Skocz do zawartości

Błąd w .NET Framework (WPF)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem jest następujący:

WPF się zacina, na screenie jest pokazana kontrolka ComboBox, gdy na nią klikam nie wyjeżdża lista z itemami.

Visual Studio 2010 SP1 całe sie zacina, nie rozwijają się menu, nie da sie pracować. Odznaczyłem w VS (trudno było gdy menu Tools ani inne sie nie rozwijają) w Options, w zakładce General - "Use hardware graphisc acceleration if available". Teraz się nie zacina ale inne programy używające WPF się tną. Paint.NET jest w .NET 3.5 i sie nie tnie. VS 2010 używa .NET 4.

 

Jak naprawić ten problem? Męcze sie od paru dni. Nawet na stronie  wss.pl nie otrzymałem rozwiązania. Mam wszystkie zainstalowane aktualizacje. Posiadam Windows Server 2010 R2 + SP1. Podkreślę, że nigdy nie miałem problemów z WPF. Nie zacinało sie itd. Teraz tak jakoś po tych aktualizacjach.. :/

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki graficzne. Restet VS nie pomaga. Naprawa .NET Framework 4 też nie pomaga, nie próbowałem z innymi wersjami .NET Frameworka.

:(

 

Z góry dziękuję za pomoc.. :)

 

Pozdrawiam, Mateusz.

 

PS: Specjalnie sie tu zarejestrowałem...

 

WPF.png
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po paru dniach męki, znalazłem winowajcę! :D Otóż, po aktualizacji, w rejestrze "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Avalon.Graphics" należało zmienić wartość DWORD "DisableHWAcceleration" z "1" na "0", oraz wartość DWORD "UseReferenceRasterizer" też z "1" na "0". Ponieważ: "DisableHWAcceleration" - ustawiają wartość "0" (zalecane) włączamy sprzętowe renderowanie, ustawiając wartość "1" - wyłączamy je - używamy tylko wtedy gdy są problemy np: zacięcia się programu, itd... , w "UseReferenceRasterizer" - ustawiając wartość "0" (zalecane) wyłączamy rasteryzer (bibliotekę "d3dref9.dll", ponieważ jest on bardzo wolny co powoduje zacinanie się programów używających WPF), natomiast ustawiając wartość "1" włączamy razyster który używa biblioteki "d3dref9.dll" (co powoduje niezłe zacinanie się :D Sam sie przekonałem). Dołączam rejestr który naprawi to co opisywałem wcześciej ;)

 

Źródło: Graphics Rendering Registry Settings

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Avalon.Graphics]
"DisableHWAcceleration"=dword:00000000
"UseReferenceRasterizer"=dword:00000000

 

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...