Skocz do zawartości

Unieruchomiony komputer


pawelbp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przez ostatni tydzień remontowałem pokój, pecet był odstawiony w kąt na ponad tydzień. Dzisiaj rano próbuję go uruchomić - a tutaj klawiatura i gryzoń nie dają znaku życia po załadowaniu systemu. Nie mam pojęcia jak walczyć z tym rootkitem.

 

Proszę o pomoc - czytałem kilka tematów z tego forum, ale z tego co powiedziała picasso wydaje mi się, że każdy problem trzeba z góry zdiagnozować.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Potrzebne będą raporty bo bez tego ani rusz. Nie wiadomo na razie, która to wersja ZeroAccess bo jest ich kilka. Problem z klawiaturą i myszą to sugeruje starszą wersję, która infekuje sterowniki systemowe.

 

Będziesz działał ze środowiska zewnętrznego (tam na pewno będzie wszystko działać). Musisz wypalić płytkę OTLPE i z jej poziomy wykonać skanowanie. Powinny utworzyć się dwa logi (otl + extras).

 

Załącz je do posta.

Odnośnik do komentarza

No wcale niekoniecznie to są objawy tej infekcji właśnie. W obecnej wersji ta infekcja zupełnie inaczej wygląda niż jeszcze jakiś czas temu.

 

Czy masz możliwość podłączenie któregoś z urządzeń pod PS/2? np. przez przejściówkę. Ewentualnie pod inny port USB. Sprawdziłbym też czy aby w BIOSIE USB jest włączone

Odnośnik do komentarza

No wcale niekoniecznie to są objawy tej infekcji właśnie. W obecnej wersji ta infekcja zupełnie inaczej wygląda niż jeszcze jakiś czas temu.

 

Czy masz możliwość podłączenie któregoś z urządzeń pod PS/2? np. przez przejściówkę. Ewentualnie pod inny port USB. Sprawdziłbym też czy aby w BIOSIE USB jest włączone

 

USB w BIOSie i wszelkie jego ustawienia posiadają optymalne parametry tak jak być powinno. Również wszelkie dystrybucje Linuxa i Live-CD współpracują z peryferiami tak jak należy (tj. dzisiaj OTLPE).

 

PS. zaraz spróbuję z przejściówką; przydatna może okaże się uwaga, że na pierwszym planie via pulpit pojawia mi się kreator znajdowania sprzętu, wraz z "Urządzeniem kompozytowym USB". Po drodze podczas ładowania pulpitu (przy każdym starcie), system komunikuje że znalazł nowy sprzęt (odpowiednio klawiatura, mysz). Wygląda to tak, jakby nie mógł ich zainstalować...

 

PS2. dziwne, pod PS2 działa bez problemu; tudzież udało mi się w kreatorze kliknąć to co należy i zainstalować klawiaturę, cała instalacja trwała baardzo długo. Tak jakby system stracił informacje o wszystkich wcześniej podłączonych, HID-owych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...