Skocz do zawartości

Instalacja zatrzymuje się na niebieskim tle


shuzzly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i serdesznie pozdrawiam.

 

Mam mały problem, otóż dziś postanowiłem zainstalować win7 na PC koleżance (do tej pory robiłem to na laptopach i nie było problemów).

Więc po włożeniu płyty i zbootowaniu win7 następuje jak to zwykle ładowanie plików i na tym koniec, zatrzymuje się na niebieskim tle windowsa. Nie dochodzi do momentu/kreatora wyboru języka i dalej. Sprawdzałem to na płytach dvd win7 x86 jak i na x64, tak samo bootowane było z USB pendrive i zawsze to samo.

Jedno co niepokojące zauważyłem u koleżanki na tym PCie to ze ma (zainstalowany XP) dziwny układ partycji/dysków czyli:

Dysk lokalny (F:)

Dysk lokalny (G:)

i system (J:)

 

I czy moze być TO powodem? czy jakiś inny jest powód takiego stanu/problemu?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No ok, dziś tylko jedną małą kawę z nią wypiłem czekając na instalatora więc jutro poproszę o kawe w litrowym kubku ;)

 

Dziwne ze na starym lapku sprzed 10lat wchodzi szybko a na jej PCie 2letnim takie zjawiska. Czy wogule są takie objawy na PCetach z Win7? bo nigdy nie instalowałem na PC win7, a PCety dla mnie się skończyły za czasów pojawienia się Visty.

 

No nic narazie dzięki i zobaczymy co jutro pokaze.

 

 

 

Edit//

i nic, nie ruszyło. Czekałem dobre pół godziny. Testowałem na na nośniku dvd x86, dvd x64 i usb pen x64 za kazdym razem to samo.

 

 

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

No właśnie BIOS jest ubogi, nie ma nic na temat AHCI, wszystko jest na IDE ustawione, nawet przy przywróceniu do ustawień fabrycznych nic nie dało.

 

Poważnie widziałem tyle biosów w życiu ale z takim to nigdy, nie z płytą/pc kupiony sprzed dwóch lat. Już stare laptopy mają biosy bogatsze w inne opcje.

Odnośnik do komentarza

Wyłączałem, nawet wyłączałem napęd dvd jak próbowałem z boot USB pena.

 

Znalazłem w sieci instrukcje obsługi do płyty głównej i jest AHCI, aczkolwiek spróbuje dopiero we wtorek/środa.

 

Zastanawia mnie jedno ze w instrukcji zalecane było podłączyć napędy hdd i dvd na IDE Channel Mastert/Slave 0 a z tego co pamiętam było podłączone do IDE Channel 1

I tak samo może być HDD podłączone na płycie do portu IDE a nie jak w instrukcji do SATAII.

 

Eh coś nie za bardzo mnie się chce grzebać w PCie :(

 

 

Edit//

przypomniało mi się ze ładowanie plików do momentu 'Starting Windows' z USB/pena trwało dłużej niż ładowanie z dvd, i to nawet 3-4x krotnie dłużej.

Odnośnik do komentarza

Mam płytę bootowalną Acronis Disk i mam zamiar sformatować cały dysk i na nowo utworzyć partycje. I dlatego muszę przeczekać do wtorku/środy (pożyczy jakiś dysk zewn.) bo znajoma nie ma gdzie zrobić kopie na których jej zależy.

 

Mam nadzieje ze to pomoże, rozwiąże problem.

Dzięki za wskazówki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...