Skocz do zawartości

bartek92

Użytkownicy
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. sorry. https://www.sendspace.com/file/gzjcb9
  2. ok wstawiam komplet wszystkiego o co prosiłeś. 1.) Wczoraj zainstalowałem windowsa jeszcze raz i uaktualniłem system przez windows update. 2.) Zostawiłem komputer na ponad 10 h z jakimś nie obciążającym taskiem w tle. Nie było do tej pory żadnego blue screena (wcześniej instalowałem sterowniki przez ten ich program "SuportAssist" może to on doinstalował coś wątpliwego) Domyślam się, że chodziło o test procesora, nawet nie zaczął, zbyt nagrzany. Dołączyłem screenshota. Dałem tylko podsumowanie, ale jak będzie trzeba więcej to napisz co konkretnie byś potrzebował to wytnę i wkleję do posta Na razie nie chciałbym tego robić, ponieważ, jak nie uda nam się określić co jest przyczyną to korzystam z prawa do zwrotu towaru i odsyłam go z powrotem (bo był kupiony na odległość).
  3. Sorry, pomyliłem się. Pełne dwa ostatnie dumpy Jest czysty system, są wszystkie aktualizację windows. nic więcej nie robiłem. Zainstalowałem tylko dwa niezbędne sterowniki od wifi oraz PCIe SSD f6flpy-x64 Gościu z tamtego forum puścił te dumpy przez debugger i wyszło: Probably caused by: memory_corruption (Process: mysqld.exe) Dlaczego mysql miałby spowodować blue-screena, tym bardziej, że przy pierwszych errorach nie zdążyłem nawet go jeszcze zainstalować i tak już leciały błędy Nie istotne, zostawię lapa na noc na czystym systemie i dam znać jutro rano czy poszedł błąd czy nie
  4. - Zainstalowałem wszystkie dostępny windows update'y (aż do komunikatu "Wszystko jest aktualne"). - Uaktualniłem sterowniki przez device managera (tylko sterownik od dźwięku potrzebował aktualizacji) + ściągnąłem program slimdriver wykrył nieaktualne sterowniki od: - grafiki zintegrowanej i dedykowanej - kontroler hosta intel ® Serial IO I2C - A160 i A161 - intel management interface - intel dynamic platform and thermal framework <zaktualizowałem wszystkie - nie pomogło> - Uaktualniłem bios do najnowszej wersji http://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsdt1/product-support/product/xps-15-9550-laptop/drivers Po ok 4h godzinach, kolejny BSOD (dump): https://files.fm/u/dd5yzwqc Kompletny brak pomysłu i nadziei co dalej.
  5. Walczę z tym cały weekend i już mi to wychodzi bokiem. Wydałem ponad 4700 na używanego lapka i nie mogę nawet nic zrobić bo mi lecą errory cały czas. Napisałem do "Tech Asisst 101", że im zapłacę za pomoc jak się zgodzą paypalem. Jak chciałbyś mi również pomóc to prowadzi mnie jeszcze ktoś na drugim forum (stworzyłem posta tylko tu i tam, nigdzie więcej): http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3721515/error-bsod-irql-equall-ntoskrnl-exe.html#21044513 *Wszystkie aktualizacje windowsowe były pobrane za pierwszym razem [czyli gdy poleciały pierwsze dwa blue screeny] (przy pierwszej reinstalacji windowsa - teraz nie są, ale mogę spróbować może faktycznie coś w tym kierunku). Na razie memtest zrobił 3.5 cykle (75% w czwartym) i było 0 blędów. Kolejne cztery rundy odpale jak mi się ostudzi komp bo pod koniec już się gotował.
  6. w zasadzie to dwóch, z rzędu, w krótkim odstępie czasu, po czystej instalacji systemu. Tym bardziej, że użyłem narzędzia "driver verifier" (po napisaniu w/w posta) które "obciąża" nie-microsoftowe sterowniki i błąd wyświetlał się cały czas, w zasadzie w pętli uniemożliwiającej uruchomienie komputera (musiałem użyć trybu recovery żeby przez konsole zmienić boot mode narzędzia na resetonbootfail). To jednoznacznie dowodzi tego, że istnieje sterownik (tudzież ich grupa) który powoduje w/w problem dlatego zdecydowałem się skonsultować i nie rozumiem dlaczego miałby to być żart.
