Skocz do zawartości

Błąd "A disk read error occurred"


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

trafił mi się dość nowy komputer z zainstalowanym Windows 7 na którym pojawiał się wspomniany w temacie błąd "A disk read error occurred Press Ctrl+Alt+Del to restart". Podobno to już trzeci dysk, na którym błąd ten występował.

 

Piszę pojawiał się i występował, ponieważ już nie występuje. U mnie pokazał się tylko raz, po włożeniu pendrive'a system się zawiesił, więc zmuszony byłem zrestartować go. Po restarcie pojawił się błąd. Zmieniłem więc taśmę sata do dysku oraz po uruchomieniu zauważyłem brak sterownika "Koprocesor" Zainstalowałem zatem sterownik od chipsetu płyty i w efekcie system nie zawiesił się ani razu i błąd zniknął.

 

Przetestowałem dysk MHDD, zaktualizowałem wszystkie sterowniki (brak było od dźwięku Realteka i karty graficznej, od czytnika kart był nieprawidłowy), zaktualizowałem system, przetestowałem pamięć Memtestem oraz ogólnie OCCT - trwało to dobrych kilka godzin. Sprawdziłem zasilacz oraz stan płyty, wszystko jest w porządku i nie występują żadne błędy, żadne zawieszanie się. Sprawdziłem też czy nie występują jakieś "robaczki", standardowo skan MBAM, TDSSKiller oraz antywirusem.

 

Proszę jedynie o opinie na temat stanu samego systemu. Wklejam logi z OTL oraz ogólny raport kondycji systemu (jak trzeba wrzucę plik na inny serwer, proszę o informacje). Widzę w raporcie Extras, że występują błędy kontrolera:

 

Error - 2012-05-13 07:41:11 | Computer Name = R-Komputer | Source = Disk | ID = 262155

Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\DR0.

 

Jeżeli coś jeszcze potrzeba np sprawdzenie Windows Performace Tools to nie ma problemu.

 

OTL

Extras

Raport ogólny

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie bardzo wiem czego oczekujesz;

- nie wiadomo jaki to komputer laptop , a moze PC (z informacji sklanialbym sie , ze PC)

- Podobno to już trzeci dysk, na którym błąd ten występował - moze stery chipsetu wystarczyly, ale mozliwe tez, ze zasilacz badziewny

Sprawdziłem zasilacz oraz stan płyty, wszystko jest w porządku
, ale jak ? Rozebrales zasilacz i sprawdziles kondensatory (rozumiem, ze na plycie sprawdziles)

 

Ogolnie nie mamy zadnych danych do jakiejkolwiek opini , a

Windows Performace Tools
wiesz mam nadzieje, gdzie mozna sobie .......

 

Nie tylko dysk pokazuje bledy.

aplikacji powodującej błąd: 0x01cd3da1309744d0 Ścieżka aplikacji powodującej błąd:

C:\Users\R\AppData\Local\Temp\OCCT\GPU3D\devilmaycry4_dx10.exe Ścieżka modułu powodującego

błąd: C:\Users\R\AppData\Local\Temp\OCCT\GPU3D\devilmaycry4_dx10.exe Identyfikator

OCCT rowniez. Moze chodzi o dx moze o cos innego.

 

(brak było od dźwięku Realteka i karty graficznej, od czytnika kart był nieprawidłowy
znikanie sterow moze byc wynikiem padajacego dysku.Pytanie ? Nie bylo ich bo nigdy nie byly zainstalowane, czy wlasciciel to len i nieboga?

 

Raport ogolny? nic tam nie ma pod linkiem, albo u mnie nie dziala.

 

W dziale hard znajdziesz info jak zrobic log w HTML z HWinfo. Przynajmniej na poczatek co normalnego o konfiguracji.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo wiem czego oczekujesz;

- nie wiadomo jaki to komputer laptop , a moze PC (z informacji sklanialbym sie , ze PC)

 

To PC, sorry zapomniałem napisać, a oczekuję analizy bardzo ogólnej (w tym celu logi przedstawiłem) lub ewentualnie podpowiedzi co lub jak można potestować. Co testowałem i co zrobiłem napisałem.

