Skocz do zawartości

AutoCad 2012 - Drukowanie na A4


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otrzymałem rysunek zrobiony na AutoCad i chcę nie tyle co go wydrukować

na formacie A4 w całości bo wiem, że jest to prawie, że niemożliwe bo to wydruki wielkoformatowe

ale potrzebuję dokładnie kawałek tego rysunku wydrukować na normalnej drukarce w formacie A4.

Pożyczyłem laptopa od znajomego z AutoCad 2012 ale jak się okazało on ma ten program tylko po to

aby mieć a jego znajomość jest znikoma.

W związku z tym proszę o pomoc osoby obeznane z AutoCad aby pomogli mi i rozpisali punkt po

punkcie jak mogę zaznaczyć interesujący mnie fragment projektu i jak go wydrukować na A4.

 

Za wszelką pomoc dzięki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do samego drukowania nie potrzeba koniecznie AutoCad'a... Autodesk DWG TrueView 2013 Available for Free Download

 

Otrzymałem rysunek zrobiony na AutoCad i chcę nie tyle co go wydrukować

na formacie A4 w całości bo wiem, że jest to prawie, że niemożliwe bo to wydruki wielkoformatowe

Oczywiście, że jest to możliwe - a jak studenci robią? :) Drukują na A4 w częściach, a potem sklejają...

Np. poprzez podział rysunku w "modelu" lub poprzez drukowanie z "Autodesk DWF Viewer" (to powinno być to: CAD Forum - How to plot large format drawing on a small format printer?)...

 

W związku z tym proszę o pomoc osoby obeznane z AutoCad aby pomogli mi i rozpisali punkt po

punkcie jak mogę zaznaczyć interesujący mnie fragment projektu i jak go wydrukować na A4.

Sam fragment dużego rysunku? Czy ma to być rysunek w skali wydrukowany?

Jeżeli ma to być po prostu wydruk części projektu bez patrzenia na skalę: w zakładce "model" - Plik --> Drukuj (lub prościej: ctrl+P), wybierasz w nowym oknie drukarkę, rozmiar papieru pewnie domyślnie będzie A4 (w prawym dolnym rogu okna ustawiasz orientację papieru), co drukować - wybierasz "Okno" z listy (wtedy możesz zaznaczyć interesujący fragment do druku), ustawiasz "Centruj wydruk", skala: dopasuj do rozmiaru papieru (lub coś w tym stylu), w prawym górnym rogu wybrać styl monochrome.ctb (jeśli wydruk ma być czarno-biały) i to chyba tyle... Sprawdzić w podglądzie (przycisk w lewym dolnym rogu okna) jak wygląda, jeśli ok - można drukować...

 

A jeżeli w skali - wtedy najłatwiej utworzyć nowy układ/arkusz, na nim nową rzutnię, ustawić skalę i drukować- ale to już inna bajka...

 

Ciężko pisać na odległość - wiem i widzę, że na YouTube jest parę filmów pokazujących sposoby drukowania z AutoCad'a - pooglądaj i w razie problemów pytaj...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...