Skocz do zawartości

Bless

Użytkownicy
 • Postów

  3
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 1. Bless

  Hello FixIT.pl

  Witam, Z okazji , ze od jakiegoś czasu szukam swojego miejsca w sieci i zamierzam aktywnie spędzić czas na forum chcę się przywitać. Trafiłem tu przypadkiem przy okazji googlowania znalazłem pochwałę na profesjonalizm picasso. Postanowiłem sprawdzić i jestem mile zaskoczony jakością materiału zamieszczanego na forum. Następnie zobaczyłem, że picasso to kobieta...po prostu się nie spodziewałem. Zajmuję się komputerami krótko mówiąc. Interesuję się PC jak i Laptopami. Windows oraz Linux bardzo mnie interesują i mają coraz mniej tajemnic przede mną. Chcę wiedzieć jak najwięcej i stawić czoła wszystkim wyzwaniom które zostaną mi postawione lub sam sobie postawie. Mam czynny dostęp do aktywnie pracującej infrastruktury komputerowej w postaci urządzeń, usług, aplikacji, sieci przewodowych oraz bezprzewodowych także chętnie służę swoim doświadczeniem oraz wiedzą w rozwiązywaniu problemów. Żeby się za dużo nie rozpisywać to tyle w temacie i może niech każdy napisze kilka słów o tym czego szuka na forum i jak mu się to miejsce podoba. Pozdrawiam bless
 2. CACTI - freeware http://www.cacti.net/index.php Potężny kombajn do monitoringu sieci / komputerów w tej sieci. Pozwala odczytywać szczegółowe informacje o wszystkich twoich komputerach w jednym miejscu. I to za darmo. Może komuś się przyda. Działa na snmp i jak wiadomo wdrożenie go do standardowej sieci będzie pracochłonne, ale w rozproszonej serwerowni na pewno zda egzamin.
 3. Matt's traceroute (MTR) - oczywiście darmoszka. https://en.wikipedia.org/wiki/MTR_%28software%29 Narzędzie to takie ulepszone tracert, przydaje się wtedy gdy mamy problemy z połączeniami. Pomaga zdiagnozować wąskie gardła oraz przeciążone przełączniki.
 4. The Dude - freeware. http://www.chip.pl/download/narzedzia-systemowe/narzedzia-sieciowe/the-dude-3.6/download?version=32 Szybkie mapowanie oraz monitoring urządzeń w sieciach. Używam od 2 lat.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...