Skocz do zawartości

ScriptKinG

Użytkownicy
 • Postów

  20
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 1. Witam! W ostatnich dniach miałem sporo problemów z komputerem (Powtarzający się błąd WinSock; Błąd 0xc000000f podczas uruchomiania PCta) i postanowiłem usunąć wszystkie partycje i na nowo postawić windowsa. Po instalacji sterowników i innych potrzebnych programów - wykonałem 'Error Scan' w programie HD Tune i wykrył mi bad sector (http://www.scriptkin...ages/s2acm7.jpg). Lekko przestraszony zacząłem szukać jakiegoś bootowalnego programu do diagnostyki HDD. Następnego dnia, wieczorkiem postanowiłem zapuścić scan w programie MHDD i tak zrobiłem. Po około dwóch godzinkach wróciłem do komputera i zobaczyłem wynik testu (http://www.scriptkin...ges/dsc0091.jpg). Czy jest się czym przejmować? Wykonać zerowanie i remapowanie dysku? Czy zerowanie zmieni wynik 'dostępów' do dysku? SMART: http://www.scriptkin...ages/jpdxyp.jpg & http://www.scriptking.onuse.pl/images/lqq7ru.jpg
 2. Proszę, oto log z 'Net-logu': http://pastebin.com/fQ5uRpjw
 3. Witam! W dniu dzisiejszym uruchomiając komputer zauważyłem komunikat 'windows socket initialization failed' i brak internetu na PC (Na telefonie podłączonym pod WiFi działał normalnie). Po około godzinie szukania porad na ten temat (ówcześnie wpisując komendy 'netsh winsock reset', 'ipconfig /flushdns' co poskutkowało niczym) zdecydowałem się na usunięcie wpisów w rejestrze 'windsock' i 'windosck2'. Po restarcie i doinstalowaniu usługi TCP/IP v4 internet jakby powrócił, lecz w przeglądarce nie wyświetla stron. Pingowanie w konsoli ukazuje brak dostępu do hostu, więc to prawdopodobnie problem z DNSami, lecz ustawiając wszystko na sztywno nadal nic nie działa. Po trzech godzinach walk zgłaszam się do Was z prośbą o jakieś pomysły dotyczące tej sytuacji - Jak naprawić owy problem?
 4. Dobrze, program Soluto został (mam nadzieję) pomyślnie odinstalowany, aktualnie skanuję komputer OTLem. Zrobiłem również porządek w autostarcie i rozruch jest już dość krótki, lecz pozostał jeszcze jeden problem - Raz na jakiś czas (Czasem dzień, czasem tydzień) system nie do końca uruchamia się.. Nie wiem jak to nazwać - ładuje jedynie mało ważące aplikacje (xFast LAN, xFast USB, Menadżer Realtek HD Audio, Google Chrome oraz w tray'u widać jeszcze ikonę łączącego się internetu). Wchodząc w menu start wszystkie aplikacje i foldery mają czystą, białą ikonę, a po ich naciśnięciu nic się nie dzieje. Próbowałem zrobić screenshota, lecz nawet Painta uruchomić nie mogłem. Oczywiście po restarcie wszystko wraca do normalnego porządku. OTL: http://pastebin.com/3sE17Qfi Extras: http://pastebin.com/zFaEPfay
 5. Teraz czas pełnego załadowania to około dwóch minut. (Od POST do załadowania NODa). Po skopiowaniu Twoich plików "Narzędzia administracyjne" działają. Co do keyloggera - Tak, jest zainstalowany celowo. Aktualizatory aplikacji Adobe, Google, Nero, Skype, Google Chrome, Java zostały wyłączone. W których zakładkach aplikacji AutoRuns znajdę programy, które uruchamiają się przy starcie - Logon? Czy może skorzystać z msconfig? Co do Soluto - Występuje problem z odinstalowaniem aplikacji (http://scr.hu/5ok/7xqmg), po kilknięciu "Kontynuuj" - program przestaje odpowiadać.
 6. pnp.txt: http://pastebin.com/3t08bfuR services.txt: http://pastebin.com/zhHTep5B summary.txt: http://pastebin.com/CWFGeZaQ
