Skocz do zawartości
picasso

Płyty startowe ze skanerami

Rekomendowane odpowiedzi

cdimage.png

 

 

Dużo płyt jest na wylocie (brak aktualizacji). Na dzień dzisiejszy z polecanych i aktualizowanych rozwiązań przede wszystkim Kaspersky Rescue Disk 2018.

 

 

Seria darmowych płyt awaryjnego naprawiania zainfekowanego systemu bez ładowania systemu operacyjnego, zawierających skanery antywirusowe / antymalware. Czyszczenie odbywa się całkowicie z zewnątrz, przydatne zwłaszcza pod kątem infekcji atakujących wszystkie wykonywalne. Płyty są gotowcami, tzn. wystarczy tylko pobrać i zgrać na medium. Format płyt to ISO i przerzucenie tego na nośnik CD może się odbyć za pomocą narzędzi wbudowanych w system (Windows 7 i nowsze) lub przez mały darmowy wypalacz Active ISO Burner. Istnieją także (omówione w innym wątku forum) rozwiązania pośrednie w formie kreatorów budujących określone płyty.

 

Podziękowania dla Bonifacego za uzupełnianie listy.

 

Gotowe płyty:

Pośredniczące kreatory płyt / bootowalnych USB:

Dorzucam jeszcze link do darmowej płyty naprawczej firmy Paragon, skoncentrowanej na naprawie problemów ze startem:

 

 

 

Programy usunięte z listy:

 

 

 
  • Agnitum Live Disk (Agnitum przejęte przez Yandex, wszystkie produkty zlikwidowane)
  • ArcaNix firmy ArcaBit (usunięte odnośniki na stronie domowej i nieczynny link pobierania). Zastąpione przez Arcabit Rescue Disk.
  • HitmanPro.Kickstart (usunięty, nie działa już poprawnie po najnowszych aktualizacjach MS)
  • Norman Rescue Disk (Norman przejęty przez AVG, wszystkie produkty uśmiercone, AVG dostarcza własny dysk)
  • Spybot Boot CD Creator (projekt zlikwidowany, kreator płyty startowej jest obecnie komercyjną funkcją: Boot CD Creator)
  • VirusBuster Rescue CD (firma VirusBuster zakończyła działalność)

 

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

220px-F-Secure-logo-250x70.png

 

F-Secure Rescue CD

 

Strona domowa (postać archiwalna)

 

rescue-cd-3.16-73600.iso (~136MB)

rescue-cd-3.16-73600.iso (~136MB)

 

Aktualizacja: To stara płyta. Nadal można ją pobrać, ale produkt został oficjalnie usunięty i pomoc techniczna kieruje do użytkowania skanera online.

 

 

F-Secure Rescue CD - kolejne samostartujące rozwiązanie, również oparte o system Knoppixowaty. Rescue CD domyślnie skanuje: wszystkie twarde dyski komputera, wszystkie dyski USB, obsługuje skan FAT i NTFS. Skaner nie adresuje dysków szyfrowanych, czyli m.in. nie będzie możliwy skan dysków zaprawionych przez system BitLocker Visty. Definicje wirusowe są automatycznie aktualizowane, o ile komputer ma aktywne połączenie sieciowe. Przy braku internetu jest też możliwe ręczne aktualizowanie baz przy wykorzystaniu dysku USB. Na zdrowym komputerze należy podpiąć czysty pendrive i ulokować na nim ściągnięty z internetu fsdbupdate9-packed.run. Przepiąć pena na zainfekowany komputer i równocześnie zbootować Rescue CD.

Rozpakowujemy paczkę, plik ISO wypalamy na płytce CD. Startujemy z płyty komputer. Na pierwszej planszy z logo klikamy w ENTER, by rozpocząć ładowanie linuxa. Będzie przejście przez kilka ekranów: na komunikacie z "Warning" z klawiatury Next, rozpocznie się autoaktualizowanie (o ile jest połączenie z siecią), następnie trzeba będzie zatwierdzić licencję Next, aż dojdziemy do ekranu wyboru obiektów do skanowania (MBR / dyski twarde), wskazujemy swój typ i Start. Znalezione zainfekowane pliki dostają nową nazwę z rozszerzeniem *.virus.

