Skocz do zawartości

Sebastian

Użytkownicy
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Sebastian

  1. 1) Jeżeli masz fizycznie załączoną kartę NIC lub WI-FI to system automatycznie przy starcie będzie instalował sterowniki do tego urządzenia.

    2) mała żółta kłódka oznacza że masz załączoną zaporę systemową ( zaporę połączenia systemowego ICF)

    3) Jeżeli masz jakąś kartę sieciową zintegrowaną z płytą główną to też będzie ci się ukazywać taka ikona po zainstalowaniu przez system do niej sterowników.

     

    Sprawdź właściwości tego połączenia i odczytaj jakie to urządzenie. Jeżeli masz fizycznie zainstalowaną kartę to zawsze Ci się pojawi taka ikona w przypadku automatycznej instalacji przez system.

  2. Witam

     

    W pracy zakupiono nowy serwer. Podczas logowania do domeny z mojego komputera na którym znajduje się system operacyjny Windows XP w momencie pojawienia się okna wpisywania loginu i hasła za każdym razem pojawia się komunikat "Czekaj, trwa tworzenie listy domen".

    Podejrzewam, że gdzieś trzeba nadpisać tą listę, zapamiętać jaj ustawienia ale nie wiem gdzie. Wygląda mi to na to, że mój komputer za każdym razem mapuje siec i wyszukuje jednostek w niej sie znajdujących.

    Dodam, że na poprzednim systemie takie rzeczy się nie zdarzały.

     

    Co mam zrobić w takiej sytuacji? Co można modyfikować aby potem była w ogóle możliwości logowania się do serwera?

  3. Witam nie wiem czy wybrałem dobry dział ale nie mogłem dopasować mojego problemu do innych działów a ten wydał mi się jak najbardziej pokrewny.

     

    Od pewnego czasu dostaje dziwne spamy których nadawcą ku mojego zdziwienia jest mój adres e-mailowy. Nie wiem co z tym zrobić.

    W tym serwisie mam dwie skrzynki pocztowe ale tylko na ta przychodzą takie dziwne rzeczy. Oczywiście nie otwieram załączników bo najprawdopodobniej zawierają one jakieś "żyjątka".

    poniżej przedstawiam treść.

     

    
    

    Greetings

     

    I am a representative of the HR department of a large international company.

     

    Our company is met in many departments, such as:

    - supporting business in Europe and other countries

    - bank accounts opening and maintenance

    - private undertaking services

    - etc.

     

    We have vacant positions to be offered for Europe:

    - salary 2.400 euro + bonus

    - partial employment

     

    - individual time-table

     

     

    If you are interested in our offer please submit us as follows: Cedric@europe-citezen.com

    Full name:

    Country:

    City

    E-mail:

    Contact phone number:

     

     

     

    We are looking for the people who have a right to work in Europe!

     

    Please provide you name and contact information in order we can find you for further communication.

  4. Kupiłem monitor IIYAMA E2407HDS do którego był standardowo dołączony kabel DVI 18+1.

     

    Na stronie sklepu wyczytałem w komentarzach użytkowników link: http://www.proline.pl/?p=IIY+LCD+PLE2407HDSB1

    pisał phoe

    "Kabel dolaczony do monitora to DVI-D single link(18+1), wiec jak ktos chce 1920x1080 przy 75hz, to musi sobie kupic kabel DVI 24+1 lub HDMI w v1,3."

    Czy to prawda ?

    w instrukcji jaką dostałem pisze że dla rozdzielczości matrycy FullHD 1920x1080 częstotliwość pionowa wynosi 60Hz.

    czy to możliwe, że po zastosowaniu kabla DVI 24+1 (dual link) zamiast DVI 18+1 (single link) w tym modelu monitora parametry pracy się poprawią?

     

    Szykuję się z zamiarem dokupienia takiego kabla ale czekam na opinię innych osób którzy może się stykali z takim problemem.

