Skocz do zawartości

karamba26

Użytkownicy
  • Postów

    66
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez karamba26

  1. Wykonałem klona dysku i zrobiłem Przywracanie systemu z partycji recovery. Komputer działa bez problemów i nie restuje się. Teraz instaluja sie aktualizacje WIn7 z Windows Update (jest ich prawie 200). Dzis rano jednak trafił w moje ręce kolejny komputer z identycznym objawem. Najlepsze jest to że to znowu Fujitsu: Fujitsu ESPRIMO P2560 Dual-Core CPUE550 2.8Ghz 4Gb Ram 500Gb Hdd Win7 Professional 32-bit Problem pojawił się po aktualizacjach. Jeśli przywrócę system do wcześniejszego punktu to uruchamia się i działa prawidłowo ale po kolejnym zainstalowaniu aktualizacji już się resetuje. Jest to 5 waznych aktualizacji. Instalowałem każdą oddzielnie i zawsze po instalce komputer się 'wysypywał. Z innego komputera puszczam ping i uruchamiam uszkodzony komputer. Pojawia się ekran logowania (trzeba wybrac ctrl+alt +del a pozniej uzytkownika i wprowadzic hasło). Ping dochodzi prawidłowo. Po zalogowaniu przez jakis okres czasu ping tez działa ale jak tylko karta sieciowa ustanowi połaczenie następuje RESET. Może ktoś miał podobny przypadek i wie jak to rozwiazać.
  2. Już to zrobiłem wcześniej. Pisałem o tym w pierwszym poście. Nic to nie zmienia.
  3. To forum często mi pomogło więc wieżę że i teraz znajdzie się KTOŚ kto znajdzie lekarstwo na mój problem. Cały czas szukam rozwiązania i próbuję nowych sposobów. Wiem że najłatwiejszym wyjściem byłoby zainstalowanie systemu od nowa ale chce tego uniknąć.
  4. Udało się uruchomić komputer i wykonać pełny scan FRST. Jeśli przewód sieciowy jest wypięty to komputer działa bez resetów. Jak tylko go podłączę od razu następuje restart. W trybie awaryjnym komputer działa ok z uruchomiona siecią i wpiętym przewodem LAN. Wyłączyłem kartę sieciową zintegrowaną i zainstalowałem w slocie PCI nową. Jest Ten sam problem. Skany ESET Online, AdwCleaner, Malwarebytes nic nie wykrywają Załączam nowe pliki wynikowe ze skanu FRST. Skan zrobiłem na nowej kości pamięci 2gb Ram. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
  5. Komputer Fujitsu Esprimo P2760 System Windows7 32bit 4Gb Ram, Dysk Hdd 500Gb Zasilacz 500W Komputer resetuje się samoczynnie po zalogowaniu i uruchomieniu pulpitu. W trybie awaryjnym z dostępem do sieci uruchamia się i działa bez problemu resetowania. Zasilacz podmieniony (napięcia zmierzone miernikiem sa prawidłowe), ram przetestowany (brak błędów), Przeskanowany adwCleanerem, Esetem Online (brak infekcji). Wyłączyłem wszystkie niepotrzebne usługi oraz programy w msconfig. Wykonałem czysty rozruch i problem nie ustąpił. Robiłem scandisk z opcja naprawy, próba przywrócenia systemu do wcześniejszego punktu kończy się błędem 0x800700b7 Odinstalowałem wcześniejsze aktualizacje. Załączyłem plik wynikowy z FRST uruchomiony w trybie awaryjnym FRST.txt
  6. Nowy komputer Dell z założonym kontem. Konto miało prawa administratora. Poleceniem net user administrator /active:yes aktywowalem główne konto Administratora. Przelogowalem się na nie i zmieniłem prawa konta użytkownika na lokalne z ograniczeniami. Nadałem różne hasła logowania dla obydwu kont. Restart komputera i zalogowanie na konto użytkownika. Podczas próby zmiany adresu Ip albo próby instalacji oprogramowania pojawiał się monit o podanie hasła administratora. Mogłem też uruchomić Cmd jako administrator. Przelogowalem się na konto Administrstora i poleceniem net user administrator /active:no wyłączyłem główne konto. Po resecie komputera konto Administratora nie jest już widoczne podczas logowania. Jednak teraz nie mogę uruchomić Cmd z prawem Administratora, nie mogę też zainstalować żadnych programów. Brak pola do wpisania hasła Administratora. Nie wiem jak teraz uaktywnić konto Administratora. Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym z klawisza F8 ale nie chce się tak włączyć.