Płyta integruje dodatkowe pomocnicze narzędzia wspomagające proces ratunkowy: TestDisk + PhotoRec (odzysk utraconych danych) oraz smartmontools (inspekcja danych S.M.A.R.T. dysków twardych). W paczce jest mini PDF opisujący aspekty użytkowania CD.

 

 

fsecurerescue1.gif

 

fsecurerescue2.gif

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

vba32_m.gif

 

Vba32 Rescue CD

 

Strona domowa

 

VbaRescue.i686.7z (~410MB)

 

 

Vba32 Rescue CD - Środowisko ratunkowo-dezynfekcyjne oparte o Linuxa, od egzotycznego rosyjskiego producenta oprogramowania antywirusowego VirusBlokAda. Płyta posiada interfejs graficzny, a także konsolowy skaner w wersji Linux. Całość dostępna jako plik ISO, który należy wypalić na CD, możliwe i portowanie na nośnik USB. Start z płyty udostępnia opcję uruchomienia skanera (tryb normalny vbarescue lub ładowania do pamięci vbarescue2ram umożliwiający zwolnienie medium) oraz pomocniczych narzędzi (zintegrowany memtest oraz MHDD), także wybór preferowanej rozdzielczości. Kolejnym krokiem jest wybór języka (brak polskiego). Tu też płyta podaje zestaw nawigacyjnych klawiaturowych tipów. Właściwe menu pozwala uściślić rodzaj prowadzonych operacji: konfiguracja skanera, uruchomienie domyślnego skanu dysków, inicjowanie sieci, aktualizowanie baz, tworzenie startowego nośnika USB, wejście w menedżer plików (Midnight Commander), czy też wywołanie powłoki poleceń. Konfiguracja skanera przewiduje: wybór dysków do skanowania, wybór plików lub obiektów do skanowania, selekcję akcji w przypadku wykrycia infekcji (leczenie, usuwanie, kasowanie archiwów bądź wiadomości e-mail zawierających zainfekowane pliki), włączenie poziomu heurystycznego, aspekty zapisu raportu (dysk na którym ma to zostać ulokowane) i kwarantannę. Wątek na Wildersach.

 

vba1.gif

 

vba2.gif

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

pctools.png

 

AOSS

 

Strona domowa (postać archiwalna)

 

AOSS.iso (~364MB)

 

Stary produkt datowany na 2010. Po przejęciu PC Tools przez Symantec zlikwidowany, choć nadal działa link bezpośredni pobierania.

 

 

AOSS (Alternate Operating System Scanner) - Bootowalna płyta wymarłej już firmy PC Tools (przejęta przez Symantec), która zawiera środowisko narzędziowe umożliwiające ratowanie komputera oraz aranżowanie skanu zewnętrznego niestartującego systemu. Są obsługiwane systemy plików FAT16/32 i NTFS. Przez długi okres czasu płyta nie była aktualizowana i nastręczała trudności użytkowych (mankamentem był zdezaktualizowany plik definicji), a także była uzależniona od obecności Spyware Doctor w systemie. Ostatnia dostępna edycja AOSS 2, datowana na rok 2010, ma nowszy silnik i nie utylizuje już pliku definicji refdb.dat. Aktualizacja jest rozwiązana w inny sposób. Na stronie projektu jest mętna wzmianka o "okresowym udostępnianiu aktualizacji bazy na stronie pctools.com, które będą zawierać także instrukcje użytkowe". Niemniej to i tak nieaktualne po znokautowaniu firmy PC Tools...

 

Obraz AOSS.iso należy wypalić na płycie CD i z tejże płyty zastartować komputer. Ujawni się seria ekranów startowych, ładowanie jądra ISOLINUX oraz plansza z ruchomym logo PCTools z postępem detekcji urządzeń. Pierwszym ekranem do zatwierdzenia będzie licencja EULA. Finałowo zgłosi się menu z wyborem narzędzi: File Recover (odzysk skasowanych / zagubionych plików), File Manager (menedżer plików), Filesystem Scanner (skaner właściwy), System Shell (powłoka linii poleceń), Disk Detonator (destrukcja zawartości dysków). Filesystem Scanner w pierwszej kolejności prosi o wybranie z listy partycji do skanowania, a po dokonaniu takiego wyboru jest startowany automatyczny skan. Finalnie użytkownik otrzyma listę wykrytych infekcji z możliwością podjęcia działania. Można w boxach zaznaczyć wybrane pozycje lub wybrać wszystkie przez Select All. Płyta nie usuwa zainfekowanych plików tylko je "deaktywuje", a dalsze sprzątanie takich wyłączonych plików malware może się odbyć przy udziale ręki lub innych narzędzi (firma sugeruje oczywiście swojego komercyjnego Spyware Doctor w wersji dla Windows). I odwrotnie, jeśli skaner omyłkowo oceni dany plik i go wyłączy, co zaowocuje negatywnymi skutkami, można ponownie zainicjować skaner i wybrać opcję odkręcania zmian Restore previously disabled files.

