Skocz do zawartości

Ewa37

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Ewa37

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Witam, problem jak w temacie. W przeglądarce Firefox pojawił się komunikat, że wtyczka jest nieaktualna więc próbowałam ją zaktualizować, pobrałam z oficjalnej strony Adobe plik instalacyjny lecz się nie uruchamia, pobierałam również z innych stron, wyłączyłam także na czas instalacji program antywirusowy, efekt taki sam. Dodam, że do tej pory nigdy nie miałam takiego problemu. Jeszcze taka ciekawostka, aktualnie mam zainstalowaną wersję 20.0.0.235, eksperymentalnie spróbowałam uruchomić plik instalacyjny z tą wersją (znalazłam zapisany na dysku) i też się nie uruchamia. Wiem, że jeszcze można odinstalować starszą wersję i spróbować instalacji najnowszej lecz mam obawy czy w ogóle uda mi się zainstalować jakąkolwiek. Proszę o pomoc, co może być przyczyną nieuruchamiania się instalatora.
 2. Koniecznie włącz usługę Ready Boost i ustaw typ uruchamiania na automatyczny, wyłącz i ponownie włącz komputer, wszystko powinno wrócić do normy, to właśnie jej wyłączenie jest przyczyną tak długiego uruchamiania się systemu.
 3. Uruchom Internet Explorer, PPM na filmik YT, ustawienia "Włącz przyspieszanie sprzętowe". Zamknij IE i uruchom kolejno Operę i Chrome, sprawdź czy filmy się wyświetlają. Ta wersja AFP 10,1,102,64 działa dobrze, mam ją zainstalowaną i nie ma żadnych problemów.
 4. Jeśli żadna z powyższych porad nie rozwiąże twojego problemu to doradzam odinstalowanie AFP w wersji 10.2.152.32 tym http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html i powrót do starszej ale stabilnej. Tutaj masz link do wersji archiwalnych http://kb2.adobe.com/cps/142/tn_14266.html. Z tą nową wersją jest coś nie w porządku, przeczytaj kilka pierwszych komentarzy http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html, ten sam problem, który występuje u ciebie.
 5. Ewa37

  Pusty gadżet kalendarza

  1. Logi w załączniku (zrobiły się dwa, więc na wszelki wypadek załączam obydwa). 2. Gadżety systemowe z wyjątkiem dwóch: gadżet Kaspersky w wersji 2011 zainstalował się wraz z programem (nie używam go) a drugi to gadżet pogodowy z galerii pobrany z tej strony http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=10588c0a-f64f-4842-94c2-0ba80eca42b2&bt=1&pl=1 Jeśli chodzi o ten gadżet mam go od samego początku czyli od ponad 3 lat, przez prawie 2,5 roku nie miałam żadnych problemów z laptopem więc myślę, że to nie on jest przyczyną moich kłopotów. OTL.Txt Extras.Txt
 6. Ewa37

  Pusty gadżet kalendarza

  Witam, niestety nadal mam problem z prawidłowym uruchamianiem systemu i wygląda na to, że jednak nie jest temu winny KIS. Zastosowałam kolejno wszystkie porady i tak: - odznaczyłm filtrowanie skryptów + restart, - wyłączyłam całkwicie moduł ochrony www + restart, - odinstalowałam całkowicie KIS programem KAVremover + restart po każdej operacji system uruchamia się z nieaktywnym prostokątem na środku pulpitu. Nie dzieje się to za każdym razem ale na 10 uruchomień 8 jest z tym błędem. W poprzednim poście pisałam, że odznaczenie filtrowania skryptów pomogło ale widocznie to był przypadek, bo później już po każdym uruchomieniu występuje ten błąd. Gadżety na pasku sidebar też różnie się uruchamiają, nie raz jak już pisałam pojawia się na kilka sekund czarne tło na całym pasku, czasami czarne tło ma tylko zegar lub pokaz slajdów ale wszystkie są widoczne i działają. Byłam przekonana, że gadżety to powodują ale teraz już nie jestem tego pewna. Jako ciekawostkę chciałabym dodać, że problem ustępuje po zmianie kompozycji (mam ustawioną aero) na podstawową Vista (przy tym ustawieniu jest wszystko ok) i z powrotem zmieniam na Windows aero wówczas wszystko działa jak należy, nie ukrywam, że jest to dosyć uciążliwe. Czy jeszcze można coś zrobić oprócz przywrócenia do ustawień fabrycznych co jak się okazało wystarczyło na dwa miesiące.
 7. Ewa37