  5. Witam

    Szukałem na tym forum tematu który niegdyś pisała Picasso na SE:

    "Plaga Ask Toolbar i innych - Śmieci w instalatorach"

    niestety nie mogłem się doszukać a uważam , że temat ten byłby bardzo pożądany przez innych użytkowników.

    Mam pytanie czy była by możliwość przeniesienia tych treści do któregoś z działów i ewentualnie rozszerzenie o listę niebezpiecznych programów takich jak komercyjny "HDD Regenerator" który zamiast naprawiać błędy na dysku potrafi pokasować dane na dysku lub wprowadzić chaos w MBR dysku uniemożliwiając rozruch.

  6. Luty nie wyglądają za specjalnie pomimo użycia kalafonii. Szczególnie te na pierwszym zdjęciu przy polimerowej osłonie która się nadtopiła.

    Wygląda to tak na moje oko jak by ktoś lutował przepalonym grotem lutownicą transformatorową (kuleczki cyny rozbryzgane przy stykach i jeden styk jak by się grot do niego przyspawał).

    Takie iskrzenie może trwale uszkodzić podzespoły elektroniczne.

     

    Postaraj się poprawić luty - wysoka temperatura ale krótki czas przyłożenia tak aby cyna ładnie się rozlała na ścieżkę i nie było takich chropowatości spoiny - oczywiście sprawnym grotem i z dużą ostrożnością jeżeli chodzi o lutownice transformatorowe.

  7. ogólnie odradzam kręcenie laptopów i innych tego typów sprzętu.

    Oczywiście wszystko można podkręcić jak to się mówi nie ma rzeczy niemożliwych ale czy warto ?

     

    Zadaj sobie pytanie do czego używasz Laptopa ?

    Jeżeli do pisania, przeglądania stron internetowych , innych programów biurowych, nawet AutoCad na nim pójdzie - chociaż nie wiem co to byłby za komfort pracy na tak małym monitorze.

    Do większości gier raczej nie widzę zastosowania tego sprzętu z uwagi na zintegrowaną kartę graficzną (większość gier ma konflikt z zintegrowanymi kartami) a wiadomo gry są najbardziej wymagającymi obecnie programami i w ich przypadku najsensowniejsze stało by się podkręcanie. Nie wspomnę tez o tworzeniu grafiki renderowanej.

     

    Tak jak pisałem na pewno da się w jakiś sposób podkręcić ale czy warto ?

    Jak odprowadzisz energię cieplną z już nieźle grzejącego się laptopa? Wiadomo, że każdy przyrost mocy obliczeniowej wiąże się z stratami energii w postaci odprowadzenia ciepła.

     

    Osobiście odradzam przetaktowywania przenośnych komputerów z uwagi na ograniczone możliwości odprowadzenia energii cieplnej.

  8. Samo podłączenie zasilania powinno chyba spowodować jakieś odgłosy z dysku. Ten dysk albo pracuje bardzo cicho albo jest popsuty.

    Próbowałeś z innym dyskiem S-ATA np od kolegi - podejrzeć tylko w BIOSie nie odpalając systemu ?

     

    Podobna sytuacja była niedawno z dyskami Seagate model 7200.11 miały uszkodzony bios co powodowało w pewnych okolicznościach, że dysk przestawał działać i nie był widoczny w biosie MB. O takiej przypadłości w Caviarach nie słyszałem ale też nie wykluczam tego. Mogło tez dojść do uszkodzenia elektroniki dysku ( w wyników skoków napięcia z zasilacza bądź " zmęczenia materiału") - z doświadczenia podłączenie samej elektroniki mimo uszkodzenia głowić bądź innych elementów mechanicznych dysku wyświetla dane urządzenia w biosie.

  9. Witam.

    Raczej z opisów na innych forach nie powinno się operować lutownica transformatorową na płytach głównych - do tego są raczej przeznaczone tzw stacje lutownicze. chociaż i ja ostatnio zmieniałem kondensatory na MB Asrocka za pomocą transformatorówki - oczywiście wcześniej uformowałem odpowiednio grot.

     

    Nie koniecznie może to być wina sprzętu lutowniczego.

