Skocz do zawartości

Pomoc z odczytaniem raportu


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Co jakiś czas używam Combofixa żeby przeskanować komputer.

 

I to twój największy błąd. ComboFix to nie jest program do skanowania co jakiś czas tak jak antywirusy. To bardzo silny dezynfektor stosowany pod określone infekcje. Nie męcz nim więcej systemu bo to naprawdę może tylko zaszkodzić. Dlaczego nie używamy tego programu na własną rękę radzę poczytać na naszym forum: KLIK

 

Zaś obowiązkowymi tu logami są raporty z OTL + Gmer więc je wykonaj.

 

Czy mam usunąć folder Qoobox za pomocą komendy Shift+Delete?

 

Tak się nie usuwa komponentów ComboFix. Program ma swój przełącznik deinstalacyjny:

 

W Start > Uruchom > wklej i wywołaj polecenie "c:\documents and settings\user\Moje dokumenty\Pobieranie\ComboFix.exe" /uninstall

Odnośnik do komentarza

O matko! A ja myślałam, że zdobyłam się na szczyty walki z wirusami :)

Chciałabym wiedzieć, czego mam używać, żeby móc sobie systematycznie przeskanować komputer (i nieczego nie schrzanić przy okazji), ale żeby nie był to program w rodzaju Avasta.

Zgodnie z radą wstawiam wyniki pracy podanych programów. Mam nadzieję, że nie zawierają one jakiś danych, które powinnam przed zamieszczeniem ich usunąć.

GMER.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Chciałabym wiedzieć, czego mam używać, żeby móc sobie systematycznie przeskanować komputer (i nieczego nie schrzanić przy okazji), ale żeby nie był to program w rodzaju Avasta.

 

Porządny skaner Malwarebytes Anti-Malware

 

Jeśli chodzi o logi to nic tu szkodliwego nie widzę, ale jest parę rzeczy do wykonania. I ComboFix nadal nie został poprawnie odinstalowany bo widzę jego obiekty w logach OTL.

 

1. Wejdź w panel usuwania programów i odinstaluj niepotrzebny sponsoring Winamp Toolbar

 

2. Pobierz i uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

3. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\1h6itlab.default\extensions\{0b38152b-1b20-484d-a11f-5e04a9b0661f}
 
:Services
SNP2UVC
mbr
catchme
BTWDNDIS
BTKRNL
BTDriver
Btcsrusb
BTCOMBUS
BTCOM
btaudio
BT
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

4. Pokazujesz nowy log z OTL ze skanowania (bez extras)

Odnośnik do komentarza

Skrypt poprawnie wykonany. Możesz przejść do czynności końcowych:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

 

3. System jest nieaktualny i siedzisz na dziurawym sicie. Należy zainstalować Service Pack 3 oraz zaktualizować wymienione programy do najnowszych wersji:

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A91000000001}" = Adobe Reader 9.1 - Polish

"Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

To by było wszystko.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...