 

Podobno to już trzeci dysk, na którym błąd ten występował - moze stery chipsetu wystarczyly,

znikanie sterow moze byc wynikiem padajacego dysku.Pytanie ? Nie bylo ich bo nigdy nie byly zainstalowane, czy wlasciciel to len i nieboga?

 

Właściciel może i nie leń ale nie znający się praktycznie w ogóle. Z tego co wiem miał za każdym razem swojego "znawcę", który (odpowiadając na Twoje pytanie) nie zainstalował sterów do chipsetu, audio i grafiki. Co do audio i grafiki byłe te, które system zainstalował sam automatycznie. Po zainstalowaniu sterów od chipsetu i zmianie taśmy, ja opisanych objawów nie miałem.

 

ale mozliwe tez, ze zasilacz badziewny

ale jak ? Rozebrales zasilacz i sprawdziles kondensatory (rozumiem, ze na plycie sprawdziles)

 

Zasilacz Qoltec czyli taki ostatni znowu nie jest, chociaż czytałem różne opinie. Tak rozebrałem go i sprawdzałem kondensatory, nie było napuchnietych, podpiąłem tez tester i napięcia nie odbiegały bardzo od normy.

 

Raport ogolny? nic tam nie ma pod linkiem, albo u mnie nie dziala.

 

To plik do pobrania w formacie HTML, jeśli trzeba tak jak mówię wrzucę na inny serwer, żeby mozna było łatwiej pobrać, proszę o podpowiedź na jaki sobie życzysz/życzycie oraz jakie raporty.

Odnośnik do komentarza

Co do sterow - wyjasnione.

Nie odnosisz sie do pytan podstawowych. Nie ma danych o podzespolach i zasilaczu.

Zasilacz Qoltec
Naprawde nie rozumiesz ? Dam przyklad - "jakim jezdzisz samochodem? Odpowiesz Oplem" - czujesz juz problem?

 

Co do dysku:

Podobno to już trzeci dysk, na którym błąd ten występował.
w przeciagu jakiego czasu? Siedmiu lat, trzech, dwoch tygodni?

 

Nie widziales tego zdania;

W dziale hard znajdziesz info jak zrobic log w HTML z HWinfo. Przynajmniej na poczatek co normalnego o konfiguracji.

Podsumowujac - nie wiemy dalej o czym rozmawiamy. Moja zona tak ma; zapytaj ja jakim jezdzimy samochodem, odpowie Ci - niebieskim. Tez tak masz?

Odnośnik do komentarza
Tez tak masz?

 

Wyjaśnijmy sobie coś od razu. Znowu zaczynasz jak kiedyś? Bo jak znowu, to ja serdecznie dziękuje, tak się bawić znowu nie będziemy.

 

Naprawde nie rozumiesz ? Dam przyklad - "jakim jezdzisz samochodem? Odpowiesz Oplem" - czujesz juz problem?

 

Co chcesz wiedzieć więcej na temat zasilacza? To że ma 420W czy może Ci zacytować całą tabliczkę?

 

Mojego zdania też nie doczytałeś, że sprawdziłem napięcia testerem i było ok. I drugiego też najwidoczniej nie, co chcesz żebym jeszcze podał, jakie testy zrobił?

 

W dziale hard znajdziesz info jak zrobic log w HTML z HWinfo

 

Mój błąd, nie zauważyłem tego.

 

Nie odnosisz sie do pytan podstawowych. Nie ma danych o podzespolach i zasilaczu.

 

Nie zrozumiałeś więc wyjaśniam. Nie po to zaczynałem temat w dziale Windows 7 i na początek proszę tylko i wyłącznie o ogólne sprawdzenie logów, gdybym na 90% nie był pewien, że przyczyną była taśma i sterownik od chipsetu, pisałem o tym już 2 razy. Gdybym podejrzewał tylko i wyłącznie sprzęt napisałbym w dziale Hardware. Powtórzę, chcę na razie sprawdzić system a nie sprzęt.