  7. Wirus Nemucod.dyx zakodował pliki na dysku. Większość plików pdf doc xml txt została zmieniona. Mają one teraz wielkość 525kb i rozszerzenie *.jse Według strony : www.eset.pl/O_nas/Centrum_prasowe/Aktualnosci,news_id,11344 jest to bardzo popularne zagrożenie. Czy ktoś się już spotkał z takim atakiem i czy jest jakiś sposób na odzyskanie zaszyfrowanych danych. Załączyłem przykładowy zrzut ekranu z zakodowanymi plikami txt.
  8. Procesor: Intel® Core i3-4170 CPU @ 3.70GHz Motherboard Chipset: Intel H81 (Lynx Point) Motherboard Model: GIGABYTE H81M-HD3 Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti Video Chipset: Intel HD Graphics 4400 Drive Model: WDC WD10EZEX-75M2NA0 1TB Memory : 4GB DDE3 SDRAM 800.0 MHz (DDR3-1600 / PC3-12800) Zasilacz CHIEFTEC GPS-600A8 (80+) 600W Obudowa: ZALMAN Pamięć przetestowana MemTestem 0 błędów. Załączony test w OCCT i jednocześnie w 3DMARKU. Temperatury dopuszczalne. Napięcia na zasilaczu mierzone miernikiem w normie. Brak napuchniętych kondensatorów. SMART dysku prawidłowy Komputer przechodzi testy pod obciążeniem kilka pod rzad i jest ok a za którymś razem potrafi się zresetować. BlueScreena nie wyświetla tylko uruchamia się ponownie. Uruchomiłem hiren's boot z usb. Podczas testu pamięci po 3 bezbłędnym przebiegu zresetował się. Czasami jak zostawię go z czystym pulpitem też potrafi uruchomić się ponownie. W dzienniku zdarzeń nie widać informacji co powoduje restart. Jest tylko podane, że nastąpił ponowny rozruch systemu po poprzednim nieoczekiwanym zamknięciu. Co mogę jeszcze sprawdzić, gdzie szukać przyczyny takiego zachowania komputera?
  9. Acer Aspire 5251-1513 Mam w nim AMD V120. Chciałbym wymienić na jakiegoś dwurdzeniowca. Według tej strony: http://www.cpu-upgrade.com/mb-Acer/Aspire_5251-1513.html#cs pasuje AMD Turion II P560. Mam jednak możliwość zakupu - Turion II P540 2.4 GHz 2MB 25W. Czy jest szansa że ruszy na moim laptopie?
  10. Jak napisałeś tak się stało. Komenda del 2016????.zip usunęła z katalogu zipy. Jeszce raz Dziękuję za pomoc.
  11. Tak są tam różne pliki (również spakowane zipem). Inne mają format np.: wyciagi_20160408.zip Najbardziej zależy mi na kasowaniu tych z formatem 20160408.zip
  12. Po wykonaniu skryptu w oknie cmd mam: Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600] © Copyright 1985-2001 Microsoft Corp. C:\Documents and Settings\User>"C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" x "C:\Documents and Settings\User\My Documents\Pobrane\******.zip" -og:\testzip\ -aos -sdel 7-Zip [32] 15.12 : Copyright © 1999-2015 Igor Pavlov : 2015-11-19 Scanning the drive for archives: 2 files, 24099 bytes (24 KiB) Extracting archive: C:\Documents and Settings\User\My Documents\Pobrane\201604 06.zip WARNINGS: Headers Error -- Path = C:\Documents and Settings\User\My Documents\Pobrane\20160406.zip Type = zip WARNINGS: Headers Error Physical Size = 7198 Everything is Ok Extracting archive: C:\Documents and Settings\User\My Documents\Pobrane\201604 08.zip WARNINGS: Headers Error -- Path = C:\Documents and Settings\User\My Documents\Pobrane\20160408.zip Type = zip WARNINGS: Headers Error Physical Size = 16901 Everything is Ok Archives: 2 OK archives: 0 Archives with Warnings: 2 Warnings: 2 Files: 2 Size: 129823 Compressed: 24099 C:\Documents and Settings\User> -sdel jednak nie usuwa plików zip z folderu pobrane.
