Skocz do zawartości

Szturwal

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Szturwal

 1. Dziś zadałem sobie trud i wpisałem hasło "problemy windowsa 10 2004 z siecią" i temat jest ogólnie znany. Ze strony https://ithardware.pl/aktualnosci/aktualizacja_windows_10_powoduje_zrywanie_polaczenia_internetowego-12841.html "Microsoft potwierdził nowy problem w poście na forum TechNet, zauważając, że: "Klienci zgłaszają 'brak dostępu do internetu' za pomocą wskaźnika stanu łączności sieciowej (NCSI) na urządzeniach z systemem Windows 10 2004 [aktualizacja z maja 2020 r.], które w rzeczywistości mogą pingować zasoby internetowe lub przeglądać strony internetowe za pomocą przegląda
 2. Coraz bardziej podejrzewam winę po stronie nowego windowsa 10 (2004). Losowo raz jest połączony i pokazuje że jest połączenie z internetem, a raz jest połączony, a pokazuje brak (wtedy działa wszystko oprócz programów microsoftu - nie łączą się z siecią). Czy ktoś jeszcze ma taką przypadłość? Czy jest na to lekarstwo?
 3. Czasami jest, czasami nie ma. Logiki brak. Gdzie szukać przyczyny i co sprawdzić?
 4. Witam Od kilku dni Win 10 pro 1909, po każdym restarcie przywraca aplikacje domyślne microsoftu. Ustawiam mu programy dla muzyki, filmów, itd, a on za każdym razem resetuje i mnie wnerwia. Nie wiem, czy to stało się po którejś poprawce, czy jakiś czyściciel coś usunął. Czy jest sposób aby to naprawić?
 5. Obydwa windowsy były zaktualizowane z oryginalnego Win 7. Być może przeprowadzę czystą instalacje Win 10...
 6. Witam Problem został raczej rozwiązany, bo od tygodnia śmiga i się nie teleboce. Problemem był plan zasilania. Ustawiony był standardowo na zrównoważony, a Win 10 chce ode mnie full power. Tego problemu nie było przy Win7. Mam w laptopie dwa dyski; na system ssd i w miejsce cd romu jest hdd. Ta sama historia była przy desktopie. Pewnie 10 nie może sobie poradzić w schemacie zrównoważonym przy dwóch dyskach.
 7. Witam Tak robiłem, ale mimo to do plików nie mogłem się dostać. Folder miał zaznaczone podfoldery i pliki, ale jak sprawdzałem we właściwościach plików, one nie miały przydzielonego nowego admina.
 8. Witam Mam problem, który nurtuje mnie od dłuższego czasu, ale nigdzie nie znalazłem na niego odpowiedzi. Chodzi o migające (trzęsące) się okna eksploratora, programów, przeglądarek (w zasadzie wszystkiego). Trzęsą się przy różnych okazjach przez kilka do kilkunastu sekund i są w tym czasie nieaktywne. Rzecz dzieje się tak samo na laptopie jak i desktopie Win 10 pro. Próbowałem zamieniać różne wersje sterownika graficznego, ale bez skutku. Czy ktoś miał podobny problem? Jak można się dowiedzieć co wywołuje ten problem i tak temu zaradzić?
 9. GENIALNE!!! Zadziałały wpisy do rejestru i opcja "przejmij na własność". W niecałą minute przejąłem całą muzykę i obrazy. Szybciej niż przejęcie jednego pliku przy ręcznym gmeraniu. Wielkie dzięki.
 10. Witam Na komputerze mam dwa dyski, ssd na system i drugi hdd na dane. Na początku był zainstalowany win7, bo czym emigrowałem na Win1o. Foldery systemowe (moje dokumenty, obrazy, wideo itd.) przeniosłem na drugi dysk hdd. Teraz przeinstalowałem system (z powodu błędów- ciągle Win 10 pro), ale straciłem uprawnienie do części folderów. Mogę otworzyć dokumenty, ale nie mogę dostać się do obrazów, muzyki i filmów. Zacząłem nadawać uprawnienia nowego właściciela i mogę otworzyć foldery, ale plików w środku w dalszym ciągu nie mogłem. Zacząłem robić to samo dla plików, ale procedura nadawania
 11. Witam Metodą prób i błędów doszedłem, że wina leży po stronie Eseta. To jego zapora blokowała połączenie. Teraz jak zapora wyłączona grupa już działa. Problem rozwiązany
 12. Witam Mam peceta i laptopa i próbuję utworzyć grupę domową. Pecet połączony kablem do rutera, laptop łączy się bezprzewodowo. Kilka dni wcześniej na laptopie był zainstalowany Win 7 starter 32 bity (na pececie Win 7 ultimate 64 bity) i nie było problemu. Utworzyłem grupę na pececie, lapek wykrył i się połączył. Wszystko grało. Zmieniłem system w laptopie na Win 7 ultimate 64 bity i teraz są identyczne na obu. Ustawienia są na obu identyczne i takie jak były na wcześniejszym systemie (wszystkie usługi potrzebne są włączone i włączona zapora). Teraz jak utworzę grupę na pececie, laptop nie wyk
×
×
 • Dodaj nową pozycję...