 

 

aoss1.png

 

aoss2.png

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

avg_b.png

 

AVG Rescue CD Business Edition

 

Strona domowa

 

ISO do wypalenia na CD (~169MB)

ZIP dla urządzeń USB (~199MB)

 

Aktualizacja: Płyta stara, nierozwijana i oficjalnie niepolecana. Nadal dostępne linki pobierania, ale to tylko kwestia czasu, gdy zostaną zlikwidowane.

 

 

AVG Rescue CD Business Edition (wcześniej AVG Rescue CD) - Darmowa dystrybucja Linuxa zawierająca wersję portable AVG Anti-Virus z możliwością jego aktualizacji, dostarczana w formie obrazu ISO gotowego do wypalenia na CD lub jako materiał na bootowalne urządzenia USB.

Rozruch z płyty owocuje zgłoszeniem się pierwszego ekranu z wyborem startu bezpośrednio do środowiska AVG (także w różnych prekonfiguracjach), bootowania innych urządzeń oraz diagnostyki RAM przez narzędzie Mentest86+. Zatwierdzenie przez ENTER domyślnej pozycji skanera załaduje środowisko Linux. Następny ekran poprosi o zatwierdzenie licencji. Nastąpi automatyczne podmontowanie partycji, a także sprawdzanie połączenia sieciowego, oraz możliwość automatycznej aktualizacji w trybach online oraz offline. Wreszcie pojawi się menu opcji właściwych, które daje dostęp do: wywołania skanera i jego konfiguracji, przeglądania wyników skanowania, wertowania kwarantanny, funkcji aktualizacji baz definicji, tworzenia bootowalnego nośnika USB, ponowienia montowania partycji, konfigurowania sieci, oraz uruchamiania dodatkowych narzędzi wtłoczonych w silnik płyty. Przechodzenie po menu odbywa się przez wpisanie z klawiatury pierwszej wyróżnionej litery nazwy opcji lub prostą nawigację strzałkową i ENTER.

Prócz antywirusa płyta zawiera zestaw uzupełniających narzędzi administracyjnych: Midnight Commander (dwupanelowy menedżer plików), Windows Registry Editor (Edytor rejestru), TestDisk / PhotoRec (narzędzia do odzyskiwania utraconych danych), Ping (do testowania zasobów sieciowych), Links (przeglądarka www trybu tekstowego). Edytor rejestru dla przeciętnego użytkownika trudny obsługowo, bo na bazie komend (podobna zasada jak w Offline NT Password & Registry Editor).

 

 

avg1.gif

 

avg2.gif

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

kav_m2.png

 

Kaspersky Rescue Disk

 

Strona domowa

 

krd.iso (~562MB)

 

Aktualizacja: Edycja Kaspersky Rescue Disk 10 już niewspierana. Została zastąpiona przez Kaspersky Rescue Disk 2018 linkowany powyżej.

 

 

Kaspersky Rescue Disk - Ratunkowy skaner Kasperskiego zmajstrowany na Gentoo, przeznaczony do czyszczenia komputera z nie załadowanym systemem operacyjnym. Produkt odrębny i o innym charakterze niż techniki tworzenia dysków "rescue" z poziomu interfejsów tradycyjnych instalacyjnych KAV / KIS / PURE. Pobrany plik ISO należy wypalić na CD, z tej CD zastartować komputer. Boot z płyty pokazuje planszę z logo na której klik w dowolny klawisz ujawni pod-menu językowe (domyślnym językiem jest angielski a polskiego brak). Kolejny ekran przenosi do menu wyboru opcji startowej: skaner trybu graficznego, skaner trybu tekstowego, informacje sprzętowe, bootowanie dysku twardego, opcje opuszczania interfejsu (restart / zamykanie). Wybór domyślnej pozycji skanera graficznego poprowadzi już do operacji z montowaniem modułów. Na użytkownika oczekuje potwierdzenie licencji przez wklepanie litery a z klawiatury. Nastąpi podmontowanie dysków i automatyczne konfigurowanie sieci, oznajmiane stosownym okienkiem dialogowym. Na końcu zostanie załadowany interfejs skanera właściwego, wizualnie przypominający darmową mikro edycję Kaspersky Removal Tool. Skaner jest prekonfigurowany, niemniej jest udostępniany zestaw opcji pozwalający zmienić różne ustawienia.

