Skocz do zawartości

Szturwal

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Szturwal

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Witam Od kilku dni Win 10 pro 1909, po każdym restarcie przywraca aplikacje domyślne microsoftu. Ustawiam mu programy dla muzyki, filmów, itd, a on za każdym razem resetuje i mnie wnerwia. Nie wiem, czy to stało się po którejś poprawce, czy jakiś czyściciel coś usunął. Czy jest sposób aby to naprawić?
 2. Obydwa windowsy były zaktualizowane z oryginalnego Win 7. Być może przeprowadzę czystą instalacje Win 10...
 3. Witam Problem został raczej rozwiązany, bo od tygodnia śmiga i się nie teleboce. Problemem był plan zasilania. Ustawiony był standardowo na zrównoważony, a Win 10 chce ode mnie full power. Tego problemu nie było przy Win7. Mam w laptopie dwa dyski; na system ssd i w miejsce cd romu jest hdd. Ta sama historia była przy desktopie. Pewnie 10 nie może sobie poradzić w schemacie zrównoważonym przy dwóch dyskach.
 4. Witam Tak robiłem, ale mimo to do plików nie mogłem się dostać. Folder miał zaznaczone podfoldery i pliki, ale jak sprawdzałem we właściwościach plików, one nie miały przydzielonego nowego admina.
 5. Witam Mam problem, który nurtuje mnie od dłuższego czasu, ale nigdzie nie znalazłem na niego odpowiedzi. Chodzi o migające (trzęsące) się okna eksploratora, programów, przeglądarek (w zasadzie wszystkiego). Trzęsą się przy różnych okazjach przez kilka do kilkunastu sekund i są w tym czasie nieaktywne. Rzecz dzieje się tak samo na laptopie jak i desktopie Win 10 pro. Próbowałem zamieniać różne wersje sterownika graficznego, ale bez skutku. Czy ktoś miał podobny problem? Jak można się dowiedzieć co wywołuje ten problem i tak temu zaradzić?
 6. GENIALNE!!! Zadziałały wpisy do rejestru i opcja "przejmij na własność". W niecałą minute przejąłem całą muzykę i obrazy. Szybciej niż przejęcie jednego pliku przy ręcznym gmeraniu. Wielkie dzięki.
 7. Witam Na komputerze mam dwa dyski, ssd na system i drugi hdd na dane. Na początku był zainstalowany win7, bo czym emigrowałem na Win1o. Foldery systemowe (moje dokumenty, obrazy, wideo itd.) przeniosłem na drugi dysk hdd. Teraz przeinstalowałem system (z powodu błędów- ciągle Win 10 pro), ale straciłem uprawnienie do części folderów. Mogę otworzyć dokumenty, ale nie mogę dostać się do obrazów, muzyki i filmów. Zacząłem nadawać uprawnienia nowego właściciela i mogę otworzyć foldery, ale plików w środku w dalszym ciągu nie mogłem. Zacząłem robić to samo dla plików, ale procedura nadawania uprawnień nowego właściciela jest długa i skomplikowana. Nie było by problemu dla kilku plików, ale dla tysiąca to koszmar. Czy jest jakiś sposób na masowe przywrócenie uprawnień nowego admina na tymi plikami?
 8. Witam Metodą prób i błędów doszedłem, że wina leży po stronie Eseta. To jego zapora blokowała połączenie. Teraz jak zapora wyłączona grupa już działa. Problem rozwiązany
 9. Witam Mam peceta i laptopa i próbuję utworzyć grupę domową. Pecet połączony kablem do rutera, laptop łączy się bezprzewodowo. Kilka dni wcześniej na laptopie był zainstalowany Win 7 starter 32 bity (na pececie Win 7 ultimate 64 bity) i nie było problemu. Utworzyłem grupę na pececie, lapek wykrył i się połączył. Wszystko grało. Zmieniłem system w laptopie na Win 7 ultimate 64 bity i teraz są identyczne na obu. Ustawienia są na obu identyczne i takie jak były na wcześniejszym systemie (wszystkie usługi potrzebne są włączone i włączona zapora). Teraz jak utworzę grupę na pececie, laptop nie wykrywa grupy. Mogę utworzyć grupę na laptopie i pecet ją wykrywa; przyłączy się; widzi laptopa w grupie i udostępnione foldery, ale nie może ich otworzyć. Laptop nie widzi peceta w grupie. Coś powoduję, że laptop z tym systemem nie wykrywa grupy domowej. Narzędzie do rozwiązywania problemów na lapku nie widzi problemu. Narzędzie do rozwiązywania problemów na pececie pokazuje: System Windows nie może odnaleźć komputera lub urządzenia (wykryty, ukończono); Szczegóły: Dziennik diagnostyki sieci Nazwa pliku: C16959BC-4A99-4CB9-B0D6-4BC8F3BE6706.Diagnose.Admin.0.etl Inna konfiguracja sieci i dzienniki Nazwa pliku: NetworkConfiguration.cab Czy macie jakieś pomysły?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...