Skocz do zawartości

Dwa różne catalysty do dwu różnych kart graficznych AMD?


Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno do płyty głównej:

ASRock > Products > M3A785GXH/128M

 

(płyta na chipsecie 785G, zintegrowana grafika HD4200)

włożyłem kartę HD7950:

GV-R795WF3-3GD - Gigabyte

 

System Windows 7 64bit

 

Na sterownikach Catalyst 12.4 (pełny pakiet >150 MiB, instalowany na świeży system), jeszcze przed dołożeniem 7950 na samej integrze wszystko chodziło dobrze. Po dołożeniu 7950 też było ok, ale nie działa usypianie systemu - system wiesza się podczas wybudzania. Jedyne wyjście to pełny reset, (najlepiej odłączając zasilanie), i usunięcie danych przywracania. Problem ponoć znany AMD.

 

W wersji 12.6 beta miało to być poprawione, ale niestety wyrzucili obsługę GPU starszych niż HD5xxx.

 

Teraz pytanie: Czy da się zrobić tak, żeby do HD4200 mieć jedne sterowniki, a do HD7950 inne?

 

Wiem wiem - trzeba było brać GTX670 :-/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po kilku resetach w tym trybie awaryjnym, ręcznym kasowaniu urządzeń w menadżerze, formalnie powinno być ok, ale nie jest. Przy 4200 mam wersję sterownika 8.961.0.0 z 05-04-2012, a przy 7950 8.98.0.0 z 22-05-2012, ale przy 4200 jest wykrzyknik i informacja "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)".

I teraz:

1. jeśli w BIOSie dam jako pierwszą "onboard" to mam na monitorze podpiętym do 4200 obraz, ale podaje że to "Monitor domyślny na", są dostępne tylko niskie odświeżania i nie działa Aero;

2. jeśli w BIOSie dam pierwszą PCI Express albo PCI (której nie ma) to mam obraz na monitorze podpiętym do 7950, i działa Aero

 

Oba przypadki w Menadżerze urządzeń wyglądają identycznie.

 

Trudno, muszę zrezygnować z integry i przepiąć się ze wszystkim na 7950, choć to podnosi niepotrzebnie zegary na pamięciach.

Odnośnik do komentarza

Czy możesz wytłumaczyć sens takiego działania? Pamiętaj, że czytają takie rzeczy również mniej doświadczeni userzy.

Ile masz monitorów i gdzie są podłączone?

 

1. jeśli w BIOSie dam jako pierwszą "onboard" to mam na monitorze podpiętym do 4200 obraz,

2. jeśli w BIOSie dam pierwszą PCI Express albo PCI (której nie ma) to mam obraz na monitorze podpiętym do 7950, i działa Aero

Przecież 7950 ma Full wypas.

choć to podnosi niepotrzebnie zegary na pamięciach.

Co podnosi i skąd to wywnioskowałeś?

Przełącz na 7950 i pokaż obrazek z GPU-Z w trybie Idle.

Odnośnik do komentarza
Na sterownikach Catalyst 12.4 (pełny pakiet >150 MiB, instalowany na świeży system), jeszcze przed dołożeniem 7950 na samej integrze wszystko chodziło dobrze. Po dołożeniu 7950 też było ok, ale nie działa usypianie systemu - system wiesza się podczas wybudzania

dlaczego mialoby chodzic bez problemu. Przeciez to zamieszanie robisz na wlasne zyczenie. Stery instalujemy z karta i tyle. Usuwanie kart w MU w tym przypadku to bezsens.

Odnośnik do komentarza

Czy możesz wytłumaczyć sens takiego działania? Pamiętaj, że czytają takie rzeczy również mniej doświadczeni userzy.

Sens przełączania monitorów w BIOSie? Żeby dowiedzieć się więcej? Skoro jeden układ ustawień nie działa, to może dlatego, że twórcy sterowników nie wzięli go akurat pod uwagę. Niestety sterowniki nie są w pełni udokumentowane - rzeźbią w nich cały czas.

Ile masz monitorów i gdzie są podłączone?

W opisywanej konfiguracji są dwa - pierwszy podpięty do 4200, drugi do 7950

 

Przecież 7950 ma Full wypas.

Ale w jakim sensie? Jak wszystkie, ma tylko dwa strumienie tmds, więc to już dla mnie ograniczenie.

 

PS. ta integra, jeśli chodzi o Aero, też ma full wypas - napisałem że nie działa, żeby było jasne, że sterownik nie trybi. Tak samo "AMD Vision engine control center" protestuje, że nie ma z czym pracować.

 

Co podnosi i skąd to wywnioskowałeś?

Przełącz na 7950 i pokaż obrazek z GPU-Z w trybie Idle.

 

 

Dwa monitory:

2xn.png

 

Jeden monitor:

ga5.png

 

 

dlaczego mialoby chodzic bez problemu. Przeciez to zamieszanie robisz na wlasne zyczenie. Stery instalujemy z karta i tyle. Usuwanie kart w MU w tym przypadku to bezsens.

Skoro nie działa normalnie to chwytam się różnych tricków, zresztą zgodnie z sugestią MatiK. Ty nigdy tego nie robisz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...