Kaspersky Rescue Disk oferuje z poziomu menu narzędziowego dodatki: edytor rejestru, Windows Unlocker (usuwanie blokad Windows nałożonych przez ransomware), USB Recover (przywracanie funkcjonalności myszy/klawiatury/urządzeń USB po niepoprawnym usunięciu produktów Kasperskiego z pozostawieniem fitrów sprzętowych)

 

 

krd_14227_0413-455617.png

 

krd_14229_0113-455629.png

 

krd18_14236_0113-459606.png

 

 

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

 

 

BitDefender Rescue CD - Bootowalne środowisko oparte o Knoppix, zawierające skaner antywirusowy na silniku BitDefender. Skaner ów ma możliwość samoaktualizacji pod warunkiem, że zostanie wykryte aktywne połączenie sieciowe.

Pobrany plik ISO wypalamy na płytce CD. Z tej płytki bootujemy komputer. Prawidłowo zaincjowany proces pokaże nam planszę startową z menu wyboru: startowanie właściwego graficznego środowiska Knoppix, skaner w wersji konsolowej, test pamięci oraz bootowanie z dysku twardego. Menu utrzymuje się przez 30 sekund, wystarczy tylko zatwierdzić przez ENTER inicjowanie pierwszej domyślnej pozycji. Rozpocznie się proces inicjacji środowiska, montowanie partycji, proces automatycznej aktualizacji skanera i bazy definicji (o ile aktywne jest połączenie sieciowe). Po ukończeniu tego etapu samoczynnie załaduje się całe środowisko "Pulpitu" i główny interfejs skanujący BitDefender Antivirus Scanner for Unices. Program domyślnie skanuje wszystkie dyski. Po ukończeniu skanowania jest prezentowana lista namierzonych zagrożeń względem których można wybrać określoną akcję (dezynfekcja pliku, kasacja, przerzucenie do kwarantanny, brak akcji). Na spodzie skanera znajdziecie także przegląd loga oraz różne tipy.

Na "Pulpicie" znajdują się szybkie odnośniki do różnych akcji, z relatywnych do skanera: jego start oraz aktualizacja definicji. BitDefender Rescue CD jest wyposażone nie tylko we właściwy skaner, to kompleksowy obszar roboczy udostępniający dodatkowe narzędzia. Z prawokliku uzyskamy dodatkowe obszerniejsze menu kategoryzujące wg typów zadaniowych: Terminal (konsola umożliwiająca wpisywanie poleceń), Apps (menedżery plików i inne uzupełnienia), Web (Firefox, ELinks), Mail (Mutt), Security (ChkRootkit, Nessus Network Scanner), Backup and Recover (Partition Image, GtkRecover), a także narzędzia sieciowe i administracyjne. Sekcja Look umożliwia podjęcie działań adresujących powierzchowność środowiska np. zmianę stylu kolorystycznego.

 

 

bitdefender1.gif

 

bitdefender2.gif

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

avira_b.png

 

Avira Rescue System

 

Strona domowa

 

Aktualizacja: Prawdopodobnie to kolejna płyta, która zniknie z arsenału. Płyta pochodzi z roku 2016, a linki pobierania zostały bardziej zamaskowane na stronie domowej.

 

Aktualizacja: Avira AntiVir Rescue System to stara wersja, obecnie zastąpiona przez Avira Rescue System (inny silnik i interfejs). Opis wymaga dostosowań.

