jakichkolwiek oznak infekcji.

 

 

Mniej więcej tym iż startowanie systemu jest znacznie dłuższe niż wcześniej (tak z 2-3 razy).

 

Na którym ekranie: z logo Windows czy już późniejszy logowania? Potencjalni podejrzani z raportów: Avast (o ile nie został doinstalowany w trakcie trwania problemu) lub błędy na dysku. W Dzienniku zdarzeń adnotacje o uszkodzonej strukturze systemu plików:

 

Error - 2012-07-17 12:16:30 | Computer Name = XXX | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:.

 

 

Przesuwanie jakiejkolwiek (nawet jednej aplikacji) robi ten dziwny efekt windowsa (nie wiem jak to opisać, tak jakby driver grafiki nie był zainstalowany [a jest]... takie rozmazywanie okienek?).

 

A sprawdzałeś sterowniki grafiki, na zasadzie aktualizacji?

 

 

Proszę także o wrzucenie mi skryptu który poradzi sobie z tym rejestrem HP (aplikacja drukarki) który jest w logu systemu pokazywany, że wywala error.

 

Error - 2012-07-17 12:08:56 | Computer Name = XXX | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zakończyła działanie; wystąpił

następujący błąd: %%126

 

Usługa HP CUE DeviceDiscovery zwraca błąd braku modułu, co jest zgodne z tą postacią rzeczy:

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqddsvc.dll -- (hpqddsvc)

 

 

Czyli ogólnie:

 

1. Usunięcie szczątkowych usług i kilku innych odpadków. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

sc delete hpqddsvc
sc delete hpqcxs08
sc delete PEVSystemStart
sc delete MpKslb164450f
sc delete MpKsl741e33dd
sc delete MpKsl6307a4ab
sc delete VBoxNetFlt
sc delete smserial
netsh firewall reset
reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}" /f
rd /s /q "C:\Documents and Settings\desiu\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\q3we8szd.default\extensions\{bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc}"
rd /s /q "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CheckPoint"
rd /s /q "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CPA_VA"
rd /s /q "C:\Documents and Settings\desiu\Dane aplikacji\CheckPoint"
del /q C:\WINDOWS\System32\drivers\sfi.dat

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT > Uruchom ten plik

 

2. Reset pliku HOSTS do postaci domyślnej za pomocą automatycznego narzędzia Fix-it z artykułu: KB972034.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

System ładował się dłużej na późniejszym logowaniu. Avasta zainstalowałem jak powstał problem, teraz odinstalowałem i jest tak jak poprzednio.

Dysk jest raczej uszkodzony, trzeba będzie zrobić backup jak najszybciej (sprawdzałem HDTune i GSmartControl) . Odnośnie grafiki, tak jest aktualna na tyle ile może być aktualna. :)

Wykonałem skrypt, plik HOSTS domyślnie ustawiony. Wydaje się że jest dobrze.

 

Zrobiłem defragmentację, czy plik pagefile.sys mając 66 fragmentów na około 2.5GB to źle?

 

Dzięki wielkie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...