Skocz do zawartości

Ewa37

Użytkownicy
 • Postów

  18
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 1. Windows Update działa, od 1 lipca aktualizacje są pobierane i instalowane codziennie. Być może, że 29 czerwca był to błąd Microsoftu ale u mnie brakuje również aktualizacji z 30 czerwca, dlatego sądzę, że tylko dzięki twojej pomocy wszystko wróciło do normy. U mnie usługa Windows Update jest ustawiona na Automatycznie (wyzwolone uruchomienie) ale jeśli dobrze działa nie będę nic zmieniać. Pozdrawiam i bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.
 2. Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc, rzeczywiście trzeba kilka dni odczekać. Jeszcze proszę o informację
 3. Nie, żadnej dostępnej aktualizacji nie ma, chodzi mi o Windows Update, tam od 29.06.21 w historii aktualizacji nie ma nowych aktualizacji definicji zabezpieczeń. Te aktualizacje są wydawane codziennie. Jak pisałam w poprzednim poście Nie wiem, czy w tej sytuacji wyszuka inne aktualizacje ale o tym się przekonam, kiedy zostaną wydane. Jaki typ uruchomienia powinna mieć usługa Windows Update, pytam o to, ponieważ w różnym okresie czasowym sama się zatrzymuje. W tej chwili ją uruchomiłam, jest ustawiona na automatyczne (wyzwolone uruchamianie). Czy tak powinno być?
 4. Niestety nic się nie zmieniło. Uruchomiłam ręcznie sprawdzanie aktualizacji lecz nadal nie wyszukuje aktualizacji analizy zabezpieczeń. Po tej ostatniej komendzie utworzył się Fixlog. Addition.txt Fixlog.txt
 5. Dziękuję bardzo za pomoc. Byłam przekonana, że to wirus. Proszę jeszcze o wyjaśnienie, czy chodzi o usunięcie wszystkiego z folderu SoftwareDistribution Poniżej Fixlog Fixlog.txt
 6. Witam, mam problem z wirusem, którego programy/skanery nie mogą usunąć. Wydaje mi się, że jest to związane z Windows Update, które nie wyszukuje tylko aktualizacji analizy zabezpieczeń. Inne aktualizacje takie jak aktualizacja funkcji 21H1 zainstalowała się dzisiaj bez problemu. Próbowałam pobrać aktualizację analizy zabezpieczeń ręcznie ale plik nie uruchamia się. Ponadto występują problemy z następującymi usługami - samoistnie zatrzymuje się ich działanie (w różnych odstępach czasowych), mimo wielokrotnego uruchamiania. Dzisiaj zatrzymuje się działanie tylko instalatora windows, pozostałe dwie usługi na razie od dłuższego czasu działają ale zauważyłam, że dzieje się tak po przeskanowaniu Microsoft Safety Scanner, który znalazł coś takiego https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/threats/malware-encyclopedia-description?name=VirTool%3aWin32%2fDefenderTamperingRestore&product=13 - instalator windows - usługa inteligentnego transferu w tle - usługa windows update Przeskanowałam system następującymi programami: AdwCleaner, Malwarebytes (te nic nie znalazły) i Microsoft Safety Scanner. Poniżej przesyłam wymagane logi z prośbą o pomoc. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 7. Witam, problem jak w temacie. W przeglądarce Firefox pojawił się komunikat, że wtyczka jest nieaktualna więc próbowałam ją zaktualizować, pobrałam z oficjalnej strony Adobe plik instalacyjny lecz się nie uruchamia, pobierałam również z innych stron, wyłączyłam także na czas instalacji program antywirusowy, efekt taki sam. Dodam, że do tej pory nigdy nie miałam takiego problemu. Jeszcze taka ciekawostka, aktualnie mam zainstalowaną wersję 20.0.0.235, eksperymentalnie spróbowałam uruchomić plik instalacyjny z tą wersją (znalazłam zapisany na dysku) i też się nie uruchamia. Wiem, że jeszcze można odinstalować starszą wersję i spróbować instalacji najnowszej lecz mam obawy czy w ogóle uda mi się zainstalować jakąkolwiek. Proszę o pomoc, co może być przyczyną nieuruchamiania się instalatora.
