Skocz do zawartości

Przeeem

Użytkownicy
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Przeeem

  1. Częstotliwość odświeżania monitora można zmienić następująco. Na pulpicie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierać:

     

    W systemie Windows 10:

    • Ustawienia ekranu > Zaawansowane ustawienia wyświetlania > Wyświetl właściwości karty

     

    W systemach Windows 7. 8 i 8.1:

    • Rozdzielczość ekranu > Ustawienia zaawansowane

     

    Otworzy się okno Właściwości, należy w nim przejść do karty Monitor, a na niej zmienić częstotliwość odświeżania monitora.

     

  2. Witam ponownie. 

    50 minut temu, imponderabilius napisał:

    To pendrive firmowy, nie wiem jaki to model bo nie ma żadnej informacji na nim - błąd wystąpił kiedy wyjąłem pendrive w pośpiechu bez rozłączania go w pasku narzędzi windows. Nie mogę go sformatować, dostaję informację że jest zabezpieczony przed zapisem. Czy to możliwe że da się pendrive uszkodzić w ten sposób tak, że nie da się go naprawić?

    Tak, to możliwe aby uszkodzić nośnik w ten sposób, jednak często można go naprawić przez ingerencję w kontroler. 

     

    Wracając do właściwego tematu, czy dane przechowywane na omawianej pamięci są istotne, czy celem jest tylko przywrócenie sprawności nośnika? Jeżeli dane nie są istotne, to czy była podjęta już próba z prostym clean w DiskPart?

  3. https://www.samsung.com/uk/support/model/LT28E310EX/XE/ - to jedyne oficjalnie dostępne materiały prawdopodobnie dotyczące tego monitora, po prostu nic. Prawdopodobnie, ponieważ oznaczenia modelowe oraz dostępna online pomoc techniczna firmy Samsung to jakiś nieśmieszny żart, oszczędzę Panom szczegółów, wspomnę tylko że sama zmiana języka strony może poskutkować zmianą parametrów produktu, lub samego produktu w ogóle. 

     

    Przejdźmy zatem do konkretów, oto co ustaliłem: LT28E310EX/XE - kod modelu, dla nas najważniejszy zapis z przedstawionej tabliczki. Posługując się nim znalazłem ten monitor w zagranicznych, archiwalnych ofertach sklepów, wszystkie zgodnie informują że jest to monitor wyposażony w matrycę o następujących parametrach:

    • rozdzielczość: 1366x768 pikseli,
    • przekątna: 27,5 cala,
    • typ: VA,
    • czas reakcji: 8 ms.

     

    Przypuszczam, że monitor pochodzi spoza krajowej dystrybucji, ponieważ w Polsce sprzedawano o identycznych parametrach model LT28E310EW/EN.

     

    Nieco się rozpisałem, ale teraz praktycznie z całą pewnością mogę stwierdzić że jest to lepszy monitor dla witiaw.

  4. Właśnie straciłem pewność co do tego. Przeglądam katalog firmy Samsung, okazuje się że pod oznaczeniem LT28E310 kryją się na pewno dwie serie modelowe monitorów, a ponadto w zależności od jego końcówki (EX, EXE, XA lub podobne) różne ich warianty właściwości. Pewnym jest, że nie jest to standard 4K, natomiast gdyby witiaw chciał się wcześniej dowiedzieć, czy jest to monitor FullHD lub HD (z uwagi na wzrok, lepiej żeby to był HD) to proszę o podanie pełnego numeru lub fotografii tabliczki znamionowej. 

  5. 28 minut temu, giyefiki napisał:

    To monitor FullHD więc wszystko jest ok.  To co wyżej polecaliśmy.

    To nie jest monitor FullHD, ponieważ ma oznaczenie LT28E310 i jest to monitor HD Ready. Monitor FullHD to monitor o oznaczeniu modelowym T28E310.

    • LT28E310 - 1366x768
    • T28E310 - 1920x1080

    Małe niedopatrzenie ? Natomiast to bardzo dobrze w tym przypadku, ponieważ przy tej przekątnej matrycy i tak niskiej natywnej rozdzielczości obraz będzie o połowę większy, względem klasycznych monitorów. Tak sądzę, chyba że witiaw nie podał pełnego symbolu, on może definiować typ matrycy.

  6. W dniu 11.04.2020 o 17:58, witiaw napisał:

    Znalazlem karte Geforce 8400GS PCI i w opisie jest napisane ze posiada hdmi out ale via adapter. Co to znaczy ?

