Skocz do zawartości

Kupno czy modernizacja?


kabanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu chciałbym zmodernizować swojego PCta. Nie wiem jednak jak i czy jest sens to robić, zamiast np. kupna nowego, tańszego zestawu. Komputer ma 5 lat. Mało się znam na komputerach ale postaram się wam opisać go najlepiej jak umiem i proszę o rady. Oto jego parametry: Płyta główna ASUS M2N SLI deluxe (mniemam, że to gniazda i wszystko co ją może opisać) -> socket AM2, mForce 570-SLI, HT 2000 Mt/s, Dual-Ch, DDR2 800, 2xPCI-E x16 slot, Heat-pipe, Dual Gb Lan, SATA 3.0Gb, AI Nap, AI Gear, Green Asus ; Procesor AMD Athlon 64 X2 dual core 5200+, Karta grafiki 256mb GeForce 7600 gs SLI, 3gb RAM (podejrzewam, że DDR2 skoro takie płyta obsługuje). Chciałbym aby mój komputer spokojnie jeszcze mi posłużył, no i żebym od czasu do czasu mógł pograć w najnowsze gry (niekoniecznie na najwyższych detalach, ale płynnie). Mój budżet wynosi do 1000-1500 zł ale przyznam, że im tańsze rozwiązania, tym lepsze :)

 

Mam też możliwość korzystania z laptopa, ale on chyba nie pociągnie gier nowej generacji oto parametry:

 

Procek: Intel Core 2 duo T6600 2,2 GHz ; Karta graf. ATI Mobility Radeon HD 4540 (z nią miałem problem, bo nie umiem jej porównać do PCtowej odpowiedniczki. Która jest wydajniejsza? Ja do tych inf. nie dotarłem, nie wiem ile nawet mb ma); 3 GB ram (technologii nie znam ale ten laptop ma z 1-2 lata) Hp pavillion :)

 

Proszę o rady, co zrobić i jak aby dysponować lepszym sprzętem

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dysk Samsung HD161GJ, Napęd HL-DT-ST DVDRAM GSA-H44N, Obudowa to za bardzo nie wiem co o niej powiedzieć... No jest obudowa :) Jestem laikiem jedyne co mogę powiedzieć to, to że jest z tunelem powietrznym (cokolwiek by to nie znaczyło). A Mikouaj powiedz mi czy ten zestaw co go tutaj przedstawiłeś jest wg. Ciebie na obecne czasu dobry czy taki noo po prostu lepszy od mojego obecnego PC?

Odnośnik do komentarza

Dysk i napęd myślę, że na obecną chwile mogłyby zostać. Obudowa, skoro masz nie wiadomo co, do wymiany.

Po edycji zestaw będzie wyglądać tak jak w załączniku.

 

powiedz mi czy ten zestaw co go tutaj przedstawiłeś jest wg. Ciebie na obecne czasu dobry czy taki noo po prostu lepszy od mojego obecnego PC?

Bez porównania do twojego. Pograsz na nim we wszystkie nowości na średnich/wysokich(na tym zestawie z HD6850) detalach.

post-239-0-23946700-1336908356_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Morele składają ,ale jest to cena 60zł więc imo się nie opłaca. Lepiej zrobić to samemu, co nie jest trudne, lub poprosić kumpla żeby za piwo złożył.

AMD hmm w tej cenie masz Phenoma x4 955, 960T , które już ciężej dostać lub 965. Wydajność jest porównywalna, wiec szkoda zachodu. Wypadałoby poza tym do tych Phenomów wziąć płytę z trochę mocniejsza sekcją zasilania, więc cena też jest trochę większa.

Mniemam, że więcej jak 4GB ramu i tak nie wykorzystasz, więc też zbędny wydatek na razie.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego do czego masz zamiar komputer wykorzystywać - jeżeli tak jak wspomniałeś, nastawiasz się na gry i codzienne użytkowanie - zostań przy i3-2100. W kwestii tego czy da się taniej - da się, jednak niekoniecznie będzie można być potem zadowolonym z oferowanej wydajności. Mikouaj złożył Ci bardzo wydajny zestaw - wprawdzie na budżetowej płycie wykluczającej kręcenie - ale w sam raz by utrzymać przyzwoity poziom w nowszych produkcjach :)

Odnośnik do komentarza

Ale tak w roli wyjaśnienia jeszcze chciałbym zapytać o parę spraw:

 

1) Co to jest OC :D Bo na pewno nie odpowiedzialność cywilna? Czyżby podkręcanie?

2) Jeśli kupię ten zestaw w przeciągu najbliższych 2-3 miesięcy to części nadal będą dostępne (i może tańsze)?

3) Gdybym chciał go złożyć to czy potrzebna mi będzie do tego jakaś skomplikowana wiedza i narzędzia typu pasta do procka, bateria i np. konfiguracja dosów, biosów etc? (bo to by mnie raczej przerosło jako laika).

4) No i lekka wątpliwość. To ma być komputer, który pociągnie najnowsze gry (bo jestem troszkę fanem takiej rozrywki) ale poza tym to dość duży ze mnie już facet i rozumiem, że programy graficzne i programy wspomagające pracę biurową też pójdą na tym komputerku bezproblemowo. |

5) Karta sieciowa :D Zintegrowana w płycie głównej jest jakaś, czy trzeba ponieść wydatek rzędu 100 złotych aby móc podłączyć się do magicznego kabelka?

 

No i tyle :) Przepraszam, że tak truję głowę. Ale jeśli chęci do odpowiedzi i dyskusji się u was znajdą to dzięki za to.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...