 

w przeciagu jakiego czasu? Siedmiu lat, trzech, dwoch tygodni?

 

A tego to ja już nie wiem. Najprawdopodobniej będą to 2 lata.

Odnośnik do komentarza

Po co zatem wymieniasz wszystko co sprawdziles i zmierzyles? Chwalisz sie? Daj logi i tyle. Piszesz o OCCT a w OTL bledy. Piszesz, ze kolejne dyski (jakie dyski i jaki jest ten) mialy takie same problemy wiec prosze o zasilacz. Tak wlasnie tabliczke bo "Opli" czyli zasilaczy jest jak psow.

Nie mam zamiaru ciagnac dalej tego tematu. Mozesz pisac juz co chcesz. Zalozyles temat w dziale OS-a -jasne i to wyjasnia sprawe.

 

Dla scislosci panie nerwowy; (kolejny zreszta)

Mojego zdania też nie doczytałeś, że sprawdziłem napięcia testerem i było ok

+

podpiąłem tez tester i napięcia nie odbiegały bardzo od normy.

 

Dla mnie to koniec tematu. przepraszam, ze ponownie jestem zbyt wnikliwy, ale jak juz wiem jak sprawdzic cokolwiek i sprawdze to pisze konkretnie.

To nic osobistego do Ciebie. Nie ma tematu. Sprzet chodzi.

 

@edit

poczytaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2265853.html mam tylko nadzieje, ze stery i kabel sygnalowy byl jedyna przyczyna problemow.

Takie komunikaty moga dotyczyc masy roznych problemow.

Odnośnik do komentarza

Po co zatem wymieniasz wszystko co sprawdziles i zmierzyles? Chwalisz sie? Daj logi i tyle. Piszesz o OCCT a w OTL bledy.

Dla scislosci panie nerwowy; (kolejny zreszta)

 

Dla ścisłości panie mądry, po to właśnie, bo wryłem sobie do głowy, że Picasso zawsze prosi na początek o jak najwięcej szczegółów dotyczących problemu oraz tego co było zrobione przez nas do tej pory.

 

Powiedziałem Ci już kiedyś i zdanie podtrzymuję, że nie potrafisz wysłuchać kogoś (nie, nie tylko siebie mam na myśli), doczytać co ten ktoś chciał przekazać, może i błędnie, tylko od razu zakładasz, że ktoś jest ciemny, nic nie wie, albo kiedy zrobi coś po swojemu, nie tak jak Ty byś na początku zrobił, masz o to jakieś aluzje. To widać w Twoich wypowiedziach i ba! nie tylko ja to stwierdziłem. Nie na tym polega sztuka konwersacji, aby mieć na wejściu do kogoś od razu jakieś pretensje oraz kłócić się i spierać. Trochę więcej wyrozumiałości.

 

Nie mam zamiaru ciagnac dalej tego tematu. Mozesz pisac juz co chcesz. Zalozyles temat w dziale OS-a -jasne i to wyjasnia sprawe.

 

Ale przecież ja wcale się nie narzucam i nie każę Ci tego robić, broń Boże.

 

Dla mnie to koniec tematu. przepraszam, ze ponownie jestem zbyt wnikliwy, ale jak juz wiem jak sprawdzic cokolwiek i sprawdze to pisze konkretnie.

 

I vice versa, masz odpowiedź na to, że się "chwalę".

 

To nic osobistego do Ciebie. Nie ma tematu. Sprzet chodzi.

 

Wybacz, ale ja myślę, że to jednak coś osobistego. Dziękuję Ci za cenne uwagi, ale prosiłbym jednak od kogoś jeszcze o informację, czy coś jest nie tak z systemem po analizie logów.

 

poczytaj http://www.elektroda...pic2265853.html mam tylko nadzieje, ze stery i kabel sygnalowy byl jedyna przyczyna problemow.

Takie komunikaty moga dotyczyc masy roznych problemow.

 

No właśnie i o to chodzi, że przyczyn może być wiele, dlatego prosiłem o analizę logów aby mieć pewność co do systemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...