Skocz do zawartości

artian

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez artian

 1. Hej, Dzięki za szybką odpowiedź. Jutro do południa wrzucę co uda mi się wydobyć. Dziś niestety nie dam rady już. Żadnych programów nie instalowałem, aktualizacje - możliwe.
 2. artian

  Spowalnianie internetu

  Hej, Czy problem występuje również na innych urządzeniach podłączonych do sieci? Spróbuj proszę podlączyć laptop kablem do routera i sprawdzić czy problem dalej występuje. Poza tym, od jak dawna problem się pojawia? Pozdrawiam.
 3. Jak wyglądają opóźnienie? Spróbuj wykonać ping onet.pl oraz ping 8.8.8.8 i sprawdzić jakie będą opóźnienia. Czy zauważyłeś duże opóźnienia podczas korzystania z aplikacjii które wykorzystują sieć? Gry,skype, id? Skoro inne urządzenia działają poprawnie, to wykluczam problem po stronie providera. Możesz również zalogować się na router i sprawdzić czy masz przypadkiem przypisanego ograniczenia prędkości łącza dla komputera podłączonego kablem. Jak skończysz, daj znać. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wykonaniu dalszych kroków, też daj znać. Pozdrawiam.
 4. Spokojnie, to nie koniecznie są ataki. Większość to prawdodpobnie false positivy. Sam raport jest z dosyć długiego okresu czasu. Np. Przeanalizujmy pierwszy alarm odnośnie Microsoft Color Management Module Buffer Overflow. Alert ten pojawia się często gdy moduł IPS'a w Twoim routerze blokuje obrazki na różnych stronach. Pierwszy alarm odwołuje się do 217.74.66.210. Szybki nslookup i wiemy, że to strona RMF. Stąd wnioskuje, że to false positive. I w ten sposób możesz sobie analizować reszte alertów. Apy stwierdzić czy coś jest potencjalnym atakiem, trzeba po prostu to sprawdzić. Czy użytkownicy zgłaszali w tym czasie jakieś problemy? Czy antywirusy sypały jakimiś alarmami? Jeżeli tak, możesz spróbować skolerować czasy z AV z czasami z IPS'a Widziałeś coś niepokojącego w innych miejscach w sieci? itd. Odnośnie polecanych rozwiązań to wszystko zalezy do czego je potrzebujesz. Jaki zakres ochrony, jak dużą masz sieć, jaki budżet, jak z Twoją wiedza na temat tych rozwiązań, czy jesteś przekonany, że wgl potrzebujesz UTM'a? To temat na zupełnie inną rozmowę. Mam nadzieje, że choć trochę rozjaśniłem. Pozdrawiam.
 5. Ja osobiście polecam Zone Alarm od Checkpointa. Wada - troszkę mocno obciąża system. Tak było w moim przypadku, jednak mam konfigurację dosyć przedpotopową i może to być wina słabego sprzętu. https://www.fixitpc.pl/topic/29208-lista-darmowych-i-komercyjnych-program%C3%B3w-zabezpieczaj%C4%85cych/ - Jest nawet wśród polecanych na tej liście. BR, Artian.
 6. Hej, Spróbuj zmienić w ustawieniach karty sieciowej serwery DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4 Potem odpal przeglądarke i daj znać czy zadziałało. Pozdrawiam.
 7. Cześć, System Windows dziś przestał mi się uruchamiać. System przechodzi przez POST, przez GRUB'a, chwilę ładuje się pasek Windowsa i na ułamek sekundy pojawia się BSOD. Nie jestem w stanie odczytać czegokolwiek. System również nie uruchamia się w trybie awaryjnym. Ładowanie sterowników kończy się na classpnp.sys. Próbowałem zmienić tryb ładowania HD w BIOSie - bez efektu. Na tym samym dysku mam zainstalowany system Ubuntu, który działa bez problemów. W ostatnim czasie nie instalowałem żadnych nowych aplikacji. Prosiłbym o pomoc w celu ustalenia przyczyny problemu. Oczywiście mogę spróbować załączyć jakieś logi systemowe, tylko nie wiem jak to zrobić bez odpalania systemu. Hirens? Pozdrawiam i z góry dzięki!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...