Skocz do zawartości

Ukash - or whatever...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem jak większość osób tutaj, dorobiłem się jakiegoś wirusa wyskakującego w okienku zaraz przy starcie komputera. Coś tam o naruszeniu polskiego prawa - ogólnie "kupa" bzdur wyssanych z palca. Tak czy inaczej, ten komp przeszedł tuzin różnych dziwnych rzeczy - zasadniczo mógłbym go sformatować ale może jeszcze coś z niego odzyskam.

 

Ach... tak, jestem kompletnym laikiem w tych sprawach dorzucam to co udało mi się wydobyć z OTL i eee... combofix-a

 

Z góry dziękuję za pomoc i porady.

 

PS. Przy okazji zapytam jakie programy polecacie do ochrony komputera przed różnego rodzaju wirusami etc.

ComboFix.txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] -- C:\ComboFix\mbr.sys -- (mbr)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] -- C:\DOCUME~1\Admin\USTAWI~1\Temp\catchme.sys -- (catchme)
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = pl.v9.com/idg/idg_1333990606_335938
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0D7562AE-8EF6-416d-A838-AB665251703A}: "URL" = "http://start.facemoods.com/?a=ironto&s={searchTerms}&f=4"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{1F096B29-E9DA-4D64-8D63-936BE7762CC5}: "URL" = "http://search.babylon.com/?babsrc=SP_ss&q={searchTerms}&mntrId=d8766af6000000000000001bfcff2f12&tlver=1.4.23.10&affID=100607"
IE - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: "ProxyOverride" = 127.0.0.1:9421;<local>
[2011-07-25 13:17:01 | 000,002,424 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
[2011-04-24 08:15:56 | 000,002,049 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\fcmdSrch.xml
[2012-02-18 19:32:58 | 000,000,158 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\Search the web.src
[2012-04-09 18:56:46 | 000,002,415 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\v9.xml
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [TabbtnEx] C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\3565\TabbtnEx.exe ()
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\LOLRecorder.lnk =  File not found
 
:Files
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\hellomoto
C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\3565
 
:Services
wanatw
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj: DAEMON Tools Toolbar / Akamai NetSession Interface Service / V9 HomeTool

 

Otwórz Firefox i w Dodatkach odmontuj: toolplugin oraz vShare.tv

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

4. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza

ComboFix zaraz odinstalujesz w poprawny sposób. Infekcja zaś usunięta. Przejdź do finalizacji tematu:

 

1. W Start > Uruchom > wklej i wywołaj polecenie "D:\pobieranie\ComboFix.exe" /uninstall

 

2. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

3. Zaktualizuj wymienione programy do najnowszych wersji:

 

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java 6 Update 31

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.0 - Polish

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

4. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania do serwisów w sieci.

Odnośnik do komentarza

Byłoby zbyt pięknie by wszystko poszło po mojej myśli... włączyłem usuwanie CF i poszedłem na fajkę i mój genialny młodszy brat... no nieważne tak czy inaczej przerwał usuwanie i zresetował komputer. Potem oczywiście zrobiłem to od nowa, ale wyskoczył błąd, nie znalazł jakiś plików i się wyłączył. Spróbowałem ponownie ale nie znalazł CF. Nie wiem czy to coś zmienia czy nie, i czy w czymś przeszkadza. Jak coś mogę wgrać go od nowa i usunąć. OTL wykonałem sprzątanie (to usuwa program samodzielnie czy muszę to zrobić jeszcze ręcznie?)

 

Aktualizacjami i hasłami zajmę się jak się z tym upora.

 

Dod. żeby nie tworzyć kolejnego tematu zapytuję w jaki antywirus/program warto się zaopatrzyć by w przyszłości tego typu zdarzenia nie miały miejsca?

 

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc, forum profesjonalne ląduje w zakładkach i w razie czego będę polecał znajomym.

Odnośnik do komentarza

Odinstaluj jeszcze FoxTab PDF Converter (aplikacja związana z mechaniką adware) + Download Updater (AOL LLC) + Viewpoint Media Player (oba to majdam od AOL). I na wszelki wypadek zrób skan w Malwarebytes Anti-Malware. Po tym:

 

 

włączyłem usuwanie CF i poszedłem na fajkę i mój genialny młodszy brat... no nieważne tak czy inaczej przerwał usuwanie i zresetował komputer. Potem oczywiście zrobiłem to od nowa, ale wyskoczył błąd, nie znalazł jakiś plików i się wyłączył. Spróbowałem ponownie ale nie znalazł CF. Nie wiem czy to coś zmienia czy nie, i czy w czymś przeszkadza. Jak coś mogę wgrać go od nowa i usunąć.

 

Pobierz ComboFix ponownie w to samo miejsce (folder D:\pobieranie) i ponów komendę deinstalacji D:\pobieranie\ComboFix.exe /uninstall.

 

 

Dod. żeby nie tworzyć kolejnego tematu zapytuję w jaki antywirus/program warto się zaopatrzyć by w przyszłości tego typu zdarzenia nie miały miejsca?

 

Dyskusja: KLIK. Tak przy okazji to do aktualizacji jest ciut więcej niż Java i Adobe Reader, jeszcze:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{AA59DDE4-B672-4621-A016-4C248204957A}" = Skype™ 5.5

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player

 

 

========== HKEY_CURRENT_USER Uninstall List ==========

 

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Google Chrome" = Google Chrome

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
15.08.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...