    Przyczyny mogą być następujące :

    1. Jaki był powód " usmażenia gniazda" - czy to było winą jakiegoś zwarcia, zaśniedziałych styków i "iskrzenia" na nich, a może jakiś podzespół współpracujący na wejściu jest uszkodzony powodując taki pobór energi w określonych sytuacjach.

    2. Co głownie się zbytnio przegrzewa ? Pamięci , mostki , procesor czy inne elementy płyty głównej ?

    3. Mile było by zobaczyć montaż tego gniazda na jakieś fotce.

  10. Dziękuje za pomoc

    Wykasowałem te pliki Index.dat z History które się dało, tego którego nie byłem w stanie nadpisałem programem Index.dat Analyzer.

    Głownie chodziło mi o wykasowanie pozycji otwieranych dokumentów na komputerze gdyż nie lubię "jak ktoś mi na ręce patrzy" co kiedy i jak robiłem.

     

     

     

    Bardzo fajny programik msinfo32 z którego dotąd nie korzystałem myślę że ułatwi on analizę małych zrzutów pamięci dzieki indeksom zasobów:)

     

    Wszystkie rady bardzo mi się przydały

    Pozdrawiam

  11. Wchodząc do lokalizacji %userprofile%/ustawienia lokalne/Historia

    z poziomu okien Windowsa wyświetlają mi się ikony z nazwami poszczególnych dni: Dzisiaj, Wczoraj, Niedziela.... itd, które mogę bez problemu usunąć.

    Natomiast otwierając tę samą lokację za pomocą TotalCommandera pokazuje mi się katalog History.IE5 oraz plik deskop.ini.

    deskop.ini jest jak najwidoczniej parametrami ustawienia pulpitu. Następnie otwieram katalog History.IE5 i w nim widzę szereg katalogów oznaczonych (przykładowo ostatni) MSHist012010062920100630 oraz plik index.dat. Rozumiem, że każdy katalog w nazwie ma swoją specyficzną datę tworzenia historii, a w każdym z nich znajduje się pojedynczy plik index.dat

    O co mi chodzi?

    1. Czy można bezproblemowo usunąć wszystkie te foldery i pliki z katalogu History ?

    2. Jak wyłączyć tę opcję zapisu historii wykonywanych czynności na komputerze ?

    3. Czym otwierać i przeglądać pliki index.dat ( dodam , że w Notatnik.exe widać niektóre lokalizacje otwierane przez osobę a reszta zapisu ma postać kodowa binarną)

  12. SATA nie widział. Podłączyłem ATA i na nim zainstalowałem system. Dysk SATA był podłączony, chociaż dokładnie nie pamiętam. Po instalacji nie odpinałem dysku i nie restartowałem. Restarty następowały samoczynnie.

    Podobny problem miał znajomy z płytą Gigabyte. System często się resetował, następnie czasami się uruchamiał komputer a czasami bez przyczyny się zawieszał.

    Główną przyczyna były twarde bezołowiowe luty stosowane ostatnio we wszystkich płytach tej firmy. Płyty główne innych firm pomimo zastosowania technologi NoPb nie miały takich problemów. Całe szczęście, że tamta płyta była jeszcze na gwarancji i po 3 naprawie udało się odzyskać gotówkę.

    Niestety technologia stopów bądź ich stosowania przez firmę Gigabyte nie jest za bardzo dopracowana.

     

    P.S. Oczywiście to nie musi być przyczyną niesprawności komputera w Twoim przypadku ale z takim czym się spotkałem u kogoś innego więc chciałem i to zasugerować.

     

    Szkoda że niepotrzebnie wydałeś pieniądze na zasilacz, ale czasami tak bywa .

     

    Jedyne co mogę doradzić to pożyczyć drugi komputer bądź u znajomego przetestować kolejno podmieniając każdą z części gdyż przyczyn może być naprawdę wiele.

