Skocz do zawartości

Java - Nie włącza się JAR i JNLP


frelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem zauważyłem, gdy chciałem uruchomić program Yahoo Site Builder(zawsze działał poprawnie). Programik nie uruchomił się. Zbagatelizowałem problem, myślałem, że po jakimś czasie się otworzy. Niestety, tak się nie stało. Do tego chciałem otworzyć inny napisany w javie prgram : przeklej uploader. Tez się nie udało(pojawia się okinko powitalne i proces się wyłącza). Sprawdziłem na stronie javy moją wersję. Okazało się, że miałem wersję przestarzałą. Zaktualizowałem więc do najnowszej i szczęsliwy, bo pewny sukcesu, chciałem uruchomić któryś z programów. Ku mojemu zdziwieniu jednak efekt nie zmienił się. Pliki jar nie otwierają się w ogóle, a przy otwieraniu jnlp pokazuje się okienko oracla i ładowanie, po czym proces się wyłącza. Proszę o pomoc. Poniżej logi.

 

 

OTL : http://wklej.org/id/564127/

Extras : http://wklej.org/id/564129/

GMER : http://wklej.org/id/564130/

 

 

Miałem problem z załącznikami(brak uprawnień) wykorzystałem więc wklej.org.

Dodam, że program Yahoo Site Builder jest mi potrzebny, więc liczę na dość szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy masz podstawy do zakładania tematu w dziale Malware? Ja takich nie widzę i temat przenoszę.

 

 

Miałem problem z załącznikami(brak uprawnień) wykorzystałem więc wklej.org.

 

Tylko dla GMER jak sądzę. W zasadach działu jest napisane: Załączniki przyjmują tylko rozszerzenie *.TXT a nie *.LOG. Zmieniłbyś nazwę pliku, dołączyłby się.

 

 

Pliki jar nie otwierają się w ogóle, a przy otwieraniu jnlp pokazuje się okienko oracla i ładowanie, po czym proces się wyłącza.

 

1. Pokaż co jest przypisane jako komenda otwierająca dla plików *.JAR (Java™ Platform SE binary) i *.JNLP (Java™ Web Start Launcher). Start > Uruchom > regedit i wyeksportuj do wglądu klucze:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\jarfile\shell\open\command

HKEY_CLASSES_ROOT\JNLPFile\Shell\Open\Command

 

Wejdź również do Panelu sterowania do apletu Java i sprawdź co tam widać w używanych wersjach (karta Java) i powiązaniach (karta Advanced). Podsuwam też materiał poglądowy: KLIK.

 

2. Widzę, że montowałeś nie tylko Javę Oracle, ale także wycofany lata temu dziurawy jak sito archaizm Microsoftu, bo są tu pliki VM. Ta nadwyżkowa Java Microsoft do wyrzucenia. Na wszelki wypadek instrukcje: KLIK.

 

[2011-07-18 18:09:14 | 000,046,352 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\setdebug.exe

[2011-07-18 18:09:13 | 000,313,856 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\dx3j.dll

[2011-07-18 18:09:13 | 000,171,280 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\jit.dll

[2011-07-18 18:09:13 | 000,139,536 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\javaee.dll

[2011-07-18 18:09:10 | 000,286,992 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\vmhelper.dll

[2011-07-18 18:09:10 | 000,172,304 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\jview.exe

[2011-07-18 18:09:10 | 000,171,792 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\wjview.exe

[2011-07-18 18:09:10 | 000,154,384 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\msawt.dll

[2011-07-18 18:09:10 | 000,021,264 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\msjdbc10.dll

[2011-07-18 18:09:10 | 000,015,120 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\jdbgmgr.exe

[2011-07-18 18:09:09 | 000,404,752 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\javart.dll

[2011-07-18 18:09:09 | 000,063,248 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\javaprxy.dll

[2011-07-18 18:09:09 | 000,049,424 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\System32\clspack.exe

[2011-07-18 18:09:02 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Apycom Java Menus and Buttons

[2011-07-18 18:08:59 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Microsoft VM

3. Zweryfikuj czy robi różnicę całkowita deaktywacja wszystkich softów ochronnych.

 

 

Komentarze poboczne: Avast nie jest tu w najnowszej wersji (zresztą widać, że aktualizowany nakładkowo a nie na czysto, bo zachował starą ścieżkę), Spybot do deinstalacji (sfatygowany program i zbędny przy nowoczesnych AV adresujących "spyware"), również możesz wyrzucić Akamai NetSession Interface.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wyłączenie prgramów nic nie dało, do JAVY w panelu sterowania wejść nie mogę, bo się nie uruchamia. Zamieszczam wpisy rejestru z regedit:

 

-JNLP : Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\JNLPFile\Shell\Open\Command]

@="\"C:\\Program Files\\Java\\jre6\\bin\\javaws.exe\" \"%1\""

 

-jarfile :

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\jarfile\shell\open\command]

@="\"C:\\Program Files\\Java\\jre6\\bin\\javaw.exe\" -jar \"%1\" %*"

 

Javę Microsoftu ściągnąłem po przeczytaniu na podobnym do waszego forum, że to właśnie ona na Windowsach jest niezbędna, ale sam nie mogłem w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza

Skojarzenia poprawne.

 

 

Wyłączenie prgramów nic nie dało, do JAVY w panelu sterowania wejść nie mogę, bo się nie uruchamia.

 

Skoro była tu montowana najnowsza Java 26 (co niejako na chwilę odsuwa trop reinstalacyjny - acz nie wykluczam tej operacji), sprawdź czy czyni różnicę kombinacja procesów / załadowanych rozszerzeń:

 

1. Wyłączenie Avast to może być za mało. Odinstaluj go całkowicie, poprawiając przez Avast Uninstall Utility. Program w najnowszej wersji przywrócisz dopiero po ewentualnym rozwiązaniu problemu.

 

2. Czysty rozruch (KB331796) oraz Tryb awaryjny - jakaś różnica?

 

3. W programie ShellExView wspólnie ułóż wszystkie różowe i masowo je zdeaktywuj + restart systemu.

 

 

Javę Microsoftu ściągnąłem po przeczytaniu na podobnym do waszego forum, że to właśnie ona na Windowsach jest niezbędna, ale sam nie mogłem w to uwierzyć.

 

Szybko się tego pozbądź ...

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Czysty rozruch jest chyba tylko na 7 i Vista, a ja mam Xp Service Pack 3.

 

Nie. Czysty rozruch jest także na XP i operacja na wszystkich systemach prowadzona nieomal identycznie. Ale skoro Tryb awaryjny nie ma skutków, to wątpię w efekty czystego rozruchu.

 

1. Nie wiem jaki był układ przed instalacją Java 26, ale może spróbuj jeszcze raz przeinstalować tę wersję z instalatora typu offline. O ile to możliwe (reaguje wejście w Dodaj / Usuń). W tym przypadku JavaRa, widziane w Twoim pierwszym raporcie, nie da się zastosować, gdyż wiedza narzędzia kończy się na wersji 25.

 

2. Przy braku wyników nagraj momenty, gdy ujawniają się błędy Java, za pomocą Process Monitor. Zapisz wyniki do pliku PML, plik do ZIP i shostuj gdzieś do wglądu. Nie obiecuję szybkiej analizy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...