Skocz do zawartości

Komputer nie wyłącza się tylko restartuje


rasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, mam taki problem i nie mam pojęcia skąd się wziął i jak z niego wybrnąć.

Przeszukałem google, próbowałem różnych sposobów na rozwiązanie problemu ale nic z tego.

Zrobiłem nawet formata ale również nie pomogło.

Może ktoś ma jakiś pomysł, załączam raporty.

Nie wiem jakie informacje są jeszcze potrzebne, sprzęt jest starszy i kiepski, ale do tej pory działał bez problemu, w sumie wszystko działa tylko to wyłączanie.

 

Proszę o pomoc.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Twoje tematy;

1. http://www.fixitpc.p...4305#entry54305 brak odpowiedzi mimo zainteresowania

2. http://www.fixitpc.p...4519#entry44519 brak odpowiedzi mimo zainteresowania

 

Po formacie instalujesz natychmiast mase dodatkowego smieciowego oprogramowania? Po co? Nie ma zadnych danych sprzetowych.

 

Jak w temacie, mam taki problem i nie mam pojęcia skąd się wziął i jak z niego wybrnąć.
czy to ten sam komputer z linkow wyzej? Jesli tak to problem bierze sie z .....nierozwiazanych problemow.

 

 

Przeszukałem google, próbowałem różnych sposobów na rozwiązanie problemu ale nic z tego
mozesz opisac te dzialania?
Odnośnik do komentarza

nie to nie ten sam komputer, inny, p4 3ghz, 1,5 g ram, grafika nvidia 8400gs, płyta śmieciowa fuijtsu siemens

i po prostu sie nie wyłącza, daje mu wyłącz a on sie tylko restartuje, albo jak wolisz uruchamia sie ponownie

a programy poinstalowałem te które używam, komputer przed instalacją sie też nie wyłączał

 

 

robiłem to:

Menu Start > regedit.exe > [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] > PowerdownAfterShutdown = 1

 

HKEY_CURRENT_USER|Control Panel|Desktop i zmień wartość PowerOffActive z 0 na 1

 

i w biosie próbowałem zmienić ustawienia acpi

Odnośnik do komentarza

http://aumha.org/win5/a/shtdwnxp.htm

 

Czytasz i testujesz.

 

Poza tym; jeden z bledow

 

Error - 2012-06-29 05:52:07 | Computer Name = PUMPERNIKIEL | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi TuneUpUtilitiesDrv z powodu następującego

błędu: %%1058

 

potrzebne to oprogramowanie jak dziura w moscie

 

@

edit

1. Sprawdź czego to przyczyna wyłączając opcję automatycznego restartu podczas awarii:

prawy przycisk na 'My Computer' -> 'Properties' -> 'Advanced' -> 'Startup & Recovery' -> 'Settings' -> 'System Failure' odznacz 'Automaticlly restart' ('System reboot') (Mój komputer

Odnośnik do komentarza

zmieniałem to wcześniej, ale zmieniłem raz jeszcze, zasilacz mam chieftecka 500W, nie wiem czy to o taki raporcik chodziło zrobiłem go HWinfo32, ale nie moge wysłac pliku, wyskakuje mi: "Błąd: Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików".

 

1. Sprawdź czego to przyczyna wyłączając opcję automatycznego restartu podczas awarii (...)

 

mam wyłączone

 

Domyślnie ta wartość ustwiona jest na zero. Zmień i podaj jaki tam jest zasilacz, oraz raporcik HWinfo

 

problem zniknał :) ustawiałem to przed formatem i nie pomogło, a teraz zadziałało, dzięki sliczne

 

Ale jak już tu jestem to moze zapytam o cos jeszcze, a mianowicie czasami zanika mi dźwięk, ale tylko w grach i podczas oglądania tv cyfrowej naziemnej, w pozostałych przypadkach czyli przy kablówce analogowej bądź filmach działa poprawnie, cos pstryka od czasu do czasu ale działa, wie ktos co moze być przyczyną?

Edytowane przez picasso
Proszę naucz się obsługi opcji Edytuj! Tworzysz posty w serii, wszystkie sklejone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...