  13. a masz dostęp do jakiegoś shella ?

    wtedy sprawa się rozwiązuje http://jakilinux.org/aplikacje/sztuczki-z-ssh-2-tunele/

     

    port 22 raczej masz niezablokowany

    Niestety pracuje w Domenie a nie mam uprawnień administratora serwera. Co jednocześnie wyklucza połączenie internetowa z jakiejkolwiek innego konta a niżeli te co mam przydzielona. Z tego powodu również inny system odpada

    22 tez zablokowany (SSH)

  14. Ale ja odniosłem się do Twojej wypowiedzi z postu #4, gdzie poniżej przytoczyłeś konfig z DDR 1 GB RAM-u... Co do mojej propozycji odnośnie 64 MB RAM-u przewiń do postu #3.

    w 4 poście opisywałem moje pierwsze przygody z Linuxem na innym komputerze. Tamta konfiguracja niestety poszła z dymem - wyschnięte kondensatory eksplodowało po 2 letniej przerwie.

    Pomimo reanimacji płyty głównej Asrocka - wymiana kondensatorów o obniżonej wartości ESR - udało sie odpalić system ale niestety nie działają na niej sloty PCI. Ponadto pamięci 1GB podarowałem znajomemu do laptopa w zamian za pamięć 256MB czyli też nie rewelacja. Dlatego wygrzebałem z kartonów siwiuteńkiego PII 350MHz z 64MB i na nim staram się odpalić system.

     

    Będę walczyć :)

  15. Jesteś pewien, że Administratorzy założyli blokadę, a nie czasami sieć dostała się na "czarną listę" Polnetu ? Czy sprawdzałeś inne serwery ? Czy rozmawiałeś na ten temat z administratorami, jeśli oni zablokowalii dane porty, by je odblokowali ?

    Wszystkie porty zostały przeskanowane. Nie nie jest ta sieć na czarnej liście. Nie ma możliwości odblokowania portów.

    Chodzi mi o konkretny sposób łączenia się z serwerami PolNetu tzn przez inny port.

  16. Chociażby wspomniany PuppyLinux ładujący się w całosci do RAM-u. Zresztą każde LiveCD powinno pójść. A w trybie konsoli możesz poćwiczyć chociażby na Gparted LiveCD.

     

     

    Jest taki temat, który nieco światła być może Ci rzuci... :)

    https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/529-najbardziej-przyjazna-dla-nowicjusza-dystrybucja-linuksa/

    Właśnie i z tym jest problem. Mając zaledwie 64MB RAM za duże się do niego nie załaduje.

     

    Tamten temat jest o przyjaznych dystrybucjach, co niekoniecznie znaczy, że lekkich.

    Nie ma znaczenie, czy jesteś laikiem w dziedzinie Linuksów, czy nie. Pytanie jaką masz wiedzę o swoim kompie i czy chcesz się czegoś nauczyć. Problem z dystrybucjami typu "user friendly" (cokolwiek miałoby to znaczyć) jest taki, że często nie obsługują one poprawnie starszego sprzętu, lub są ciężkie, więc jednak unikałbym w tym przypadku Ubuntu, openSUSE, Mandrivy i podobnych. Najprostszą w obsłudze dystrybucją, która może działać jest moim zdaniem Debian i to od tej dystrybucji bym zaczynał testy na miejscu laika. Warto by było samemu skompilować jajko, to wbrew pozorom nie jest takie trudne, a może dać naprawdę sporego kopa, jeśli zrobi się to dobrze.

    Jeśli chodzi o problem z wymienioną kartą, to z nią w ogóle były ciekawe numery, problem był ze sterownikami. W paru dystrybucjach były ładowane równocześnie dwa różne sterowniki i one się gryzły, a w części w ogóle był ładowany nieodpowiedni moduł. Ślady można jeszcze znaleźć w sieci na forach większych dystrybucji.

    Dokładnie tak miałem. Ręczne odinstalowanie sterownika i zamiana + konfiguracja jadra (oczywiście przy pomocy podpowiedzi na innych forach) zniechęciło mnie zupełnie do nauki Linuxa.

