Skocz do zawartości

Maker

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Maker

 1. Witam. Mam Vistę Home Premium 64-bit SP2, nie mogę połączyć się z siecią bezprzewodową gdyż w/w usługa nie chce się włączyć. Postępowałem zgodnie z tym tutorialem - http://www.overclock.pl/komentarze/viewtopic.php?id=9309, jednakże gdy podmieniłem wymienione w nim pliki (skopiowane z Windows 7 Ultimate 64-bit SP1) usługa nadal nie startuje. Nie działa mi ponadto sfc /scannow, próbowałem korzystać z tych poradników https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralnosci-plikow-via-narzedzie-sfc/ (usługa wymieniona na końcu jest ustawiona na Ręczny, startuje normalnie), oraz tego https://www.fixitpc.pl/topic/1400-blad-uslugi-instalator-modulow-systemu-windows-nr-126/ (Instalator modułów systemu Windows działa, więc to nie jest przyczyną). Proszę o pomoc.

 2. Witam. Krótko opiszę prolem: nie wiem jaim cudem, ale na laptopie mojej młodszej siostry wszystkie karty sieciowe (fizyczne i emulowane przez VitualBox) przestały działać, w menedżerze urządzeń koło wszystkich były wykrzykniki. Dodatkowo system bardo wolno się uruchamiał. Zrobiłem skanowanie Avastem, potem użyłem ComboFiksa (log w załączniku). Po użyciu CFa system uruchamiał się w miarę nrmalnie, ale karty sieciowe nadal były wyłączone. Zrobiłem Przywracanie systemu i teraz wszystko działa, ale nie wiem co było przyczyną i dlatego daje logi w załączniku.

  OTL.Txt

  GMER.txt

  Extras.Txt

  ComboFix.txt

 3. Przepraszam, ale nie mam pojęcia gdzie WD może trzymać logi a w zakładce Histori nic nie ma. aczkolwiek przypuszczam że wykryl tylko tamten plik wykonywalny bo po wysunięciu pendrajwa (na którym był plik) Windows Defender był w trakcie usuwania i jego obramowanie zmieniło sie na zielone i (nie jestem do końca pewnien) było napisane 'plik nie znaleziony' lub coś podobnego.

 4. Witam. Jak wiekszość czytających ten wątek zapewne wie, za niecały tydzień Polska podpisze się obiema rękami pod ACTA w Tokio i nastanie czas cenzury internetu. O ile nie wierze w sukces SOPA, ACTA ma duże szanse na przejście. No i jako świadomy internauta szukam pomocy na forum z dużą renomą, jesli chodzi o sprawy bezpieczeństwa. Wiem, że pliki na dysku można szyfrować bez problemu programem True Crypt czy podobnymi. Jak jednak ma to sie do ruchu sieciowego? Słyszałem, ze sieć TOR jest dość skuteczna. Hackerom udało sie zrobić jakiś atak w USA i FBI ich nie wykroło dzieki TORowi, więc tym bardziej powinno to być skuteczne dla szarego obywatela. Jednakże nie wiem, czy zda to egzamin jeżeli mam być monitorowany przez samego operatora?

  Drugim moim pytaniem jest to, czy protokół GG jest szyfrowany, czy operator będzie mógł bez problemu odczytywać moje rozmowy?

  Jest jakakolwiek możliwość szyfracji maili?

  Czy rozmowy za pomocą komunikatorów typu Skype również mogą zostać przechwytywane i słowo w słowo później odczytywane? (praktycznie podsłuch z pelnym zapisem, niemozliwy do wyłączenia)

  Jest w ogóle jakaś mozliwość wymiany informacji w internecie, której nie przechwyci rząd, czy jedyną możliwością jest przesyłanie za pomocą P2P (np. gg) plików zaszyfrowanych programem TrueCrypt i podawanie hasła odbiorcy za pomocą innych form komunikacji niz internet?

 5. Gdy dłużej niż kilka godzin (nie jestem w stanie podać dokładnego czasu) komputer jest włączony, w FF nie otwierają się niektóre strony wyskakuje "Połaczenie zostało zresetowane podczas komunikacji z serwerem" (lub podobnie). Z czasem oraz częściej wyskakuje ten komunikat aż w końcu nie da się przeglądac stron. O dziwo Gadu śmiga a filezilla normalnie wysyła pliki na serwer. Problem jest software'owy, na Linuksie (ten sam komputer) wszystko jest w najlepszym porządku. Załączam log z OTL.

  OTL.Txt

  Extras.Txt

 6. Jak jestem sobie w tym konopix i włączę internet czy mój program antywirusowy zainstalowany chroni mój komputer ? chyba nie bo go nie widzę

  Nie, nie chroni. dlaczego? Bo to inny system operacyjny, w dodatku live cd . Czy AV jest ci potrzebny? Nie. Liczba wirusów, które będą działały na Liuksie jest mikroskopijna. A AV z Windowsa nie nadaje się do Linuksa. Nie zainstalujesz go nawet, chyba że przez Wine, co mija się z celem ;)

 7. Wybacz Picasso, nie widziałem w którym dziale z 2 to umieścić, sanse miałem 50/50 ale nie trafiłem.

  Problem opiszę szerzej: GData 2011 skanuje w 3 etapach:

  1. Obszary systemowe

  2. Wykrywanie rootkitów

  3. skanowanie (plików na dysku)

  Program zatrzymuje się na dwójce, pokazuje plików przeskanowanych:1 . Zaraz podam świeze logi z OTL. Jeśli możesz, to przesuń ten temat do tej drugiej kategorii :)

×
×
 • Dodaj nową pozycję...