Skocz do zawartości

Intelektualista

Użytkownicy
 • Postów

  15
 • Dołączył

Treść opublikowana przez Intelektualista

 1. Dobra wiem już wszystko. Instalacja jedenastki była poprzedzona wieloelementową modernizacją części i stad wiele rzeczy mi umknęło. A więc... Wymiana sterowników nie pomogła i żeby jakoś to rozwikłać zrobiłem ponowną instalację i selektywnie wszystko podłączałem. Winowajcą okazał się SILVERCREST Hub USB SUHL 4 A1 www.lidl.pl/p/silvercrest-hub-usb-suhl-4-a1/p100305215 Co za g.... . Po podłączeniu HUBA do portu w menadżerze powstaje "Rodzajowy koncentrator USB" (USB\VID_05E3&PID_0610&REV_0402) oraz - po dłuższej chwili - to "Nieznane urządzenie USB" (Port_#0017.Hub_#0001). Nie rozumiem tak do końca jak to działa, ale jakoś to jest ze sobą połączone. W sensie oba te urządzenia. Dlatego właśnie wyłączenie w menadżerze "Nieznanego urządzenia USB" nie rozwiązuje problemu z okienkiem błędu. Ciekawostka 1. Taki sam proces (tworzenie kilku urządzeń w Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej) zaobserwowałem podłączając HUB w monitorze (pojawiają się 3 pozycje) - ale tam wszystko bezbłędnie działa. Ciekawostka 2. Odłączenie Huba z LIDL nie powoduje zniknięcia z menadżera pozycji z wykrzyknikiem "Nieznane urządzenie USB" (Port_#0017.Hub_#0001) - znika tylko "Rodzajowy koncentrator USB" (USB\VID_05E3&PID_0610&REV_0402). Nieznane urządzenie znika z menadżera dopiero po restarcie systemu gdy HUB nie jest podłączony. Ciekawostka 3. Na czystym systemie trzech podstawowych pozycji w Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej także wyłączyć się nie da. Może to jakieś zabezpieczenie w 11? Podsumowując znamy winowajcę. Dzięki za pomoc - od początku wskazywałeś HUB ;) Czy szukać dla tego HUBA jakiś sterowników czy po prostu go wyrzucić?
 2. @Krzesimierz Mam coś jeszcze do dodania. Systemowe okienko z pierwszego posta ("Nie rozpoznano urządzenia USB") pojawia się wtedy, gdy kliknę w okienko powiadomienia z Eksploratora o którym jeszcze nie wspomniałem (załącznik poniżej). Dlaczego to dziwne - bo z poziomu Menadżera wyłączyłem urządzenie z wykrzyknikiem ("Nieznane urządzenie USB") - żeby nie było tych komunikatów a okienko powiadomienia oraz to systemowe i tak się pojawiają...
 3. Ja z tym komputerem mam problemy od nowości. Raz mniejsze, raz większe. Nie jestem komputerowym noobem, więc fakt że te problemy mnie przerastają jest dla mnie całkiem zaskakujący 🤨. Jedna z historii opisana na tym forum. No ale ok, być może np. pakiet Comodo robił jakieś psikusy, skupię się na tym co teraz. To jest czysta instalacja Windows 11 (pobrany obraz na USB - oficjalnymi kanałami), bez zabezpieczeń innych niż Zabezpieczenia Windows (ponad standard włączyłem tylko Ochronę przed oprogramowaniem wymuszającym okup - to chyba po prostu ochrona katalogów przed ingerencją, a docelowo szyfrowaniem). Problemy z USB które tu opisuje zaczęły się najdalej 72 godziny temu. Jeszcze 4 dni temu miałem Windows 10. Na 10 też były jakieś problemy z USB - ale nie było na pewno okienek z komunikatem o błędzie. Jednakże tam z kolei podejrzewałem że spalił mi się HUB (USB 3 z zasilaczem) marki Unitek. Nie wiem czy dosłownie się spalił, ale tak jakby zaczął pracować tylko w trybie USB 2. Z tym HUBem to być może porostu jakoś się ze starości zużył - nie wiem. Natomiast 2 stare pendrivey na nim wyzionęły ducha więc wolę go już nie testować. Obecne problemy nie korelują z żadnym zdarzeniem - po prostu włączam komputer i jest ten komunikat. Niemniej bardzo długo walczyłem po instalacji Win 11 ze sterownikami skanera wielokrotnie odpinając go i przepinając w inne porty. Ale nie wiem czy to odniosłoby takie konsekwencje. Swoją drogą nie uświadamiałem sobie że brak możliwości wyłączenia czegoś w menadżerze może być jakimkolwiek symptomem... Mam ogólnie 3 teorie. Być może bez sensu, ale chętnie usłyszałbym o nich opinie: 1. Obecny BIOS - 7B22v2D2 (Beta version) 2021-11-17 to beta... Jednocześnie jako jedyny oferował "Windows 11 Supported" (https://www.msi.com/Motherboard/B360-Gaming-PLUS/support) 2. Sterownik Intel Chipset Driver 10.1.18508.8239 2020-12-11. Jest dość stary. Jednocześnie zgadywałbym że pierwsze komunikaty o problemach z USB pojawiły się po jego instalacji. Trudno jednakże to jednoznacznie ocenić bo był to pierwszy program zainstalowany po aktualizacjach systemu. 3. Jakiś nietypowy problem z RAM. Spotkałem się już z takimi historiami że pamięci dawały bardzo nietypowe objawy. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie problemem :)