  13. Pliki zip zapisywane się na dysku C w folderze Moje Dokumenty/Pobrane Plik wygląda np. tak : 20160505.zip Skrypt działa prawidłowo ale potrzebowałbym jeszcze opcji która skasuje zipa po rozpakowaniu z z folderu Pobrane. Po 3 miesiącach mam prawie 90 zipów które mi zalegają i muszę ręcznie usuwać. Dziękuje za Pomoc.
  14. Witam. Pobieram wyciągi z banku w formie tekstowej ale zawsze są one spakowane Zipem. Muszę je rozpakować i wrzucić w konkretne miejsce na dysku sieciowym. Za każdym razem podczas rozpakowywania muszę podawać ścieżkę dostępu, bo wskazuje mi miejsce gdzie pobrał się zip. Może jest jakiś skrypt po wybraniu którego konkretny program np. 7-zip wypakuje mi plik z określonego folderu na wskazane miejsce dysku sieciowego?
  15. Przez moja nieuwagę wpakowałem do systemu jakiś program o nazwie MPC Cleaner. Skanowałem laptopa Adwcleaner-em. Niby usuwa program z dysku i rejestru ale po restarcie wszystko wraca. Mbam tez go usunął ale podobnie jak po działaniach AdwCleaner-a MPC Cleaner pojawia się w systemie nieruszony. Przy ręcznych próbach usunięcia plików albo wpisu w rejestrze jest zwracany błąd o zablokowaniu tej możliwości. W sieci jest porada aby go odinstalować poprzez dodaj/usuń programy ale tam go nie ma. Mój system to Windows XP Professional z SP3. Załączam wymagane logi: Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt gmer.txt
  16. Zalecenia wykonane. Zamieszczam 2 logi do przeglądu. Fixlog.txt FRST.txt
  17. Zaraz po uruchomieniu systemu Windows 7 Home Premium 64bit mam takie błędy: https://www.fixitpc.pl/uploads/monthly_12_2015/post-4157-0-36400000-1450612366_thumb.jpg Czesto jez tez tak że procesor i pamiec sa obciazeone w 100% bez otwierania jakichkolwiek programów. Proces svchost.exe jest jednym z najbrdziej zasobożernych. Mam przez to bardzo duze temperatury procesora i dysku. Po uruchomieniu przegladarki (uzywam google chrome) pojawialy mi sie dziwne strony i reklamy. Zastosowalem AdwCleaner ktory usunal jakies zagrozenia. http://wklej.org/id/1882525/ http://wklej.org/id/1882526/ Poczas wpisywania tekstow w przegladarce wystepuje duze opoznienie w pojawianu sie znakow albo znak wogole sie nie pojawia. MemTest nie wykazal bledow. W new2 zalaczm odczyt SMART z Victoria. Gdy chce ponownie uruchomic laptopa to zawiesza mi sie na oknie - trwa zamykanie - i musze resetowac go przyciskiem POWER. gmer.txt Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt hwinfo.txt new 2.txt
  18. http://wklej.org/id/1132259/ - log OTL http://wklej.org/id/1132261/ - log EXTRAS http://wklej.org/id/1132262/ - log FSS http://wklej.org/id/1132264/ - log SecurityCheck http://wklej.org/id/1132263/ - log random's system information tool Pingi na inne komputery w sieci dochodzą prawidłowo ale już na strony WWW nie. Brak również możliwości przeglądania stron gdy adres ip zostanie przypisany na sztywno: Wymieniłem kartę sieciowa i to tez nie pomogło. W trybie awaryjnym z obsługą sieci problem nadal występuje. Bez problemu łącze się z Routerem i wchodzę poprzez przeglądarkę do jego menu. Przeniosłem komputer do innego pomieszczenia i tam tez nie działa prawidłowo połączenie sieciowe. Internet i przeglądanie stron na innym sprawnym komputerze podłączonym do kabla sieciowego (z ktorego korzysta moj komputer) działa prawidłowo. Kaspersky został odinstalowany, zapora systemu jest tez wyłączona. Problem występuje zarówno na IE jak i Firefoxie.
