Skocz do zawartości

Jdwind

Użytkownicy
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Czy jednak powinienem coś odinstalować? Pozdrawiam
  2. I póki co chyba to jest to, o co mi chodziło. Dzięki za podpowiedź.
  3. Serwera nie ma, jest grupa robocza w jednej podsieci, a właściwie dwie grupy (mój komputer ma osobną, reszta osobną). Myślę, że reguły przychodzące mogą załatwić sprawę? Tylko nie wiem, co wybrać - czy wg programów czy wg protokołów, nigdzie nie mogę znaleźć podobnego opisu.
  4. Komputera nie mam w grupie roboczej, oczywiście nie w tej, w której są inne komputery. Alternatywne oprogramowanie nie wchodzi w grę, czyli muszę popróbować z ustawieniami zapory dla połączeń przychodzących.
  5. Jaką regułę ustawić, aby zablokować w zaporze dostęp do- i z mojego komputera z komputerów w mojej sieci? Chciałbym, żeby komputery w jednej sieci nie widziały w ogóle mojego komputera, ani żebym ja nie miał z nimi żadnej komunikacji (kwestia wymogów polityki bezpieczeństwa). Grupa robocza oczywiście jest u mnie inna niż na pozostałych, ale pingi dochodzą. Oczywiście chodzi mi o to, żeby dostęp do internetu był, a więc komunikacja z routerem ma zostać.
  6. Witam, to mój pierwszy post tutaj, w zasadzie pierwszy pisany, bo czytuję forum od jakiegoś czasu. Niedawno zmieniłem w BIOSie konfigurację z IDE na AHCI, sterowniki wszystkie wgrane, więc problemów żadnych nie było, system się uruchamia ładnie, ale od jakiegoś czasu w podglądzie zdarzeń otrzymuję takie błędy (nieregularnie, od czasu do czasu): Nie można uruchomić usługi Host urządzenia UPnP z powodu następującego błędu: Usługa nie została uruchomiona z powodu nieudanego logowania. Usługa upnphost nie może zalogować się jako NT AUTHORITY\LocalService za pomocą obecnie skonfigurowanego hasła z powodu następującego błędu: Żądanie nie jest obsługiwane. Aby upewnić się, że usługa jest skonfigurowana prawidłowo, użyj przystawki Usługi w programie Microsoft Management Console (MMC). Model DCOM odebrał błąd 1069 podczas próby uruchomienia usługi upnphost z argumentami w celu uruchomienia serwera: {...tutaj numerki...} Niedawno zmieniałem też router, nie wiem, czy ma to znaczenie. System Windows 7 64bit. Szukałem w G. ale niewiele znalazł, co może być przyczyną? Czy może to być zmiana z IDE na AHCI? Ale chyba w takim razie błędy sypałoby od początku, po zmianie, a tu dopiero po jakimś czasie. Pozdrawiam EDIT: Czy przyczyną tego może być fakt, że zmieniłem ustawienia w BIOSie z IDE na AHCI i teraz np. system próbuje niepotrzebnie załadować jakiś sterownik? W menadżerze urządzeń mam np. standardowy podwójny kontroler pci ide i standardowy kontroler serial ata ahci. EDIT2: problem od czasu do czasu się powtarza, może wpis z menadżera urządzeń coś podpowie - czy nie powinienem czegoś stamtąd usunąć/odinstalować? Mam tak: -Kontrolery IDE ATA/ATAPI --ATA Channel 0 --ATA Channel 0 --ATA Channel 1 --ATA Channel 1 --Intel® ICH10R SATA AHCI Controller --Standardowy kontroler Serial ATA AHCI1.0 --Standardowy podwójny kontroler PCI IDE -Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej --Główny koncentrator USB --Główny koncentrator USB --Główny koncentrator USB --Główny koncentrator USB --Główny koncentrator USB --Główny koncentrator USB --Główny koncentrator USB --Główny koncentrator USB --Rozszerzony kontroler hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A34 --Rozszerzony kontroler hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A3A --Rozszerzony kontroler hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A3C --Uniwersalny kontroler hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A35 --Uniwersalny kontroler hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A36 --Uniwersalny kontroler hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A37 --Uniwersalny kontroler hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A38 --Uniwersalny kontroler hosta USB Intel® ICH10 Family - 3A39 --Urządzenie kompozytowe USB --Urządzenie pamięci masowej USB Czy tego nie jest trochę za dużo?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...