Skocz do zawartości

YouCanCallMeAl

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O YouCanCallMeAl

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Czy spotkał się ktoś z sytuacją wyblakłych wydruków na nowych materiałach eksploatacyjnych w modelu Brother DCP-1510? Drukarka ma przebieg ok 20k stron. Ostatnio wydruk bardzo wyblakł na granicy czytelności, maksymalne ustawienia w sterowniku, nowy toner i bęben. Pomogło zainstalowanie sterownika natywnego Brother Laser Type2 Class Driver i ustawienie jakości na 1200dpi. Z tego co widzę w specyfikacji to drukarka maksymalnie obsługuje 600dpi. Problem za to pojawia się przy drukowaniu grafik np. skanów, które wychodzą co prawda z dobrym nasyceniem czerni, ale zamazane zupełnie nie czytelne.
 2. Witam wszystkich. Windows 10 na paru stanowiskach w domenie samowolnie uruchomił mi usługę Windows Update. W domyślnym GPO mam w konfiguracji komputera usługę wuauserv Autostart na wyłączony, w składnikach systemu windows Konfigurowanie aktualizacji automatycznych na wyłączony. Macie jakieś sprawdzone metody na zablokowanie tego? Ustawienie konta na Guest z błednym hasłem da radę? Jakie eventy sprawdzić, żeby wyśledzić kiedy się ta usługa włączyła?
 3. YouCanCallMeAl

  Najnowszy NET Framework

  To nawet gorzej. Ktoś sobie wymyslił zbudowanie warstwy pośredniej, która będzie wykonywała robote programisty. Wyobraźmy sobie, że ktoś przyniósł do lasu cyberwilka. Cyberwilk odwala fuche tak jak normalny. Wilki do niego przychodzą i zgłaszają żądania polowania, a on przynosi wszystko na talerzu. Mozna sie zastanawiać jak to wpłynie na populacje wilkow po N latach? Poza tym co jak twórca zrobi aktualizacje cyberwilka, np. do wersji wegetariańskiej bez wiedzy stada. Ten który będzie sie domagał renifera dostanie zamiast tego kapustę. Miałem juz sytuacje, że w updacie javy podmienili funkcje i musiałem szukac naprędce co się stało z programem.
 4. YouCanCallMeAl

  Najnowszy NET Framework

  To zależy od aplikacji w systemie i tego czy wykorzystają nowinki platformy. W .NET celowe (wg ichniego rozumienia tego słowa) było trzymanie paru wersji platformy mimo deklarowania przez producenta kompatybilności. Ja to się zastanawiam czy wirtualizacja w przypadku języków programowania ma sens. Optymalny język oprogramowania już został wynaleziony i nazywa się C/C++. Pracowałem w javie (w c# niewiele), ale dziś jestem zwolennikiem brzytwy ockhama.
 5. To warto napisać na postmaster@linuxpl.com albo abuse@linuxpl.com, zgłosic im taki przypadek, podać date kiedy zwrotka przyszła i poprosić żeby sprawdzili z jakiego adresu było połączenie w tym czasie. Wtedy można wykluczyć/potwierdzić podszywanie się z innej sieci i rozpocząć poszukiwania malware w swojej sieci. Z tym że jeżeli to malware z naszego adresu to mogą zablokować (i pewnie zablokują) konto. Ktoś z domeny linuxpl rozsyła (prawdopodobnie hurtowo) maile na gmaila, z adresem zwrotnym na Twoje konto onetowe. Ciekawa sprawa, podawałeś swój adres na onecie jako pomocniczy w trakcie rejestracji na linuxpl?
 6. Tak wiem czytałem regulamin, ale takie zwrotki nie muszą mieć związku z malwarem. Panuje niska świadomość, że poczta elektroniczna przez niedoskonałości protokołów zabezpieczających i konfiguracje serwerów pocztowych, nie jest medium godnym zaufania i należy mieć wyostrzoną czujność przy korzystaniu z niej. Trochę bystrzejszy gimnazjalista jest w stanie obejść takie zabezpieczenia i wysyłać spam "z naszego" adresu. Żle skonfigurowany serwer pocztowy naraża wszystkich jego użytkowników na ataki przez podszywanie się pod kogoś innego. EDIT: Ale nie chodzi mi o konta do których nie jest dostarczona wiadomość tylko system który wysyła zwrotki (w polu od). Zwykle się zaczyna do mailer-daemon np. dla gmaila: mailer-daemon@googlemail.com. Zmiana haseł nic nie da jeżeli ktoś sie podszywa pod nasz adres.
 7. Jeżeli w zwrotce jest załącznik: Undelivered Message.eml to otworz go w notatniku i poszukaj linii zaczynających się od Received From (nazwa i adres serwera z którego nadeszła wiadomość), User-Agent (program użytkownika) i Subject (temat - można wywnioskować czy ktoś rozsyła spam pod Twoim szyldem) Z tego co widze to gmail jednak bardzo zdawkowe info o nadawcy w zwrotce pokazuje. Z jakiej domeny przychodzą zwrotki?
 8. Masz skonfigurowane w Outlooku szyfrowanie przy połączeniu z serwerem? Przeglądarkowa strona logowania obsługuje https? W sieci lokalnej są jakieś inne osoby?
 9. Witam, Mam identyczny problem. Sprawdzałem na komputerach z Win 10 (aktualizowane z Win8) w wersji Home i Professional. Próbowałem dodawać z poziomu nowych ustawień win 10, cmd i przystawki lusrmgr. Taki sam skutek. Brak odpowiedniego klucza w ProfileList, przy próbie zalogowania: "Logowanie usługi Usługa profilów użytkowników nie powiodło się". Z użytkownikami domenowymi i lokalnymi istniejącymi wcześniej nie ma problemu z logowaniem, jedynie z nowymi lokalnymi. Na stronach MS nie mogę nic znaleźć na ten temat, może komuś udało się rozwiązać ten problem? Edit: Dla domenowych dla których nie było stworzonego wczesniej profilu na komputerze dzieje się to samo. Sprawdzałem na 3 komputerach z win10 na 2 jest ten problem (nie zależy to raczej od buildu, wersji Windowsa ani od tego czy komputer jest wpięty do domeny czy nie). Próbowałem zmieniać właściciela i uprawnienia folderu Default, bezskutecznie. Odinstalowywałem po kolei poprawki, które się dały oznaczyć do deinstalacji, bez rezultatu. Spróbuję jeszcze zresetować komputer do ustawień fabrycznych. Niestety na drugim stanowisku taka opcja raczej nie wchodzi w grę. Edit2: Resetowanie do ustawień fabrycznych pomogło, tylko to nie jest opcja dla mnie pozostaje mi jedna stacja na której nie mogę dodawać kont.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...