 4. Dwóch pierwszych pozycji (Główny koncentrator oraz Intel USB) nie da się wyłączyć (opcja jest wyszarzona) czy mam je odinstalować? Natomiast wyłączenie USB Selective Suspend nic nie dało.
 5. - wszystkie porty USB w panelu przednim (jak i w całym komputerze) normalnie działają - nie mam czytnika 🧐
 6. Niestety nie pomogło. Niemniej Twoje wskazanie że to HUB dało mi do myślenia czy to może nie śledź USB??? https://www.delock.de/produkt/82963/merkmale.html?setLanguage=pl Ale czy coś takiego mogłoby mieć swoje sterowniki? To raczej zwykły przedłużacz z rozgałęzieniem... W sensie jeśli uważasz że warto to sprawdzić daj znać - po prostu dokopanie się do złącza śledzia nie byłoby łatwe (przez chłodzenie CPU i kartę graficzną). Prawdopodobnie musiałbym te bebechy zdejmować żeby wyjąć tą wtyczkę.
 7. Cześć 🙂 Walczę z tym i walczę i pomysły się skończyły. Na Windows 11 po uruchomieniu systemu wyskakuje okienko, że "Nie rozpoznano urządzenia USB". Natomiast w menadżerze urządzeń w sekcji "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" mam pozycję z żółtym wykrzyknikiem której nie mogę naprawić - "Nieznane urządzenie USB (resetowanie portu nie powiodło się)" Stan urządzenia: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43) A USB port reset request failed." Lokalizacja Port_#0017.Hub_#0001 Ścieżka wystąpienia urządzenia: USB\VID_0000&PID_0001\5&301BF99A&0&17 Identyfikatory sprzętu: USB\RESET_FAILURE Identyfikator GUID klasy {36fc9e60-c465-11cf-8056-444553540000} Sekcja Inf BADDEVICE.Dev.NT Jeśli jakieś inne właściwości są potrzebne dajcie znać. Na ten moment co próbowałem: - odłączanie wszystkiego co podłączone do USB. Problem wówczas (po odpięciu kabla i naciśnięciu w opcję "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu") ani razu nie zniknął. - są sterowniki chipsetu Intel Chipset Driver 10.1.18508.8239 ze strony producenta płyty MSI B360 GAMING PLUS - aktualizacja pozostałych sterowników (WiFi i BT) przez Intel Driver & Support Assistant (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/detect.html) - wyłączenie szybkiego uruchamiania systemu Jedyne czego jeszcze nie odpinałem to wewnętrzny port do panelu USB na przodzie obudowy, ale tam nic nie jest podpięte.
 8. Dobra to mój ostatni pomysł ? Załączam logi z programu Process Monitor firmy Sysinternals. Niestety to dość duże pliki. Otworzyć je można oczywiście wspomnianym programem. Jeżeli cokolwiek tu widać dajcie proszę znać. ---> Link do zarejestrowanych pierwszych kilku sekund aktywności systemu podczas tego błędu (powinno wystarczyć do wskazania winowajcy) https://drive.google.com/file/d/1XXsb_rkfKz1By4LiXF4VMXXmyybqcq_c/view?usp=sharing ---> Link do kilku minut aktywności systemu podczas tego błędu (aż do odwieszenia systemu) https://drive.google.com/file/d/1bRbZFBZ0ph1brW2fmwFvmkNhO2pCDV84/view?usp=sharing W obu przypadkach problematyczna strona została otworzona możliwie szybko po rozpoczęciu rejestracji loga.
 9. Kurcze ludzie weźcie ruszcie głowami, to może razem coś wymyślimy ? Skoro: - zmiana przeglądarki nic nie zmienia, - zmiana internetu (wyłączenie karty sieciowej i udostępnienie sieci po USB z telefonu) nic nie zmienia, - nie widzicie tu wirusa, więc problem musi być w systemie. Tylko co może powodować taki objaw? Znacie jakiś program który zapisze mi wszystko co się dzieje w każdej chwili w systemie? Aktywność każdego procesu/usługi sekunda po sekundzie?
 10. To nie był podobny problem, bo nawet brak chłodzenia co najwyżej wyłącza komputer - a nie sam obraz. Natomiast efekty zwarcia elementów komponentu mogą być diametralnie różne w zależności od tego co zostało uszkodzone. Na pewno też mogą to być takie objawy jakich doświadcza Twoja karta. Jeżeli zdarzenie miało miejsce bezpośrednio po położeniu monety, to raczej nie był przypadek.
