Skocz do zawartości

Komputer zablokowany - UKASH.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wpradzie UKASH zdjęty, ale niekompletnie (nadal na dysku widać obiekty tej infekcji) + tu jest jeszcze inna infekcja.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - Startup: C:\Users\Soszmen\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\vv32.exe ()
[2012-07-14 12:46:22 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\yxmokakvafxjowr
[2012-07-14 12:46:25 | 000,000,040 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\bpifdfiawwgknxz
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Poprzez Panel sterowania odinstaluj pozycję ZoneAlarm LTD Toolbar. Wygląda to na jakiś odpadek.

 

3. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1.

 

 

 

proszę o pomoc w ewentualnym zabezpieczeniu się przed tym w przyszłości i wyeliminowaniu wirusa, jeżeli nadal on jest.

 

Dyskusja: KLIK. Notabene: to nie jest wirus.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie umieszczaj logów na tym wklej.to. Do załączników tutaj.

 

 

Z usuwania skana nie mam, bo myślałem, że się zapisze i zamknąłem okno.

 

Log jest zapisywany automatycznie w katalogu kwarantanny C:\_OTL. Nie jest mi jednak już potrzebny. Widzę w nowym skanowaniu zmiany.

 

 

co do Zone Alarm Toolbar - nie mam tego w panelu dodaj/usuń programy.

 

Przypatrzyłam się bliżej i tu widać więcej obiektów od ZoneAlarm, kiedyś musiał być zainstalowany pakiet ZoneAlarm (z antywirusem na silniku Kaspersky). Są także obecne sterowniki Kasperskiego.

 

 

1. Pobierz to narzędzie: KLIK. Wybierz w nim tryb automatyczny i sprawdź czy na liście programów do deinstalacji widnieją wyliczone poniżej pozycje. Jeśli tak, usuń za pomocą tego diagnostyka.

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"ZoneAlarm LTD Toolbar" = ZoneAlarm LTD Toolbar

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{5884CB45-C54B-4550-BAD5-3E060FD75D17}" = ZoneAlarm Firewall

"{A3E8FC19-2107-49DA-967F-23E1B5210D9C}" = ZoneAlarm Security

"{F012A635-8E2C-4AF2-BD46-C508D00289B2}" = ZoneAlarm Antivirus

 

2. Zastosuj również narzędzie Kaspersky Remover. To jest obliczone do usunięcia niżej zakreślonych.

 

DRV:64bit: - [2012-01-09 18:59:32 | 000,485,680 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [File_System | System | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\klif.sys -- (KLIF)

DRV:64bit: - [2012-01-09 18:59:30 | 000,460,888 | ---- | M] (Kaspersky Lab ZAO) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\kl1.sys -- (KL1)

DRV:64bit: - [2012-01-09 18:59:30 | 000,011,864 | ---- | M] (Kaspersky Lab ZAO) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\kl2.sys -- (kl2)

 

3. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dusku OTL i jego kwarantannę.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

5. Przeprowadź skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Usunąłem wszystko z wyjątkiem

"ZoneAlarm LTD Toolbar" = ZoneAlarm LTD Toolbar

 

bo tego nie było w tym programiku.

Tak miałem kiedyś ten ZoneAlarm, ale tak mulił kompa, że szok. Nie wiedziałem jak to dziadostwo odinstalować, bo normalnie z panelu nie szło. Kasperskiego nie miałem.

 

To wszystko? Jak tak to dzięki wielkie za pomoc :) Czy jeszcze coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Usunąłem wszystko z wyjątkiem

"ZoneAlarm LTD Toolbar" = ZoneAlarm LTD Toolbar

 

bo tego nie było w tym programiku.

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > z prawokliku skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ZoneAlarm LTD Toolbar

 

 

Kasperskiego nie miałem.

 

ZoneAlarm Antivirus to silnik Kasperskiego, dlatego w systemie były odpadki sterowników brandowane jako "Kaspersky".

 

 


Na zakończenie wykonaj podstawowe aktualizacje: KLIK. Z Twojej listy zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin 64-bit ----> to możesz odinstalować, to wersja pod Firefox / Opera

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217004FF}" = Java™ 7 Update 4

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007 ----> brak pakietu SP3

 

========== HKEY_CURRENT_USER Uninstall List ==========

 

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Google Chrome" = Google Chrome 19.0.1084.52

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...