  19. Laptop Toshiba L650D Dysk Toshiba MK3265GSXN. System Windows 7 home. Objawy - podczas uruchamiania systemu czarny ekran i Błąd odczytu dysku Naciśnij Ctrl+Alt+Del aby zrestartować Plik Bin z DMDE - http://hostuje.net/file.php?id=1f77ea2d4350efeb20543ecbea94f54e
  20. Wszystko działa jak powinno. Brak resetów i zawieszeń komputera po wymianie procesora i kości Pamięci Ram. Zrobiłem reset Biosu. zmniejszyłem tez na 10x mnożnik Ratio i predkosc procesora wynosi max 2000 MHz przy FSB 200 OCCT pracował ponad 15 minut. Prime95 też działa. i kilka screenow z OCCT - http://speedy.sh/jKtmM/01-12.rar Więc to pewnie procesor był winowajcą tylko dlaczego na innej płycie głównej u kolegi działa dobrze. Moze coś zauważycie w logach. Jeśli coś jest nie tak to proszę o informacje. Musze jeszcze zakupić dobra pastę na procesor bo chyba są za duże temperatury na rdzeniu.
  21. Wymontowałem procesor i pamięć DDR2. Pojechałem do kolegi i zainstalowałem w jego płycie głównej (MSI Ms-7528). Zasilacz Mustang 450 W. Grafika zintegrowana. Komputer działa bez problemu. Uruchomiłem Prime95 i OCCT bez błędów. http://speedy.sh/XC4us/12-50.rar Teraz jego procesor (http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_Dual-Core/Intel-Pentium%20Dual-Core%20E2220%20HH80557PG0561M%20%28BX80557E2220%20-%20BXC80557E2220%29.html) i pamięć zainstaluje u siebie. Grafika - NVIDIA GeForce 8600 GT (Microsoft Corporation - WDDM v1.1) (Gigabyte) Ja mam grafikę na PCI-Express (GeForce 8600 GT) . Moze to ona coś szwankuje i powoduje błędy BSOD.
  22. Dokładnie sprawdziłem każdy kondensator elektrolityczny na płycie głównej. Szczególnie przyjrzałem się tym w pobliżu gniazda procesora. Nie widać żadnych wycieków ani uszkodzeń na obudowach kondensatorów. W zasilaczu tym starym mam takie uszkodzone pojemności tzn. obudowy są lekko napuchnięte i pojawiły się brązowe wycieki elektrolitu. Postaram się zrobić jeszcze podmiankę procesora i kości pamięci ram.
  23. Mam dwa takie Procesory http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SL8JA.html i http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SL7PU.html Płyta na nich nie chce wystartować. Reset BIOSU tez nie pomaga. Postaram się pożyczyć procesor który będzie obsługiwany przez moja płytę główna i napisze jak sprawa wygląda.
  24. Dokładnie obejrzałem i gniazdo (blaszki są prawidłowo powyginane i bez nadpaleń) jak i sam procesor. Nie widać uszkodzę. Mam dobra lupę i na pewno nie przeoczyłem zmian w budowie procesora. Odpiąłem na chwile wentylator z chłodzeniem od procesora - jest on jednak podłączony do zasilania na płycie. Uruchomiłem komputer i jest lekko wyczuwalne nagrzewanie się Pentium-a. Natychmiast po tym odłączam zasilanie od komputera. Zrobie jeszcze reset biosu poprzez wyjecie baterii. Według tego linka - Raczej mój pożyczony procesor nie współpracuje z płyta główna jaka posiadam
  25. Pożyczyłem taki procesor - Procesor INTEL PENTIUM 4 3.0 GHz 800MHz 1MB Cache ale po jego zainstalowaniu w gnieździe komputer nie uruchamia sie tzn. startuje zasilacz i wentylatory ale na monitorze nie ma obrazu. Gdy założę wcześniej używany procesor komputer uruchamia się bez problemu..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...