Skocz do zawartości

Nie można załadować profili użytkowników i inne problemy


0na

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam niedawno, że nie mogę do jednej z bibliotek dodać żadnej lokalizacji (chodzi wyłącznie o bibliotekę Obrazy, z pozostałymi jest OK), chociaż uprawnienia we właściwościach tej biblioteki są takie same jak w innych, czyli pełna kontrola dla wszystkich użytkowników. Postanowiłam więc na wszelki wypadek przeskanować system i wtedy okazało się, że program Malwarebytes po aktualizacji do najnowszej wersji przestaje działać, kiedy tylko kliknę w jakąkolwiek opcję. Skanowałam system antywirusem MS i innymi skanerami (SuperAntiSpyware, Emsisoft Emergency Kit), jeden wykrył jakieś nieliczne infekcje i je usunął, ale problemy pozostały (myślę, że raczej nie miały nic wspolnego z tymi infekcjami, ale jakby co, to było coś takiego: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/1/zrzut02331.png ). Włączyłam wbudowane konto administratora i wtedy okazało się, że jest ono popsute, m.in. brak pulpitu, nie można z jego poziomu wejść w zarządzanie kontami, nie ma domyślnych bibliotek, nie da się nawet zapisać zrzutów. Kiedy natomiast utworzę nowe konto z poziomu dotychczas używanego konta (zwykły administrator), to podczas logowania wyświetla mi się komunikat:

 "Logowanie usługi Usługa profilów użytkowników nie powiodło się. Nie można załadować profilu użytkownika." (usługa jest uruchomiona)

W trybie awaryjnym jest to samo. Dotyczy to również konta "Gość".

Włączałam już skanowanie z naprawą błędów na dysku C oraz przywracałam system do punktu sprzed jakiegoś tygodnia, bo starszych nie mam, ale nic to nie pomogło. Obawiam się, że problem może istnieć od dawna tylko go do tej pory nie zauważyłam. Poza wymienionymi problemami nie znalazłam żadnych innych nieprawidłowości. Pozostałe aplikacje nie mają problemów z działaniem, system uruchamia się szybko i ogólnie na koncie zwykłego administratora (czyli jedynym, którego do tej pory używałam) wydaje się być wszystko OK.

Bardzo bym chciała uniknąć reinstalacji, bo mam masę programów.  Wygląda jakby brakowało jakichś plików, ew. może jakieś niezbędne usługi są wyłączone.

Mój system to Win 7 HP x64 SP1 preinstalowany.

Logi OTL:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/1/OTL.Txt

https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/1/Extras.Txt

Logi Dziennika zdarzeń:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/1/Logs.7z

Profile info:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/1/report.html

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Długi i zawiły ten podlinkowany wątek. W każdym razie nigdy nie próbowałam z konta zwykłego administratora tworzyć innego konta z uprawnieniami administratora. Do tej pory korzystałam wyłącznie z jednego konta, jednak mój folder Default również jest całkowicie pusty (nie wiem co wycięło te pliki, podejrzewam, że jakiś program lub wirus), więc z tego co zrozumiałam, mam go podmienić? Folderów: Administrator i Gość także nie ma, a tworzenie nowych kont nie tworzy żadnych folderów.

 

Sytuacja w rejestrze wygląda tak:

 

rg.png

 

Jak widać mam tylko 1 klucz zaczynający się od S-1-5 po którym następuje długa liczba i nie posiada on końcówki: bak. Jest to klucz profilu, z którego korzystam i który mogę normalnie załadować. Pozostałe klucze nie mają długiego ciągu cyfr po S-1-5-XX. Są to kolejno:

%systemroot%\system32\config\systemprofile

C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService

C:\Windows\ServiceProfiles\NetworkService

Najwyraźniej po zalogowaniu na wbudowane konto Administrator ładowany jest system profile, ponieważ nie było tam pulpitu i wyświetlał się komunikat:

"C:\Windows\system32\config\systemprofile\Desktop odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna..."

Po dodaniu folderu Desktop we wskazanej lokalizacji, pulpit się pojawił i komunikat już się nie wyświetla.

 

 Czy naprawa profilu administratora naprawi również problem z dodawaniem lokalizacji do biblioteki Obrazy i z działaniem Malwarebytes? Czy te problemy są powiązane?

