Skocz do zawartości

rokko

Użytkownicy
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez rokko

  1. To zależy od konkretnej płyty głównej i biosu. Niektóre przy wyłączonym kompie odcinają kompletnie dopływ energii do portów USB, inne doprowadzają zasilanie. Trzeba patrzeć do instrukcji obsługi i zrewidować opcje w biosie. Też na niektórych płytach głównych są zworki które przełączają tryb zasilania na portach, można sterować czy przy wyłaczonym będzie doprowadzany prąd czy odcinany. Popatrz na płytę, zerknij w schemat etc.

  2. Ja bym jeszcze rozebrał gadzinę i zrobił reset biosu przez wyjęcie baterii. Musisz się zaopatrzyć w service manual i zobaczyć gdzie w tym potworku zamontowali bateryjkę. Wymienić ją na nową i spróbować odpalić lapka. Jeżeli to nie przyniesie korzyści usterka najprawdopodobniej wynika z uszkodzenia któregoś z podzespołów.

  3. http://portableapps.com/apps/internet/miranda_portable - na razie jest jeszcze starsza wersja, ale w niedługim czasie powinni oni ją zaktualizować.

     

    Pobierz Mirandę IM ze strony producenta + zestaw podstawowych pluginów. Przy instalacji wybierz instalację Portable i to wszystko. Ciesz się świetnym komunikatorem, lekkim, konfigurowalnym z dużą ilością wtyczek.

     

    W razie problemów z konfiguracją mogę pomóc, bardzo długo używam już tego komunikatora i nie ma dla mnie lepszej alternatywy, reszta musi się schować ;)

  4. W tej sytuacji wystarczy jak zaopatrzysz się w płytę instalacyjną, pożycz lub wykombinuj, w pracy jak Masz dostęp do płyt to skorzystaj z tej możliwości. System instalowany musi być tożsamy z CD\Keyem pod lapkiem, po instalacji zmieniasz klucz produktu i aktywujesz. To też ma inną zaletę, pozbywasz się od razu wszelkiego crapware.

  5. Bo u mnie jak spadnie do wartości w granicach 2,7-2,6 V to mi się komputer zawiesza

    Użyj jakiegoś kalkulatora poboru mocy i sprawdź czy zasilacz wytrzyma obecne obciążenie. Tutaj widać wyraźnie, że jeżeli jedno z urządzeń wejdzie w stan wysokiego poboru energii to następuje załamanie się napięcia na linii 3.3

  6. Modem jest dobry i nie widzę powodu aby go wymieniać.

     

    mam przedłużacz usb 1.8 m ale na nim ten play raz działa raz nie..

    Ponieważ na kablu też są straty sygnału, czym dłuższy tym gorzej, dodatkowo bardziej konsumuje baterię.

     

    Ja również dość często użytkuję internet z Play, powiem ci że często sygnał mam o niebo lepszy w komórce 3G niż na modemie. Jeżeli w przyszłości będziesz kupować modem to kup taki, który będzie miał złącze antenowe, jak będziesz np. w terenie z lapciakiem chodzić i okaże się że sygnał do niczego w razie czego podłączysz przenośną antenę i po krzyku.

  7. Jaki skutek miałoby przynieść dalsze zwiększenie i tak sporej ilości pamięci stronicowania, skoro przy obecnej jej ilości, wielokrotnie przekraczającej rozmiar pliku dalej nie jest możliwe nawet jego normalne otwarcie?

    @deFco247, ano takie samo jakie jest i pytanie. Nie zaszkodzi spróbować, poza tym do dyspozycji jest jeszcze RB o którym nawet nie wiedziałeś że istnieje dla systemu XP.

     

    Po zapełnieniu pamięci ram i disk buffer zaczął korzystać ze swapa, po wykorzystaniu zaledwie 14% wyskoczył błąd "out of graphics memory".

    @albedo, niestety bez obliczenia ile mniej więcej MB pamięci będzie potrzebne do przeprowadzenia operacji konwersji będzie można sobie tak testować i testować na chybił trafił aż się w końcu uda. Dodatkowo skorzystaj z oprogramowania Xnview lub innego konwertera uruchamianego z wiersza poleceń.

  8. Zwiększ plik wymiany, lub wykorzystaj technikę ReadyBoost, to jedyne bezpłatne rozwiązania jakie tu widzę. Przy ReadyBoost dla XP soft jest płatny, a bez dodatkowego softu nie przeprowadzisz tej operacji, nie pamiętam czy Trial eBoostr jest w pełni funkcjonalny, chyba były jakieś ograniczenia, sprawdź.

  9. Dla początkujących zdecydowanie Ubuntu lub SuSE. Sporo kreatorów i można wszystko wyklikać.

     

    Jak już "świeżak" się nieco podszkoli w obsłudze proponuję Debiana, na początku sporo konfiguracji, używanie konsoli jest na porządku dziennym (to tez uwarunkowane jest wyborem środowiska). Dla początkujących KDE będzie wyśmienitym rozwiązaniem, choć niezbyt lekkim :(

     

    A jak komuś smutno za Windowsem, i chce upodobnić Linuksa np. do Windows 7, w sieci jest sporo tutoriali więc problemów nie będzie, a też przesiadka nie będzie aż nadto drażniąca.

  10. czym kierujecie się przy wyborze pendrive'a?

     

    Osobiście wyrobiłem sobie już opinię o poszczególnych firmach i generalnie kieruję się:

     

    1) Marką

    2) Parametrami technicznymi (prędkość odczytu/zapisu)

    3) Ceną

     

    Najgorsza marka wg. mnie to Kingston, firma przereklamowana a z tego co widzę teraz stawiają na ilość nie jakość, dlatego sporo bubli w sklepach siedzi. Kingstonów miałem kilka i każdy mnie zawiódł pomimo prawidłowej eksploatacji.

     

    Najlepsza to PQI, zdecydowanie klasa sama w sobie, tego typu klucze USB są trwałe, wydajne i bezawaryjne. Obecnie mam 2 sztuki PQI, po 1GB i zawsze mogę na nich polegać.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...