     

    To znaczy, że ta karta nie obsługuje standardu HDMI. To chwyt reklamowy, adapter o jakim napisał producent to np. kabel typu DVI > HDMI. Rozwiązanie podobne jak zaproponował wcześniej @Krzesimierz, podobne, ponieważ w tym przypadku sygnał pozostaje cyfrowy. 

  7. Godzinę temu, Przeeem napisał:

    Natomiast w spoczynku, czyli np. praca biurowa, przeglądanie internetu, średni pobór mocy wynosi około 110W. 

    Wprowadziłem Państwa w błąd za co najmocniej przepraszam. Podany wcześniej wynik 110W, dotyczył poboru mocy całej platformy testowej. Sama karta graficzna, pobiera w spoczynku od 25W do 50W.

     

    Dopiero załadowała mi się fotografia zasilacza, no cóż, zdecydowanie nie jest to markowa konstrukcja. Gdyby nadarzyła się sposobność wymiany, proszę korzystać. 

  8. Zasilacz to już połowa sukcesu, przy okazji, to jakaś markowa konstrukcja?

     

    Co do kompatybilności, musi działać. Płyta główna oraz rzeczona karta graficzna obsługują ten sam standard komunikacji, z resztą, to produkty z jednej epoki. Niestety, nie dysponuję rzetelną wiedzą na temat możliwych, nałożonych przez Lenovo ograniczeń rozbudowy tego komputera. Istnieje ryzyko, że producent zestawu programowo zablokował możliwość rozbudowy komputera o podzespoły spoza macierzystej dystrybucji. To należy koniecznie sprawdzić i potwierdzić. Oczywiście takie ograniczenia da się bardzo często zdjąć.

     

    Co do samej karty graficznej, ona oczywiście nie pobiera 500W mocy przez cały czas pracy. Jej pobór uzależniony jest od obciążenia, ale to fakt, także ustawień napięć GPU i VRAM oraz taktowania tychże. Według informacji które właśnie znalazłem w Internecie, deklarowany maksymalny pobór mocy to:

    • GeForce GTX260 216SP wykonany w procesie technologicznym 55 nm - 171W
    • GeForce GTX260 216SP wykonany w procesie technologicznym 65 nm - 202W

    Natomiast w spoczynku, czyli np. praca biurowa, przeglądanie internetu, średni pobór mocy wynosi około 110W. 

  9. Witam serdecznie. W przypadku omawianej jednostki, dokładnie: Lenovo ThinkCentre A70 Typ: 7099, istnieje spora szansa na takową modernizację. Niestety, o ile zasilacz nie został do tej pory wymieniony na nowszy, mocniejszy, to jest on głównym problemem. Fabryczny dysponuje mocą zaledwie 180W, przy nieznanej sprawności i stopniu zużycia.

     

    GeForce GTX260, według producenta, wymaga zasilacza o mocy minimum 500W. Jeżeli celem jest tylko doposażenie komputera w złącze HDMI, to dobrym pomysłem może być np. GeForce GT210. Ponadto, to m. in. właśnie model GTX260 był jednym z tych, dzięki którym spopularyzowało się wypiekanie kart graficznych w piekarniach. Nie sądzę, aby inwestycja w sprzęt stary i podatny na znane usterki była dobrym pomysłem - raczej nieprawdopodobne jest, aby poprzedni właściciele używali jej do oglądania filmów.

     

    Z kolei taki GeForce GT210, nawet gdyby nabyć używany egzemplarz, to w przypadku tej karty ma się stuprocentową pewność że nie była męczona. Jest to produkt przeznaczony głównie do pracy biurowej i multimediów, dzięki temu jest trwały i pewny, sam jeszcze używam kilku. 

     

  10. 18 godzin temu, Macieeek napisał:

    Tak. Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta, wybrałem te przeznaczone dla win 10. 

    Witam ponownie, ponieważ to ważne, dopytam jeszcze czy zainstalowane zostały:

    • Lenovo Power Manager for Windows 10,
    • Lenovo Power Management Driver for Windows 10

    To bardzo istotne składniki w systemach Lenovo i nie należy ich pomijać. Jeżeli nie zostały zainstalowane - należy to koniecznie zrobić. W przypadku gdy zostały zainstalowane, jednak nie funkcjonują prawidłowo należy postępować zgodnie z poniższym.