 

Avira AntiVir Rescue System - Oparty o Linuxa system dostępowy do niestartujących komputerów, umożliwiający skan antywirusowy, reperację systemu czy odzysk danych. Paczka Avira jest aktualizowana kilka razy dziennie (zawiera bieżące definicje virusowe VDF). Z linka pobieramy plik rescuecd.exe i uruchamiamy. Kreator zażąda czystej płytki CD w napędzie, na której zechce utworzyć Rescue. W przypadku braku płytki i anulowania kreatora jest szansa na utworzenie obrazu ISO, bo takie pada pytanie. Alternatywnie: od razu można pobrać gotowy plik obrazu rescuecd.iso i wypalić na CD. Z gotowej płyty bootujemy komputer. Pojawi się menu startowe dysponujące 5 opcjami rozruchu (pozycja domyślna skanera graficznego, boot dysku twardego, zaawansowane presety). Z klawiatury wpisujemy numer 1 + ENTER. Załaduje się linux i będzie pas postępu ładowania sterowników i podmontowywania systemu plików. Kolejny ekran to już dobrze znane okienka, proponujące wybór języka interfejsu (angielski i niemiecki), startowanie skanera oraz konfigurację. W obszarze Configuration jest możliwe: wybranie trybu skanera (skan wszystkich plików / inteligentny / tylko sektorów rozruchowych), wskazanie domyślnej akcji na zagrożeniach, rozszerzenie kategorii tematycznej skanu (uwzględnienie wyszukiwania np. dialerów czy spyware). Sekcja Update oferuje pobranie nowych definicji przy aktywnym połączeniu sieciowym. W sekcji Miscellaneous dostępny interfejs linii poleceń. Uzupełniający link: Advanced Usage of Avira AntiVir Rescue System BootCD.

 

 

avira1.gif

 

avira2.gif

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

 

 

Dr. Web LiveCD - Płyta ratunkowa przeznaczona do skanowania i reperowania systemów Linux oraz Windows na partycjach FAT i NTFS. Posiada możliwość aktualizacji i pełne funkcje dezynfekujące. Pobrany plik ISO wypalamy na płytce CD. Z tej płytki bootujemy komputer. Prawidłowo zaincjowana płytka poda dialog startowy z wyborem 4 opcji: start domyślnej powłoki skanera (tryb okienkowy), skaner awaryjny do trudności z ładowaniem powłoki graficznej (tryb konsolowy dla obeznanych z tematem Unix), bootowanie dysku twardego, test pamięci. Wybór domyślny prowadzi do kolejnych zielonych ekranów graficznych, kolejno "Preparing the LiveCD environment ..." (ALT+F1 włącza tryb verbose) i "Booting the system ..." (F2 włącza tryb verbose). Kompletnie załadowany tryb graficzny przeniesie nas na desktop z automatycznie otworzonym interfejsem prekonfigurowanego skanera gotowego do inicjacji. Skaner antymalware jest wysoko konfigurowalny pozwalając precyzować takie zadania jak: rodzaj skanu (szybki / pełny / zaawansowany ręczny), wykluczone ze skanu ścieżki, rodzaj zachowań przy wykryciu zagrożenia, aktualizację baz danych etc. Skan trybu pełnego jest domyślnym ustawieniem, a uwzględnia zbiorowe sprawdzanie wszystkich dysków, skan w obrębie archiwów spakowanych, symlinków oraz heurystykę. Znalezione szkodniki mogą zostać automatycznie skasowane, przeniesione do kwarantanny, a nawet przesłane do analizy.

Desktop płyty oferuje zbiór dodatkowych narzędzi, wywoływanych czy to przez skrót na planszy, czy to z menu dodatkowych (kontekstowego lub z poziomu paska zadaniowego): kreator bootowalnego nośnika USB (Create LiveUSB), menedżer plików (Midnight Commander), przeglądarka (Firefox), klient pocztowy (Sylpheed), edytor tekstu (Leafpad), konsola (Terminal). Dr. Web pozwala także konfigurować stronę graficzną całości i tworzyć wirtualne Pulpity rozróżniane zestawami operacyjnymi, a łatwo przełączane z poziomu paska. Na płycie znajdziemy także rozbudowany plik pomocy.