  Pusty gadżet kalendarza

  Picasso bardzo dziękuję za pomoc, oczywiście miałaś rację. Odznaczyłam w KIS tę opcję, restart i system uruchomił się prawidłowo, sprawdziłam też rejestr i nie było wpisów KIS. Trochę mnie jednak martwi, że odznaczając tę opcję na stałe pozbędę się jakiejś części ochrony. Właśnie z powodu problemu, o którym pisałam przywracałam system do ustawień fabrycznych, teraz spróbuję całkowicie odinstalować i ponownie zainstalować KIS, może przez jakiś czas wszystko będzie działało prawidłowo. Ps. Picasso jesteś wspaniała i genialna. Jeszcze raz dziękuję.
 8. Ewa37

  Pusty gadżet kalendarza

  Dzięki simson za odpowiedź. Może ktoś będzie tak miły i odpowie mi tylko na poniższe pytanie (nigdy tego nie robiłam a nie chciałabym jeszcze bardziej zepsuć).
 9. Ewa37

  Pusty gadżet kalendarza

  Dzięki za odpowiedź, chociaż nie na taką liczyłam, pytałam ale skoro nie napisałeś domyślam się, że nie. Jeżeli czytałeś dokładnie posty picasso to nie tylko KIS dość mocno ingeruje w rejestr dlatego nie widzę sensu dzwonić do Kaspersky Lab bo raczej nic nie poradzą na to, że któraś aktualizacja baz danych spowodowała błąd.
 10. Ewa37

  Pusty gadżet kalendarza

  Na razie nie zamierzam zmieniać systemu ale spróbwać rozwiązać problem, gdyż prawdopodobnie nie tyle jest winny system co zbyt silna ingerencja KIS w rejestr (nawiasem mówiąc nie wiem dlaczego ustawienia w kluczach systemu dają się "zepchnąć" na pozycję drugą). No dobrze ale czy próbowałeś podmienić te klucze, jeśli tak to jakie tego były efekty?
 11. Ewa37

  Pusty gadżet kalendarza

  Witam, cieszę się, że trafiłam na to forum i temat, który mnie bardzo zainteresował. Mój system to Vista Home Premium 32-bit lecz problem nie dotyczy pojedyńczego gadżetu ale całego paska sidebar, otóż kiedy załaduje się pulpit, ikony, cały pasek robi się czarny lecz wszystkie gadżety są widoczne, trwa to kilka sekund, jednak najbardziej uciążliwe jest to, że w środkowej części pulpitu jest niewidoczny i nieaktywny prostokąt (jego wymiary są dokładnie wielkości okna z gadżetami jakie się uruchamia po kliknięciu na + na pasku u góry). Dodam jeszcze, że również mam KIS 2011, sprawdziłam też wymienione klucze rejestru i we wszystkich na pozycji pierwszej "ulokował" się Kaspersky (jest dokładnie tak jak na obrazku). Jestem kompletnym laikiem a chciałabym spróbować zastosować podany fiks, mam odnośnie tego pytanie czy do notatnika wkleić łącznie z tym "Windows Registry Editor Version 5.00" czy tylko same klucze. Z tym problemem zmagam się już od długiego czasu, przywróciłam system do ustawień fabrycznych i po dwóch miesiącach ten sam problem znów się pojawił.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...