Skocz do zawartości

mielczar

Użytkownicy
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mielczar

  1. Dobra, będę próbował. O wynikach poinformuję później.
  2. 1. Tak 2. Komputer należy do kolegi - ale płytka powinna być dołączona 3. O ile się nie mylę, modem instalowali panowie z tp
  3. Zainstalowałem te sterowniki, ale nic się nie zmieniło. Faktem jest że o USB nic nie było w nazwach plików. Jak podłączam dysk wymienny to pojawia się w menedżerze urządzeń wolumin uniwersalny. Sterownika nie da się przywrócić. Wczoraj podłączyłem pendrive i kopiowałem pliki z dysku. Nie nastąpił żaden restart.
  4. Na dzień dzisiejszy mogę Ci powiedzieć że napięcia zostały zmierzone miernikiem - wszystkie są poprawne. Podczas restartu napięcia nie spadają więc zasilacz z góry wykluczyłem. Do reszty porad się zastosuję.
  5. Ok, ale to dopiero jutro, dzisiaj nie mam dostępu do tego kompa. Już mam:
  6. Witam wszystkich użytkowników forum. Sprawa jest tego typu: komputer pracuje normalnie. W pewnym momencie pasek startu zmienia się z xp-kowego na taki z poprzednich wersji Windows i następuje restart. Problem pojawia się tylko przy podłączonym do USB modemie neostrady. Faktem jest, że w menedżerze urządzeń przy USB są znaki zapytania. I teraz: czy kontroler USB na płycie się skończył, czy to wina modemu? Za wszelkie sugestie z góry dziękuję. Specyfikacja komputera: zasilacz CODEGEN 300X 300W płyta główna MSI K7T Turbo ver. 3 grafika GeForce MX4000 RAM 256MB Procesor muszę sprawdzić (proszę się nie naśmiewać z konfiguracji kompa )
  7. Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Sprawa była banalna - oba dyski były uszkodzone. Nowy dysk SATA działa bez problemu. Dziękuje jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi.
  8. Samo podłączenie zasilania powinno chyba spowodować jakieś odgłosy z dysku. Ten dysk albo pracuje bardzo cicho albo jest popsuty.
  9. Próbowałem tego ustawienia, nic nie dało. Możliwe że dysk odmówił posłuszeństwa.
  10. Jest możliwość ustawienia kontrolera RAID w tryb IDE - pisze, że jeżeli opcja jest wyłączona to kanał pracuje w trybie IDE.
  11. Na ATA bad-ów było ok. 70, ale chciałem zrobić zerowanie i remap. Partycja systemowa miała 5GB. Za 5 GB wywaliło "catastrophic error". Może dlatego przy próbie zapisu sterowników się wywalał? Stawiam system na innym dysku. Dysk SATA chyba spsuty bo nie widać go nadal w MHDD ani w BIOS-ie.
  12. Po wciśnięciu ctrl+f1 pojawia się dodatkowe menu, ale nie mam tam nic dotyczącego dysków. Znalazłem na innym forum podobny problem. Kazano użyć MHDD. Próbować?
  13. Mimo wszelkich prób i starań BIOS nie widzi dysku. Nie wykluczam że się uwalił, nie mam go jak sprawdzić. Kasy nie wydałem, podmieniłem zasilacz od kolegi. Moje ostatnie obserwacje to: - sytuacja nie zmienia się po starcie komputera bez baterii (po pewnym czasie resetuje się) - BIOS nie wyrzuca komunikatu o braku baterii - na linii 12V zasilacz cały czas trzyma napięcie ok. 11,80 (podczas resetowania też) - po wyjęciu i włożeniu baterii na ekranie gdzie wyskakuje BOOT FROM CD/DVD pojawia się komunikat "K8 DATA CHANGE. UPDATE DATA TO DMI" czy jakoś tak - dziwne zachowania BIOS - nie pokazuje daty, miesza rzeczy na ekranie POST - Windows znalazł urządzenie na PCI którego nie ma - może chodzi o sterownik, wczoraj podczas instalacji sterowników płyty głównej był reset.
  14. Spróbuję z tym dyskiem. Biosu nie aktualizowałem, na stronie GIGABYTE był tylko jakiś beta więc wolałem nie ryzykować. XP SP1.
  15. Obydwa by padły? W biosie włączone są wszystkie kontrolery SATA (tak było cały czas) oraz wyłączony RAID (w opisie tej opcji pisało że dysk będzie pracował trybie ATA). Ewentualnie jeszcze jutro będę się bawił.
  16. SATA nie widział. Podłączyłem ATA i na nim zainstalowałem system. Dysk SATA był podłączony, chociaż dokładnie nie pamiętam. Po instalacji nie odpinałem dysku i nie restartowałem. Restarty następowały samoczynnie.
  17. System udało mi się postawić na drugim dysku. W "dymku" pojawiło się że znaleziono kontroler RAID, ale brakowało sterów. No a podczas instalacji sterów reset i lipa
  18. Podmieniłem zasilacz na inny, na linii 12V miał 19A (przy 15 w Tracerze). Problem jednak nie ustąpił, objawy te same.
  19. Dzięki za konkretną i rzeczową wypowiedź. Nie wiem tylko skąd wytrzaskam zasilacz na podmianę... Chyba trzeba będzie kupić.
  20. Rozglądałem się za czymś innym w razie potrzeby zakupu. Nawet ten Fortron z artykułu jest w przystępnej cenie a kalkulator ze strony tam podanej mówi, że potrzeba 250 W - także 400 W to w sam raz
  21. Ten komputer nie jest mój, pomagam tylko koledze rozwiązać problem. Mogę dodać jeszcze kilka swoich obserwacji: Bios widzi dysk - system startuje. Przy próbie instalowania sterowników - zamuła i reset. Po resecie system nie wstaje - nie widzi dysku. Wyjęcie baterii z płyty (zarówno przy podłączonym i odłączonym zasilaczu) i włożenie jej z powrotem - system startuje jak gdyby nigdy nic. BIOS pokazuje że napięcia są poprawne, ale już wiem że nie trzeba mu wierzyć. Temp. procesora nie przekracza 30 stopni. Te resety przy próbie instalacji rzeczywiście mogłyby wskazywać na zasilacz, a ja wcale o nim nie pomyślałem. Patrząc na cenę tej obudowy z zasilaczem - trochę ponad 100 zł kupowany 3 lata temu - to rzeczywiście jakość nie jest najwyższa. Jak ogarnę zasilacz jakiś to dam znać
  22. Świeżo podłączony wykrył bez problemu,nagrywarka DVD cały czas jest widoczna. Bios trzyma czas i datę. Resztę obserwacji podam jutro.
  23. Nie. Nagrywarka działa na tej wtyczce, dysk też działał do pierwszego resetu. Nie ma zbytniej możliwości żeby obciążyć system skoro system nie startuje...
  24. Tracer 4lite 400 i działa, zasilanie jest sprawdzone
×
×
  • Dodaj nową pozycję...