    Teraz ponownie próbuję się za to zabrać i chyba zacznę z Debianem.

    Mam nadzieję , ze doświadczeni użytkownicy tego systemu podadzą mi pomocna dłoń.

  17. Witam.

    Ostatnio administratorzy zablokowali wszystkie porty - oprócz podstawowych w sieci. Skutkowało to, że komunikatory używające usługi Internet Relay Chat odmówiły posłuszeństwa.

    Czy mógłby ktoś podpowiedzieć sposób ominięcia tego zabezpieczenia np poprzez łączenie się portem 80 a potem przez jakis serwer proxy na port 6666 lub jakiś inny sposób.

    Interesuje mnie wyłącznie połączenie z serwerami grupy PolNet .

    Obostrzenie to zostało zastosowane po dostaniu się do sieci rootkitów i trojanów.

     

    Pozdrawiam i czekam na pomysły.

  18. Wiem, że instalacja nowych dystrybucji na takim sprzęcie to "masochizm" ale stawiam sobie takie wyzwanie. Sprzęt ten miałem już dawno zrecyklingować ale sentyment jaki czuje do niego nie pozwala mi na to - był to 4 komputer jaki posiadałem i który samodzielnie złożyłem. Na owe czasy był to szczyt możliwości technicznej. Dlatego nawet jak się uszkodzi to nie będzie dla mnie to jakaś wielka strata.

    Instalowałem wielokrotnie Linuxa dystrybucje Ubuntu, Mandriva , OpenSue, PLD, Debian, na szybszych sprzętach (tylko niestety dla sprawdzenia a nie pracy na nich z uwagi na brak potrzebnego mi oprogramowanie które niestety jest dostępne tylko na platformę Windows ) i wszystko chodziło jak trzeba poza nielicznymi komplikacjami z konfiguracją karty graficznej i sieciowej.

     

    Teraz chciałbym spróbować zainstalować chociażby w trybie konsoli tekstowej jakiegoś Linuksa w celu pogłębienia swojej wiedzy w tej dziedzinie.

    Podczas instalacji dystrybucji Ubuntu 7.10 pl na

    Asrock K7S41GX

    AMD 1700XP

    Samsung 80GB

    DDR 1GB Kingston

    i nieszczęsna a jakże popularna Karta sieciowa PLANET RTL-8139D oraz PENTAGRAM RTL-8139D

    i ni jak nie mogłem nawiązać połączenia sieciowego na tej karcie sieciowej w nowszej dystrybucji wszystko działało jak trzeba. O dziwo na zintegrowanej sieciówce działał bez problemów.

     

    Dlatego szukam dystrybucji w miarę aktualnej która po okrojeniu(nie instalowaniu większości pakietów) poszła by na tym sprzęcie. Z uwagi , że w dziedzinie Linuksów jestem laikiem proszę osoby z doświadczeniem o pomoc.

  19. jesteś co najmniej męczący:

    1. AS5 bardzo reklamowana i do dzisiaj jedna z częściej polecanych, a nie jak piszesz "swojego czasu".

    2. da się ja ładnie rozprowadzić, tylko trzeba wiedzieć jak, ty jak widzę nie wiesz.

    3. co to znaczy za gruba albo za cienka warstwa? Jaka powinna być, podaj wymiar?

    4. po wygrzaniu tworzy zbyt grubą warstwę? Co to za bzdura? Znaczy, że grubość przyrasta w miarę wygrzewania? :lol:

    5. spadek temperatury o 20stC !!!!!! pasta silikonowa vs AS5? Kurcze jak długo już serwisuje kompy (a robię to naprawdę długo) to jeszcze czegoś podobnego nie słyszałem 20stC to jest nie lada wyczyn. :lol:

     

    Sebastian - jest zamiar stworzenia tutaj profesjonalnego forum pod każdym względem, powyższe cytaty moim zdaniem nie mieszczą się w tej strategii.

     

    Miałem Ci marekW nie odpisywać ale czytając większość Twoich postów w których za wiele nie wnosisz odpisze i na ten.