 8. Koniecznie włącz usługę Ready Boost i ustaw typ uruchamiania na automatyczny, wyłącz i ponownie włącz komputer, wszystko powinno wrócić do normy, to właśnie jej wyłączenie jest przyczyną tak długiego uruchamiania się systemu.
 9. Uruchom Internet Explorer, PPM na filmik YT, ustawienia "Włącz przyspieszanie sprzętowe". Zamknij IE i uruchom kolejno Operę i Chrome, sprawdź czy filmy się wyświetlają. Ta wersja AFP 10,1,102,64 działa dobrze, mam ją zainstalowaną i nie ma żadnych problemów.
 10. Jeśli żadna z powyższych porad nie rozwiąże twojego problemu to doradzam odinstalowanie AFP w wersji 10.2.152.32 tym http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html i powrót do starszej ale stabilnej. Tutaj masz link do wersji archiwalnych http://kb2.adobe.com/cps/142/tn_14266.html. Z tą nową wersją jest coś nie w porządku, przeczytaj kilka pierwszych komentarzy http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html, ten sam problem, który występuje u ciebie.
 11. 1. Logi w załączniku (zrobiły się dwa, więc na wszelki wypadek załączam obydwa). 2. Gadżety systemowe z wyjątkiem dwóch: gadżet Kaspersky w wersji 2011 zainstalował się wraz z programem (nie używam go) a drugi to gadżet pogodowy z galerii pobrany z tej strony http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=10588c0a-f64f-4842-94c2-0ba80eca42b2&bt=1&pl=1 Jeśli chodzi o ten gadżet mam go od samego początku czyli od ponad 3 lat, przez prawie 2,5 roku nie miałam żadnych problemów z laptopem więc myślę, że to nie on jest przyczyną moich kłopotów. OTL.Txt Extras.Txt
 12. Witam, niestety nadal mam problem z prawidłowym uruchamianiem systemu i wygląda na to, że jednak nie jest temu winny KIS. Zastosowałam kolejno wszystkie porady i tak: - odznaczyłm filtrowanie skryptów + restart, - wyłączyłam całkwicie moduł ochrony www + restart, - odinstalowałam całkowicie KIS programem KAVremover + restart po każdej operacji system uruchamia się z nieaktywnym prostokątem na środku pulpitu. Nie dzieje się to za każdym razem ale na 10 uruchomień 8 jest z tym błędem. W poprzednim poście pisałam, że odznaczenie filtrowania skryptów pomogło ale widocznie to był przypadek, bo później już po każdym uruchomieniu występuje ten błąd. Gadżety na pasku sidebar też różnie się uruchamiają, nie raz jak już pisałam pojawia się na kilka sekund czarne tło na całym pasku, czasami czarne tło ma tylko zegar lub pokaz slajdów ale wszystkie są widoczne i działają. Byłam przekonana, że gadżety to powodują ale teraz już nie jestem tego pewna. Jako ciekawostkę chciałabym dodać, że problem ustępuje po zmianie kompozycji (mam ustawioną aero) na podstawową Vista (przy tym ustawieniu jest wszystko ok) i z powrotem zmieniam na Windows aero wówczas wszystko działa jak należy, nie ukrywam, że jest to dosyć uciążliwe. Czy jeszcze można coś zrobić oprócz przywrócenia do ustawień fabrycznych co jak się okazało wystarczyło na dwa miesiące.
 13. Picasso bardzo dziękuję za pomoc, oczywiście miałaś rację. Odznaczyłam w KIS tę opcję, restart i system uruchomił się prawidłowo, sprawdziłam też rejestr i nie było wpisów KIS. Trochę mnie jednak martwi, że odznaczając tę opcję na stałe pozbędę się jakiejś części ochrony. Właśnie z powodu problemu, o którym pisałam przywracałam system do ustawień fabrycznych, teraz spróbuję całkowicie odinstalować i ponownie zainstalować KIS, może przez jakiś czas wszystko będzie działało prawidłowo. Ps. Picasso jesteś wspaniała i genialna. Jeszcze raz dziękuję.
 14. Dzięki simson za odpowiedź. Może ktoś będzie tak miły i odpowie mi tylko na poniższe pytanie (nigdy tego nie robiłam a nie chciałabym jeszcze bardziej zepsuć).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...