Skocz do zawartości

Komputer został zablokowany z powodu naruszenia prawa Polskiego - Ukash


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Widzę, że ludzi mających taki sam problem jak ja, jest tutaj od groma. Parę godzin temu, serfując po internecie, trafiłem na wirus Ukash. Sądzę, że dla was (a raczej dla miłej i pomocnej Pani Administrator), nie powinien on stanowić problemu. Prócz danego wirusa, mogą też występować inne infekcje, gdyż przy starcie systemu pojawiały mi się 3 mało przeszkadzające błędy, więc zależy mi najbardziej na przywróceniu mojego komputera do działania.

 

W trybie awaryjnym wykonałem skany za pomocą OLT i ComboFix. Co do drugiego, wiem, że powinienem prędzej... "spytać się o zgodę?" drogie forum, lecz trafiłem na nie dopiero po użyciu tego programu.

 

Za pomoc bardzo dziękuję.

ComboFix.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O4:64bit: - HKLM..\Run: [vsjitdebugger] C:\Users\Duud\AppData\Local\Microsoft\Windows\2241\vsjitdebugger.exe ()
 
:Files
C:\Users\Duud\AppData\Roaming\hellomoto
C:\Users\Duud\AppData\Local\Microsoft\Windows\2241
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza

Infekcja usunięta w sposób prawidłowy. Przejdź do finalizacji tematu:

 

1. Wciśnij klawisz z flagą Windows + R wklej i wywołaj polecenie "C:\users\Duud\Desktop\ComboFix.exe" /uninstall

 

2. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

3. Start > w polu szukania wpisz CMD > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklep polecenie netsh firewall reset

 

4. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

 

5. Zaktualizuj wymienione programy do najnowszych wersji:

 

Internet Explorer (Version = 8.0.7601.17514)

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86417000FF}" = Java 7 (64-bit)

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1

"Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

6. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania do serwisów w sieci.

Odnośnik do komentarza

Przepracam za zawracanie głowy, ale nawiązując do tematu mam jeszcze jeden problem:

W właściwościach systemu nie występuje u mnie zakładka "Ochrona systemu", wszystkie inne owszem (t.j. Nazwa komputera, Sprzęt), przez co nie wiem, jakim sposobem mogę opróżnić folder przywracania systemu,

Oryginał powinien wyglądać tak: https://www.fixitpc.pl/picasso/images/malware/general/svi/svi7_1.png

Odnośnik do komentarza

Ten system był zaprawiony większą ilością infekcji. Wykonaj dla pewności skanowanie w Kaspersky Virus Removal Tool. Przedstaw wyniki typu "Detected", o ile takowe będą.

 

 

W właściwościach systemu nie występuje u mnie zakładka "Ochrona systemu", wszystkie inne owszem (t.j. Nazwa komputera, Sprzęt), przez co nie wiem, jakim sposobem mogę opróżnić folder przywracania systemu

 

Ostatni log z OTL wykazuje, że siedzisz nadal w Trybie awaryjnym. Ty już dawno miałeś z niego wyjść (!), komputer przecież został odblokowany skryptem. W Trybie awaryjnym ta karta nie jest widoczna, gdyż nie działają określone usługi Windows. Przejdź w Tryb normalny Windows, by dokończyć zalecone operacje.

 

 

.

Edytowane przez picasso
21.08.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...