    Widzę, że raczej nie miałeś odczynienia z ta pastą albo nie miałeś innego porównania. Pasta AS5 rozprowadza się bardzo ciężko jej konsystencja przypomina smołę w szarym kolorze. Więc nie pisz , że bardzo łatwo się nakłada. Za cienka oznacza , że w przypadku np pasty ZALMAN ZM-STG1 rozprowadzanie i grubość warstwy jest nieporównywalna. Pasta AS5 podobno nie zasycha - po demontażu (około roku użytkowania) z trudem udało mi się ja zdrapać żyletka z radiatora. Po wygrzaniu tworzy zbyt gruba warstwę - czytaj ze zrozumieniem zbyt wiec w porównaniu do innych past - mimo rozprowadzenia jej na procesorze i dociśnięciu radiatorem nie rozprowadza się poprzez docisk i pozostaje na poziomie grubości rozsmarowania.

    Nie sądzę , że jesteś serwisantem jak już wcześniej wspomniałem twój styl wypowiedzi - nie tylko do mojej osoby ale i na innych postach świadczy o niezbyt wielkiej wiedzy i dojrzałości społecznej.

    o czym świadczy chociażby ta wypowiedź "Sebastian - jest zamiar stworzenia tutaj profesjonalnego forum pod każdym względem, powyższe cytaty moim zdaniem nie mieszczą się w tej strategii.

    "

     

    nie no padłem na miejscu, silikon vs AS5 ??

     

    nie obrażając cię, naucz się nakładać pastę, używam jej od ok 3 lat non stop, i jest do dziś jedną z lepszych propozycji

     

    tak a'propos jak nakładałeś pastę, na "docisk"?? bez rozprowadzenia??

     

    @autor Prescoty lubią grzać :D jak koledzy wyżej zaproponowali, wymiana pasty, czyszczenie radiatora, lub dokupienie nowego chłodzenia za ok 50 zł np CM Hyper TX, porządek w kablach polepszy obieg powietrza

    rozprowadzałem ją za pomocą tzw " palca gumowego" po procesorze. na początek mała kropelka ale i tak to jest bardzo gęsta substancja która ciężko rozprowadzić. Próbowałem stara karta telefoniczną ale mi sie " zwijała " pasta i najlepszym sposobem było za pomocą palca w osłonie gumowego palca rękawiczki. Niestety ta pasta mi nie podchodzi. Natomiast może trochę droższa ZALMAN ZM-STG1 to w porównaniu niebo a Ziemia

  20. AS 5 musi się wygrzać, tak więc parę dni minie zanim nabierze swoich właściwości.

    Arctic Silver 5 bardzo gęsta pasta o zawartości srebra ponad 90% swojego czasu bardzo reklamowana przez różne fora i inne benchmarki. Z własnego doświadczenia wiem, że nie sposób ją cienko rozprowadzić na powierzchni z uwagi na jej bardzo dużą gęstość. Nawet po wygrzaniu tworzy zbyt grubą warstwę pomiędzy radiatorem a procesorem. Po wymienieniu jej na zwykłą pastę silikonową odczułem spadek temperatury o 20st C.

     

    Ponadto dodatkowy spadek temperatury można uzyskać poprzez do wentylowanie obudowy. W starej obudowie wyciąłem otwory pod 2 wentylatory 12cm i zastosowałem bardzo ciche z firmy (defakto) Arctic Cooler kolejne 10st C w dół.

     

    No i oczywiście czystość przede wszystkim :) aby tak jak na powyższych zdjęciach nie wyhodować FILCU na radiatorze.

  21. Więc powróżymy z fusów :

    Sprawdź u ustawieniach karty graficznej powinno być tam kilka opcji ustaw na klonowanie to samo na dwóch monitorach. Miałem podobny problem z sterownikami Nvida na stacjonarnym komputerze.

    Jeżeli jest to inna karta graficzna napisz jaka oraz jaką wersje masz do niej sterowników - możesz użyć EVERESTA

×
×
  • Dodaj nową pozycję...