  7. Dzień dobry, Mam dell xps 15 9550. Kupiłem używany (podobno zakupiony w 2016 roku). Dostałem go wczoraj więc zrobiłem ponowną instalację systemu zgodnie z filmikiem: https://www.youtube.com/watch?v=mtluuU5DZic System to Windows 10 home 64-bit. Instalując sterowniki użyłem narzędzia della o nazwie SupportAssist. Pobrałem tylko nowszy sterownik do wifi mianowicie: http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/drivers/driversdetails?driverid=58ftm. Narzędzie wyświetliło komunikat, że aktulizacja BIOSu musi być wykonana ręcznie więc pobrałem sugerowany sterownik i zainstalowałem. msinfo32 -> Wersja/data systemu BIOS Dell Inc. 1.7.0, 23.02.2018. Zaszyfrowałem również cały dysk programem VeraCrypt. Pokusiłem się również o ręcznie doinstalowanie kilku sterowników ze strony della które powinny być zgodne z moim laptopem oraz systemem: - Intel_TBT3_FW_UPDATE_NVM26_FJJK7_A08_4.26.11.001 - Intel-HID-Event-Filter-Driver_5M95W_WIN_1.1.0.313_A03 - Intel-Thunderbolt-Controller-Driver_7X8Y6_WIN_16.3.61.275_A03_01 - Chipset_Driver_MDR6D_WN32_10.0.10586.21289_A03 Po około 3 godzinach wyświetlił się BSOD: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, causedByDriver: dxgmms2.sys Z racji, że jest to sterownik karty graficznej (nvidia geforce 960M) pobrałem ręcznie aktualną wersję ze strony nvidii: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/134948/pl Znowu po podobnym czasie komputer się zatrzymał tym razem wskazując causedByDriver: ntoskrnl.exe Trochę nie mam pomysłu co bym mógł dalej zrobić. Osobiście mi to wygląda na sterownik chipsetu aczkolwiek pobrałem narzędzie Intel Driver Update Utility i nie pokazywało, że coś wymaga aktualizacji. Możliwe, że to wina sterownika BIOS. Nie wykluczyłem jeszcze problemów sprzętowych aczkolwiek w mojej opinii jest to bardziej problem software'owy stąd umieściłem temat w tym dziale, jeżeli się mylę to przepraszam. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w określeniu przyczyny błędu oraz chętnie zamieszczę informacje które pominąłem a mogą być istotne dla potencjalnej osoby chcącej pomóc. *Jako, że nie mam uprawnień do dodawania plików z rozszerzeniem *.dmp, a w mojej opinii są one istotne aby pomóc, załączam osobno: https://files.fm/u/zmuqw4cq
  8. Mam dysk SSD podzielony na dwie partycje C oraz D. C jest zaszyfrowana przy użyciu programu VeraCrypt. Z racji, że miałem problem z kolejnością wykonywania programu rozruchowego (za każdym razem jako pierwszy ustawiał się windowsowy a nie veracrypt, i musiałem przy każdym uruchomieniu ustawiać VR jako pierwszy) ściągnąłem darmowy program easyUEFI. Przesunąłem VR "na górę" (jako pierwszy) a windowsowy na dół (jako drugi). Niestety usunąłem coś jeszcze (please kill me now, I don't remember what). Zrestartowałem. Teraz po wczytaniu programu rozr. VeraCrypt wpisuje hasło, zwraca "success", po czym "The Boot Configuration Data file doesn't contain valid information for an operating system File: \BCD error code: 0x00000098". W programie easyUEFI zrobiłem kopie zapasową, podobnie jak w programie VerCrypt (w postaci folderu EFI -> BOOT -> [boot64x.efi, original_bootx64.vc_backup] oraz EFI -> VeraCrypt -> [DcsBml.dcs, DcsBoot.efi, DcsCfg.dcs, DcsInfo.dcs, DcsInt.dcs, DcsProp, LegacySpeaker.dcs, svh_bak]). Nie bardzo wiem co mogę zrobić dalej. Zastanawiam się czy przy takiej konfiguracji (zaszyfrowanym dysku) mogę zrobić to co zostało tutaj przedstawione tutaj https://www.laptopmag.com/articles/fix-0xc0000034-error-windows-10
  9. bartek92

    Router pod modem Inei

    dzień dobry, Czytałem podobne wątki na innych forach, sam napisałem kilka postów, ale nadal nie wiem jak poprawnie to zrobić. Dostawcą jest inea, modem będzie prawdopodobnie motorola, chce wprowadzić własny router. Jak wygląda sprawa z tym klonowaniem ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...