Skocz do zawartości

Komp "piszczy" przy zasilaniu z sieci


krakus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z kompem, który działa na baterii normalnie a w momencie podłączenia kabla zasialjącego zaczyna "piszczeć" tzn wydawać dzwięk jako to ma w zwyczaju sygnalizować podłączeni zasilania z sieci lecz nie jeden ale na okrągło co mniej niż 1s. Chodzi o Lenovo R500. Komputer wówczas czasmi podczas tego pipczenia zachowuje sie jakby dostawał napięcie z sieci i to napięcie zanikało (pojawia sie i znika ikonka na pasku po prawej stronie o zasilaniau z sieci i jego braku + monitor zmienia swoją jasność bo przy zasilaniu z baterii ma nieco mniejszą) - ale to nie zawsze jest sygnalizowane, czasem poprostu pipcy i tyle.

Moge jesczcze dodać choc nie wiem czy to ma znaczenie ze wszytko zaczelo się po tym jak złapałem wyrusa żądającego kodu UKASH i potraktowałem go (wg jakiejs porady w necie) programem COMBOFIX - program nic nie pomógł a jak poxniej doczytałem mógł wiele zaszkodzić.

Wirusa w koncu dzięki pomocy "Landuss" usunąłem postępując zgodnie z instrukcja natomiast po wszytkim pozostało mi własnie to pipcenie uniemozliwiające normalne uzytkowanie sprzetu.

Czy ktos mogłby mi cos poradzić czy lepiej szukać serwisu Lenovo? Dodam ze komp ma juz ponad 2 lata wiec nie jest na gwarancji:/

 

PS: dodam ze sprawdzałem napięcie na kablu zasilającym i jest stałe 20V, podobnie za gniazdem w obudowei juz na tej białej kostce zaciskowej łączącej gniazdo wejściowe zasil laptopa z płyta główna - na dwóch czerwonych przewodach jest stabilne 20V DC...

 

PS2: Już na 99% wiem ze uszkodzona jest płyta gł bo pamięć sprawdzałem memtestem i żadnych błędów a z opisów błędów sygnalizowanych typ piszczeniem na stronie lenovo wynika ze albo pamięć albo płyta:/ wiec w tej kwestii tylko serwis już.

Ale mam jeszcze problem z systemem, który sie ciagle wiesza i nie moge wykonać "naprawy systemu podczas uruchamiania" bo wyskakuje z kolei błąd:

Akcja naprawy: Sprawdzanie i naprawianie integralności plików systemowych

Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu 0x490.

Edytowane przez krakus
Logi-duplikaty usuwam. Są do wglądu w temacie w dziale Malware. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
wszytko zaczelo się po tym jak złapałem wyrusa żądającego kodu UKASH i potraktowałem go (wg jakiejs porady w necie) programem którego nazwy w tym momencie nie pamietam - ale mam gdzies zapisaną i jak tylko znajde nazwę to dopisze -

 

zrób logi OTL wg instrukcji bo wcale nie znaczy że wszystko zostało usunięte

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

Odnośnik do komentarza
Ja tylko wtrącę się w kwestii formalnej. Sprawa infekcji jest zamknięta, a logi OTL do wglądu w temacie:

 

Dzieki. Nie zwróciłem uwagi.

 

krakus - nie sadze, aby problem z zasilaniem miał związek z infekcją. Odepnij zasilacz, zamknij system i wyjmij baterie na kilka minut. Dobrze by było podmienić zasilacz wtedy przynajmniej mozna wykluczyć awarie jednego elementu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...