 7. Po odinstalowaniu Commodo system startuje w okolicach ~3:30, więc zaoszczędziliśmy 30 sekund.
 8. Aktualnie zakładką która mi nie działa to "Narzędzia administracyjne" - http://scr.hu/5ok/dv6tc Dodatkowo komputer uruchamia się dość wolno (okolice czterech minut) - Mogłabyś spojrzeć na skan z OTL i sprawdzić, czyja to wina (Aplikacji czy może pozostałości po wirusach). OTL: http://pastebin.com/2ELyGUCd Extras: http://pastebin.com/yVwuXag0 Autoruns: http://pastebin.com/9uDFiBUv Prosiłbym również o podpowiedź co do programu defragmentującego dyski twarde, jakiś sprawdzony najlepiej.
 9. Dobrze, Aero zaczął działać poprawnie Możesz mi powiedzieć, co było przyczyną takiego działania? A oto skan programem SystemLook: http://pastebin.com/YhfzTdRs
 10. Witam, w dniu wczorajszym normalnie użytkowałem komputer, odinstalowałem parę gier komputerowych, aby zyskać kilka Giga wolnego miejsca oraz zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej. Dzisiaj uruchomiając komputer zauważyłem całkowity brak kompozycji Aero. Na początek wykonałem prawoklik na pulpit, po czym próbowałem ustawić Podstawową Kompozycję Windowsa 7, lecz wszystko jest nieaktywne (http://scr.hu/5ok/487s2). Następnie próbowałem zabawić się z ustawieniami wydajności systemu, lecz również to nic nie dało (http://scr.hu/5ok/0w20i). Po wykorzystaniu wszystkich moich pomysłów zacząłem poszukiwania w góóglach, gdzie znalazłem podobny problem, lecz wszystko rozwiązywało się po wejściu w program "services.msc" i uruchomieniu kompozycji.. Niestety, lecz u mnie w ogóle jej nie ma - Jakby wyparowała. Kilka tygodni temu po aktualizacji "wcięło" mi wszystkie programy z zakładki menu start oraz kilka pozycji z Panelu Sterowania. Nie zamieściłem żadnych skanów, gdyż nie wiem od czego zacząć - proszę o pomoc. Próbowałem również naprawy systemu z płytki windowsowej oraz "Rozwiązywanie problemów z przezroczystością i innymi efektami Aero", lecz bez sukcesu.
 11. Witam, w dniu wczorajszym archiwizowałem filmy z mojej kamery, przy pomocy oprogramowania PMB. Po uruchomieniu aplikacji, zapomniałem podłączyć zasilania i poszedłem na miasto. Kiedy wróciłem do domu zastałem wyłączoną kamerę, odłączyłem kabel USB, a następnie ją naładowałem. Podczas ponownego połączenia występuje błąd "Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków G: musisz go sformatować", więc zdziwiony zacząłem szukać rozwiązań. Jedyne czego się dowiedziałem to, iż aktualny system plików to RAW. Na karcie pamięci znajdują się do mnie ważne filmy, które chciałbym zachować. Proszę o szybką pomoc.
 12. Dobrze.. Jeszcze raz dziękuję za pomoc //edit: Mam jeszcze jeden problem.. Po wykonaniu Twoich poleceń znikła mi tapeta oraz ikony od aplikacji, które są na pulpicie. Zmiana tapety również nic nie daje, zaś ikony aplikacji da się przywrócić poprzez powiększenie ich (CTRL + Scroll).
 13. Wyłączenie wpisów startowych również nic nie dało, lecz.. Usunięcie kodeka K-Lite Codec Pack 6.5.0 (Full) prawdopodobnie zakończyło sprawę. Prosiłbym jednak o nie zamykanie tematu, gdyż zobaczymy jak jutro będzie działał. Oczywiście z góry dziękuję za wszystkie porady oraz za cierpliwość, a nie tak jak na innych forach..
 14. Wadliwym kontem jest właśnie ów ScriptKinG, zaś tym 'dobrym' jest główne konto domowników, czyli 'Dom'.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...