 11. Nie wiem gdzie tą złotówkę położyłeś, ale jeżeli nie na izolującym backplate tylko na PCB grafiki, no to faktycznie ten pomysł był "xd" ? i mogło się to skończyć dużo gorzej niż na uszkodzonym GPU. Monety są z miedzioniklu i o ile nikiel jest słabym przewodnikiem, to miedź wprost przeciwnie. Na moje, przez zwarcie doszło do uszkodzenia układu, być może przypalenia ścieżek.
 12. @amp to raczej nie to - mam tą zawiechę w różnych przeglądarkach i zarówno po kablu jak i przez internet komórkowy. --- @Moderacjo proszę przenieść ten temat do "Dział pomocy doraźnej". Skoro nie ma logicznego wytłumaczenia może jednak mam jakiegoś syfa na komputerze... Załączam wymagane logi i proszę o ich sprawdzenie: Shortcut.txt FRST.txt Addition.txt
 13. Żadnych przypuszczeń nikt nie ma? ? Z nowych obserwacji: - nie zawsze problem występuje - czasem po prostu normalnie wchodzę na pclab.pl i nic się nie wiesza - wydaje mi się że problem wystąpił podczas przeglądania także innych stron, ale były to 2 przypadki i nie jestem pewny jakie strony to spowodowały, gdyż miałem wówczas wiele kart w przeglądarce - zmiana źródła internetu (na komórkowy przez USB) nie pomaga - wyłączenie pakietu CIS również nie pomaga. Może chociaż jakieś sugestie co jeszcze mógłbym sprawdzić?
 14. Cześć ? Ja wiem jak to brzmi, ale to nie jest reklama, ani urojenie i tak się właśnie dzieje ? System Windows 10, internet z kablówki (po kablu), pakiet Comodo Internet Security, przeglądarki dowolne (Vivaldi / Firefox / Opera). Jak wygląda problem: Gdy wchodzę na stronę główną pclab.pl (szczególnie po jakiejś przerwie / uśpieniu / włączeniu komputera) połączenie internetowe się blokuje (ale nie tylko ono). Objawia się to tym, że rzeczona strona nie może doczytać się do końca (brak wielu grafik - jak na załączniku). W tym stanie nie ładują się też inne strony (wczytują się w nieskończoność), nie można otworzyć kolejnych programów na komputerze, choć te otwarte przed wystąpieniem zawieszenia normalnie działają (chyba że potrzebują dostępu do internetu - to wtedy nie). Otwarcie pliku tekstowego podczas tych problemów to coś około minuty, ale już reakcja na CRTL+ALT+DEL następuje dopiero gdy wszystko się odblokuje. Dziś nawet podczas takiej blokady jedyne co widziałem przez kilka sekund to sam kursor na szarym tle. Można otwierać kolejne foldery na dyskach lokalnych ale często nie ładują się wtedy ich grafiki (jak na załączniku). W menadżerze zadań i menadżerze zasobów nie widzę nic niepokojącego (żeby np. jakiś proces absorbował dużo zasobów procesora CPU, GPU czy dysku). Komputer (przynajmniej z poziomu ikon zasobnika niby nie traci połączenia z internetem (być może przez sekundę na ikonie sieci pojawia się żółty wykrzyknik - piszę, że być może, bo tylko raz to wzrokiem uchwyciłem). Dyski, w tym systemowy wydają się sprawne (CrystalDiskInfo nie zgłasza problemów, choć stan jednego z dysków - nie systemowego - określany jest jako "nieznany". Tak jednak jest od nowości). Cały problem sam znika po jakieś minucie do trzech. Wówczas przez jakiś czas kolejne uruchomienia strony głównej pclab.pl nie robią już zawiech. Szczerze się ucieszyłem, gdy dziś w południe nakryłem pakiet internetowy (Comodo) na blokowaniu któregoś z svchost.exe. Niestety jednak uwolnienie tego procesu nic nie zmieniło, tak więc nie obserwuje jakiś dziwnych zachowań ze strony zapory. Mam nadzieję, że to nic poważnego i obędzie się bez działu "Diagnostyka malware"
 15. Cześć Mam sposób na przyspieszenie aktualizacji w Windows Vista. Rady działają ponoć również w Windows 7. A więc, jeżeli dręczy Was niekończące się "wyszukiwanie aktualizacji...", to w przypadku Visty należy ręcznie pobrać i zainstalować KB3145739 i KB3153199. Zaleca się, aby te dwie aktualizacje przeprowadzać przy wyłączonym Windows Update. Dzięki tym dwóm łatkom Windows odnajdzie aktualizacje automatyczne po jakiś 2 lub 3 godzinach. To wszystko Więcej szczegółów, oraz instrukcja dla Windows 7 na stronie http://wu.krelay.de/en/
×
×
 • Dodaj nową pozycję...