Znajomy przesłał mi obraz płyty oryginalnego Win 7 HP x64 OEM (taki jak mój), może więc najprościej będzie nagrać ten obraz, zabootować płytkę i użyć opcji: "Napraw"? Czy to na pewno niczego mi nie zepsuje?

 Ponieważ mój system był preinstalowany, to na własnej płycie mam tylko oryginalne recovery z dodatkowym oprogramowaniem od Toshiby, ale ta płytka ma już ze 3 lata, więc nie wiem, czy będzie jeszcze działać, poza tym teraz mam inny układ partycji niż był w oryginale, to chyba nie mogę jej użyć do naprawy. Mam też na dysku zewnętrznym obraz systemu, który zrobiłam jakieś 2 mies. temu, kiedy problem mógł już występować.

Proszę o kolejne podpowiedzi, ponieważ samej ciężko mi się w tym rozeznać. Nigdy jeszcze nie korzystałam z opcji naprawy z płyty ani nawet nie robiłam reinstalacji. Wolałabym tylko podmienić ten folder (tylko nie wiem skąd go wziąć) i dodać jakiś klucz w rejestrze, jeśli można to w ten sposób naprawić.

Odnośnik do komentarza

Tam jest ścieżka do mojego profilu. Tego, na który mogę się normalnie zalogować i którego cały czas używam, czyli: C:\Users\x.

  Natomiast w ogóle nie mam folderu Administrator ani klucza, który by go dotyczył i nic nie mogę zrobić na koncie wbudowanego administratora. Podczas logowania na to konto ładowany jest system profile, natomiast profili nowo utworzonych użytkowników czy Gościa w ogóle nie można załadować, bo ich po prostu nie ma. Tak jak napisałam wcześniej, tworzenie nowego użytkownika nie tworzy żadnego folderu, a w katalogu Default są tylko puste podfoldery. Nie ma tam żadnych plików.

Odnośnik do komentarza
Natomiast w ogóle nie mam folderu Administrator ani klucza, który by go dotyczył i nic nie mogę zrobić na koncie wbudowanego administratora. Podczas logowania na to konto ładowany jest system profile, natomiast profili nowo utworzonych użytkowników czy Gościa w ogóle nie można załadować, bo ich po prostu nie ma. Tak jak napisałam wcześniej, tworzenie nowego użytkownika nie tworzy żadnego folderu, a w katalogu Default są tylko puste podfoldery. Nie ma tam żadnych plików.

 

 

 

Nie wiem, czy dodanie klucza administrator coś zmieni, ale mozemy spróbować

 

 

 

 

Kliknij z prawokliku na klucz S-1-5-21  {numerek} i wybierz Eksportuj. Plik zapisz pod nazwą Ona.reg.

Potem otwórz ten plik w notatniku i przedstaw jego zawartość

Odnośnik do komentarza

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-21-868905537-1386466793-4044497068-1000]

"ProfileImagePath"=hex(2):43,00,3a,00,5c,00,55,00,73,00,65,00,72,00,73,00,5c,\

  00,78,00,00,00

"Flags"=dword:00000000

"State"=dword:00000000

"Sid"=hex:01,05,00,00,00,00,00,05,15,00,00,00,41,72,ca,33,e9,cd,a3,52,ac,20,12,\

  f1,e8,03,00,00

"ProfileLoadTimeLow"=dword:00000000

"ProfileLoadTimeHigh"=dword:00000000

"RefCount"=dword:00000002

"RunLogonScriptSync"=dword:00000000

Odnośnik do komentarza

po zalogowaniu na wbudowane konto Administrator ładowany jest system profile, ponieważ nie było tam pulpitu i wyświetlał się komunikat:

"C:\Windows\system32\config\systemprofile\Desktop odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna..."

Po dodaniu folderu Desktop we wskazanej lokalizacji, pulpit się pojawił i komunikat już się nie wyświetla.

 

 

Drugi klucz powinien powstać po uruchomieniu ukrytego konta administrator.

 

W jakim spsób chciałaś aktywować konto administratora?

 

Robiłas weryfikacje plików systemowych via polecenie sfc /scannow ?

