Skocz do zawartości

waldi1963

Użytkownicy
 • Postów

  34
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez waldi1963

 1. Dzieki jeszcze raz. Te pamięci to nie moje,ale znam ich parametry.
 2. Ale błędy w zarządzaniu dyskami zniknęły-ciągnę dalej-porobiłem kopie-jak się rozkraczy system czy dyski zainstaluję już bez RAID.Odnośnie tematu podstawowego ,możesz mieć rację ,że to efekt podkręcania podzespołów,które dopiero po jakimś czasie to odczuwają,ale równie dobrze mogą to być błędy związane z użyciem jakiegoś softu lub "zabaw" z systemem.Jakiś czas temu często gmerałem w systemie i rejestrze-obserwując wyniki.Często też próbowałem naprawiać błędy z tym związane.Już tego nie robię i nie bawię się w mocne podkręcanie.Chyba wyrosłem.na szczęście -z korzyścią dla mojego komputera. Dzięki serdecznei wielkie za pomoc,cierpliwość i wyrozumiałość.
 3. Zobacz teraz-bez uruchamiania jakiegokolwiek softu-http://speedy.sh/AtYWW/ScreenShot001.jpg Co było przyczyną? Ustawiłem w biosie na 1600,automatycznie podniosło sie napięcie pamięci i chodzą tak jak dawniej Pozostaje do wyjaśnienia problem z tytułu.
 4. Ok-odpowiedz mi jeszcze w temacie tych pamięci bo rzeczywiście zgłupiałem
 5. Bedę jednak musiał zdecydować się na sprawdzenie dysków na innym kompie tak jak mówisz. To wytłumacz mi z tymi pamięciami,rzeczywiście szybkość pamięci efektywna 1066,to co to jest te 1600 jak mówisz na naklejce?
 6. Bios nowy jest. Na H nic nie znalazł-http://speedy.sh/DpWSy/ScreenShot001.jpg-to samo na J Z C-http://speedy.sh/GAchU/Nowy-dokument-tekstowy.txt Jeszcze tylko słowo o pamięciach-owszem kręciłem szyną HTT,ale DRAM Frequency i tak było poniżej defaultowego poziomu tych pamięci bo zjechałem mnożnikiem,jedynie CPU/NB było ciupinkę podbite.Napięcia HT,NB podbite przecież były,to samo CPU/NB i CPU/NB VDD-ale teraz wszystko jest już na default. Zobacz na to -co to za partycja 922KB-http://speedy.sh/rq75u/ScreenShot001.jpg-i gdzie dysk J?
 7. Dyski H i J sprawdza od razy w windzie, C przy uruchomieniu nastepnym
 8. bios default-ok Poczytaj o tych pamięciach-to są oryginalne ustawienia-http://speedy.sh/8SBn2/ScreenShot001.jpg http://speedy.sh/3F7...reenShot002.jpg Cholera zresetowałem bios i najadłem się strachu-ale wróciłem do poprzedniego Tego nie powiedziałem ,że procek i ram nie maja udziału w operacjach dyskowych,ale błąd partycji przez podkręcenie nieznaczne procka to przesada. Zrobiłem wszystko według zaleceń. W partycjach bez zmian-dalej błędy.
 9. Ram nie jest podkręcony-procek tak ale co to ma do dysków?
 10. tak próbowałem na różne sposoby i ze zgodnością też,pojawia się na moment czarne okienko i znika Główna tablica partycji chyba jest zapisywane w MBR Jeśli u mnie startuje z ukrytej partycji to chyba będzie problem z takim odczytem.
 11. tak dalej ma błąd-z kolei ten raidxpert_3.3.1540.19-ze strony AMD po zainstalowaniu nie uruchamia się. http://speedy.sh/QXDE5/ScreenShot001.jpg
 12. Tak jak pisałeś zainstalowałem i dalej stary sterownik w manadżerze urządzeń
 13. Niby instalacja przebiegła pomyślnie,ale nic się nie zmieniło w sterowniku raid-dalej 2009 Zainstalowałem te nowe stery,o których pisałeś i jak wyżej
 14. 1001- to liczniki wydajności-ale tam nic nie ma ciekawego http://speedy.sh/KPM...reenShot001.jpg http://speedy.sh/THe...reenShot002.jpg http://speedy.sh/XGF...reenShot003.jpg http://speedy.sh/734...reenShot004.jpg http://speedy.sh/Efg4A/ScreenShot005.jpg-raid najnowszy
 15. http://speedy.sh/QX5f5/ScreenShot001.jpg http://speedy.sh/73PgP/ScreenShot002.jpg