 

 

drweb1.gif

 

drweb2.png

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

gdata_b.png

 

G Data BootCD / Bootmedium

 

Polska strona domowa

Brytyjska strona domowa

 

BootCD.iso (~337MB)

GDATA_BootCD.iso (~630MB)

 

 

Polska i angielska strona obecnie oferują nietożame płyty. Pobrany plik ISO należy wypalić na płycie CD i uruchomić przy udziale tej płyty komputer. Pierwszy ekran to menu wyboru oferujące trzy opcje: start Windows (czyli pominięcie bootowania z płyty), boot skanera G Data, boot alternatywnej wersji skanera trybu bezpiecznego. Za pomocą strzałek z klawiatury (bądź wpisania wyróżnionej litery) należy zaznaczyć wybraną pozycję i ENTER. Typowo zgłosi się moduł ładowania silnika i różne "kuchenne" operacje. Docelowo startuje plansza w rodzaju desktopu przygotowująca skaner do operacji. Program jest automatycznie otwierany i pada także pytanie interakcyjne o przeprowadzenie aktualizacji sygnatur. Skaner jest podzielony na trzy główne sekcje: Status (podsumowanie stanu definicji i ostatniej operacji skanowania), Actions (centrum akcji skanujących), Logs (zestawienie raportów wszelkich operacji skanowania i aktualizacji). W Actions figurują predefiniowane zestawy skanowania obszarów (cały komputer / systemowe strefy / ręcznie wskazany plik lub folder) oraz ręczna opcja aktualizacji sygnatur. Wykryte zagrożenia są notowane odrębnym okienkiem, w którym można podjąć decyzję co uczynić z zainfekowanym obiektem (kasacja / dezynfekcja / logowanie), oraz czy wykonać to samo dla każdego kolejnego zgłoszenia.

Środowisko G-Data ma wbudowany także zestaw pomocniczych aplikacji: Menedżer do zarządzania plikami i folderami, Edytor plików tekstowych oraz Znak zachęty (Emulator Terminala X). Płyta jest multijęzyczna, dostępny polski wybór w menu.

 

 

gdata1.gif

 

gdata2.gif

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

panda_b2.png

 

Panda SafeDisk

 

Strona domowa

 

PandaSafeCD.iso (~160MB)

SafeCD.iso (~215MB)

 

Aktualizacja: Płyty stare i porzucone, choć linki są nadal aktywne. Rozwiązania zostały zastąpione przez Panda Cloud Cleaner Rescue ISO | Panda Rescue USB.

 

 

Panda SafeCD - Płyta z laboratorium Panda Research, edycja z roku 2010 (ale aktualizowalne bazy antywirusowe). Edycję tę odróżnia od poprzednika (datowanie na 2009) całkowicie nowy interfejs już nie w DOS-stylu, większy wpływ na parametry skanowania oraz polubowna możliwość aktualizacji. Wcześniejsza wersja miała niepożądany model polegający na przeszukiwaniu rejestru na okoliczność zainstalowanych w Windows produktów Pandy bazujących na sygnaturach w formacie pav.sig. Po namierzeniu nowszego pliku definicji utylizowała go zamiast tego wbudowanego w siebie, a przy braku produktów Panda był po prostu używany płytowy starszy plik. Sztuczne uzupełnienianie pliku nie wchodziło w grę. Aktualna wersja może aktualizować się z internetu w oparciu o sygnatury oficjalne oraz beta, a także przez ręczne podanie pliku definicji wprost z dysku twardego.

Płyta jest kolportowana w formacie ISO, tzn. gotowa do nagrania na nośnik CD przy udziale np. Active ISO Burner. Start z płyty nie wymaga w fazie początkowej żadnych szczególnych interakcji użytkownika, silnik jest ładowany automatycznie. Finałowo pojawi się interfejs graficzny podzielony tematycznie i kierujący użytkownika przez etapy "konfiguracji" przy udziale przycisków. Pierwszy ekran zadaniowy to wybór języka. Na chwilę obecną płyta nie ma polskiego interfejsu, w odróżnieniu od starszej edycji. Obszar Settings udostępnia 4 zadania z sumarycznym zestawieniem aktualnych ustawień: Drives details (status podmontowanych dysków i możliwość wyboru dysków do skanu), Internet connection (stan połączenia sieciowego z możnością rekonfiguracji), Scan options (wybór między skanowaniem bez akcji a skanowaniem łączonym z dezynfekcją), Signature file selection (wybór metody aktualizacji bazy). Obszar Scan to już podgląd postępu prac skanujących, włącznie z adnotacją o stanie sygnatur.

 

 

pandacd1.png

 

pandacd2.png

Edytowane przez picasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...