     

     

    Po pierwsze, należy się upewnić, czy program antywirusowy firmy trzeciej nie blokuje, lub częściowo nie ingeruje w instalator. Doświadczyłem przypadków, gdzie tak się działo - należy wtedy dodać instalator do wykluczeń. Może się to zdarzyć, ponieważ instalatory te często zawierają pliki wsadowe, te zaś są różnie interpretowane przez filtry AV - raczej jako podejrzane, potencjalnie szkodliwe. W tym konkretnym przypadku, dodają potrzebne sterowniki do repozytorium Windows, następnie je instalując. Warto w tym miejscu zaznaczyć aby uruchamiać instalator z uprawnieniami administracyjnymi. W przypadku Windows Defender, nie zaobserwowałem żadnych problemów - nigdy. Jeżeli problem nadal występuje, należy przejść do następnego kroku.

     

     

    Po drugie, po wykluczeniu oprogramowania antywirusowego jako potencjalnego winowajcy, należy przejść do:

     

    Panel sterowania>System>Menedżer urządzeń gałąź Urządzenia systemowe i sprawdzić, czy występuje tam urządzenie Lenovo Power Manager oraz ewentualnie Lenovo PM Device, oraz czy nie są zgłaszane żadne błędy. Bez względu jednak na to, czy błędy występują, czy też nie, proszę podać odczytane wersje sterowników ww. urządzeń. Zgodnie z aktualnymi sterownikami (zakładam, że takie właśnie są zainstalowane, jeśli nie, to proszę zaktualizować), powinno być tak:

    • Lenovo Power Manager - 10.0.115.0
    • Lenovo PM Device - 1.67.16.42

    Istnieje jeszcze możliwość, że ww. urządzenia nie występują w Menedżerze urządzeń wcale. Zamiast nich z dużym prawdopodobieństwem, pojawi się jedno Nieznane urządzenie w gałęzi Inne, chyba że brakuje innego kluczowego sterownika do ich obsługi lub jakimś cudem, zainstalowane są niewłaściwe sterowniki do omawianych urządzeń, i nie zgłaszają się one pod swoją właściwą nazwą, ani nie sygnalizują błędów. Ostatni scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny, ale czasem i coś takiego może mieć miejsce.

     

    Następnie, proszę uruchomić Menedżer zadań (klawisz z logo Windows + R i wpisać w polu Otwórz: taskmgr) > Więcej szczegółów > zakładka Szczegóły i sprawdzić, czy proces PowerMgr.exe jest uruchomiony. Jeśli proces jest widoczny na liście, należy z menu kontekstowego wywołanego na nim wybrać Otwórz lokalizację pliku i sprawdzić z jakiej lokalizacji się uruchamia. Prawidłowy katalog roboczy dla PowerMgr.exe w 64-bitowym systemie Windows to: C:\Windows\SysWow64\Lenovo\PowerMgr. W przypadku gdyby procesu nie było na liście, proszę zweryfikować obecność katalogu Lenovo w lokalizacji C:\Windows\SysWOW64 wraz z jego zawartością.

     

    Dodatkowo, proszę przejść do: Panel sterowania>Zabezpieczenia i konserwacja>Konserwacja>Wyświetl historię niezawodności, a w nowo otwartym oknie Monitor niezawodności proszę wybrać opcję Zapisz historię niezawodności.... Dzięki temu zostanie wygenerowany plik w formacie .xml, który będzie można wygodnie przejrzeć np. w przeglądarce Internet Explorer. Po zapisaniu i otwarciu pliku, proszę go przeszukać pod kątem słów: Lenovo, Lenovo System, Lenovo ACPI, Lenovo Power Manager za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl+F. Jest to nietypowe działanie, ale wiem że w przypadku omawianego problemu może nam bardzo pomóc.

     

    To w tej chwili wszystkie informacje jakich potrzebuję.

     

     

    18 godzin temu, Macieeek napisał:

    Czy problem może wynikać z tego, że zrobiłem to przed aktywacją systemu? 

    Nie, nie może.

     

  11. Witam serdecznie. Dodam od siebie, że trzykrotnie pod rząd oraz przynajmniej kilka razy z osobna, trafiłem na ten sam model dysku z identycznymi objawami. Dotyczy to także nowych egzemplarzy. Jestem w 99% przekonany że i w Twoim przypadku występuje ten sam problem. To wada fabryczna przynajmniej jednej serii tych dysków. Reklamuj, w serwisie nikt nie powinien być zdziwiony, ani tym bardziej robić problemów. Postaraj się jednak, aby wydano Ci dysk z innej serii.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...