 16. http://speedy.sh/5sq...reenShot001.jpg Cały czas się zastanawiam czemu ten dysk H jest wyświetlany w dwóch częściach-chyba to jest przyczyną stanu zagrożenia dysków. W oknie mój komputer jest wyswietlany tak jak powinien http://speedy.sh/4N7j7/ScreenShot001.jpg Te oba dyski J i H wcześniej miały równą pojemność,teraz jak widzisz jeden ma 488 a drugi 394 Gb
 17. Tak mam błedy bez aktywnego Easeusa Przy Raid widok jest trochę inny-to samo co w Aidzie-http://speedy.sh/r8zFu/ScreenShot002.jpg Powiem Ci szczerze ,że sam byłem kiedyś przeciwnikiem-zagorzałym dodam tego typu softu,ale wierz mi że po paru latach użytkowania nigdy mnie nie zawiódł Myślisz ,że może stery raid nie takie jak trzeba?-już to przerobiłem-cofałem się do poprzednich wersji kiedy takich błędów jeszcze nie miałem-i nic Na podgląd zdarzen jestem uczulony-bardzo często tu zaglądam-i nie spocznę dopóki widzę coś czerwonego(błędy) Nie żadnych błędów-poza tym ostatnim tygodniem kiedy robię dziesiątki różnych prób-i z nimi są związane błędy
 18. CrystalDiskInfo nie widzi żadnego dysku-pusto. Dyski Samsung SpinPoint F3 500GB-mają rok z hakiem Wg połączeń -nie ma tam dysków,ale jest widok z aida64-http://speedy.sh/aEG...reenShot001.jpg i http://speedy.sh/myN...reenShot001.jpg i po włączeniu EASEUS Partition Master 9.1.0 Professional Edition-http://speedy.sh/PuvPn/ScreenShot002.jpg Dysk H i dysk J sformatowałem wcześniej przenosząć pliki z jednego na drugi. Włączyłem także to -http://speedy.sh/sHSJC/ScreenShot003.jpg-żadnych błędów-dla wszystkich partycji Jeśli chodzi o sterowniki-korzystam z zakupionego DriverGenius-przez te parę lat nigdy mi nie namieszał w systemie Smarta nie odczytuje
 19. Tak-bo chcę znależć odpowiedzi na pytania w poście wyżej.Jak nie spróbuję to się nie dowiem-no chyba,że Picasso wskaże mi żródło problemu. Poza tym za kilka miesięcy będę miał nową płytę główną i wtedy pożegnam się z Raid. Picasso jakaś mała rada? Dziwne kiedy włączę program do partycjonowania dysku- stan zagrożone przy dyskach -znika. Już nie wiem o co tu chodzi?
 20. Sam już się przekonałem,że to był głupi pomysł z tym raid .Wszelkie dane rzeczywiście przy raid są zapisywane naprzemiennie na obu dyskach.Puściłem HD Tune-szkoda puszczać obrazka bo żadnych błędów nie znalazł.Ja sądzę jednak,że to nie błedy dysków ,ale systemu-stąd pomysł nowej instalki. Kolejne pytanie do Picasso-odnośnie rozruchu systemu.Jakiś czas temu pliki rozruchowe miałem na C,a zakładka- uruchamianie i odzyskiwanie-domyślny system operacyjny nie była pusta,podobnie jak nieaktywny rozruch w msconfig.Co jest przyczyną tego błędu? Czy po zainstalowaniu nowego systemu jako drugi,będę miał możliwość uruchomienia również tego starego?Czy nie zostanie przypadkiem nadpisany MBR?
 21. Jeszcze mam pytanie do Picasso-Czy zainstalowanie nowego systemu na C wymusi start z tego dysku?Pisałaś,że system startuje z ukrytej partycji.Czy to jest prawidłowe w Win7?
 22. No właśnie tu jest problem czy ustawienie w BIOS-ie trybu IDE zamiast RAID (rozpięcie macierzy) i sprawdzenie dysków każdego z osobna MHDD nie wiąże się z ryzykiem, że po ponownym ustawieniu trybu RAID macierz nie wróci do stanu pierwotnego.
 23. MHDD działa chyba w oparciu o S.M.A.R.T.Przy macierzy nie odczyta .Musiał bym rozłączyć,ale wtedy chyba raid rozwalę.
 24. Jeśli są spięte w raid to tak właśnie są pokazywane.Problemem tu jest jak zauważyłeś podział dysku H(którego nigdy nie dzieliłem).W oknie mój komputer dysk H to jeden dysk,a nie dwa jak w oknie zarządzanie dyskami.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...