Edytowane przez Zappa
Odnośnik do komentarza

To konto jest cały czas aktywne. Aktywowałam je komendą w konsoli:

net user administrator /active:yes

Mogę się na nie zalogować i to by było na tyle. Nic więcej zrobić się z jego poziomu nie da. Generalnie mój problem wydaje się niemal identyczny jak ten z wątku, do którego podałeś mi wcześniej odnośnik. Z tą różnicą, że u mnie nie tworzy żadnego folderu profilu tymczasowego. A tak jest wszystko to samo.

 

@Edit:

Polecenia sfc /scannow nie używałam, bo jak go kiedyś użyłam, to zostałam z czarnym ekranem i musiałam przywracać system w trybie awaryjnym. Teraz się boję tego używać. Użyłam tylko Chkdsk.

Odnośnik do komentarza

Tzn. wtedy co miałam czarny ekran, to było co najmniej ponad rok temu. No i nie wkładałam żadnej płyty do tego skanowania, bo nie wiem nawet którą. Pisałam już wcześniej, czym dysponuję. To mam to uruchomić bez żadnej płyty? A jak z płytą, to którą?

Właśnie wyczytałam, że można użyć polecenia: sfc /verifyonly. Może tak będzie bezpieczniej a czegoś się dowiemy? Nie chcę sobie jeszcze bardziej popsuć.

Odnośnik do komentarza

Polecenie uruchamiasz tak

 

start > polecenie uruchom > cmd

 

i wkonsoli wpisujesz komendę sfc /scannow

 

klik enter i czekasz aż zrobi 100%

 

i podajesz końcowy komunikat

 

 

jednak mój folder Default również jest całkowicie pusty

 

 

W podlinkowanym przeze mnie temacie pomogła podmiana folderu Default i nadaniu mu uprawnień. Pobierz folder i wypakuj do C:\Users

 

http://speedy.sh/zQVvq/Default.zip

Odnośnik do komentarza

A ten folder na pewno jest dla systemu x64? W sumie to mam płytę instalacyjną od tego znajomego, ale nie wiem jak stamtąd ten folder wyciągnąć.

Co do polecenia, to wiem, co się wpisuje, ale czytałam, że trzeba do tego użyć płyty, żeby miało z czego wziąć te pliki do podmiany.

 

@Edit:

Zrobiłam na razie tylko ten skan weryfikujący. Wyszło mi coś takiego:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/2/cmd.png

Odnośnik do komentarza

Wiem, ale pisałam już, że się boję, że mi to coś zepsuje tak jak kiedyś. To może zrobię sobie punkt przywracania i zaryzykuję...

A co do loga, to dlaczego nie dawać, nie powinno się takich logów udostępniać? Jeśli tak, to napisz i go usunę...

I co z tym folderem? Pytałam czy to jest na system 64-bitowy, bo go pobrałam ale nie jestem pewna, czy mogę bezpiecznie podmienić, a chciałam jednak najpierw wypróbować z tą podmianą.

Odnośnik do komentarza

Do kitu to całe sfc /scannow. Zrobiłam tak jak pisałeś, tzn. deaktywowałam tego admina i po restarcie uruchomiłam sfc /scannow. Po zakończeniu skanowania w konsoli pokazało m.in:

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików.

Zrobiłam restart i co? I psińco, zostałam, tym razem dla odmiany, z białym pustym ekranem i znów musiałam przywracać system w trybie awaryjnym. Jednym słowem w niczym to nie pomogło, a tylko napędziło mi stracha. Nigdy więcej już się nie dam namówić na to głupie sfc /scannow  >:(

Odnośnik do komentarza
Zrobiłam restart i co? I psińco, zostałam, tym razem dla odmiany, z białym pustym ekranem i znów musiałam przywracać system w trybie awaryjnym. Jednym słowem w niczym to nie pomogło, a tylko napędziło mi stracha. Nigdy więcej już się nie dam namówić na to głupie sfc /scannow > :(

 

To teraz znowu nie masz folderu Default?

Odnośnik do komentarza

Tak, na swoim. Wbudowanego admina wyłączyłam. Sprawdziłam jeszcze konto gościa i teraz już normalnie mogę się na nie zalogować. Generalnie po podmianie tego folderu Default problem z ładowaniem profili wygląda na naprawiony. Profile się ładują i działają. Jednak nadal nie mogę dodawać lokalizacji do biblioteki Obrazy ani używać programu Malwarebytes Anti-Malware. Przynajmniej na swoim profilu, bo na innych jeszcze nie sprawdzałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...