Skocz do zawartości

Dziwny problem z dźwiękiem


Obywatelpw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Coś dziwnego dzieje się z dźwiękiem. W głośnikach słychać dziwne buczenie, trzaski, świergoty niezależnie czy coś gra czy nie. Wyłączyłem głośniki i podłączyłem słuchawki do przedniego panelu obudowy i w słuchawkach, które z pewnością działają słychać to samo. Dość mocno mnie to nie pokoi, bo wygląda mi to na usterkę sprzętową, nie wiem tylko jak bardzo poważną. Czy to karta dźwiękowa - Realtek notabene - dożywa swych dni, czy to jeszcze coś innego? Aha, i jeszcze jedno. Kiedy wciskam klawisze, w słuchawkach to słychać. Gdybym chciał nadawać Morsem to nie miałbym z tym w tej chwili większych problemów.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i wskazówki.

Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Aby wykluczyć usterkę softwareową sprawdź czy podobne problemy będą na innym systemie np. Knoppix, Ubuntu (nawet zrestartowany z pendrive).

Zastanawiam się czy to może być związane z zasilaczem, bądź płytą główną (podaj oznaczenia jednego i drugiego), bo buczenie to brzmi jakby przydźwięk sieciowy lub problem z jakimś stykiem (może gniazdo uwalone?).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...