Skocz do zawartości

Czy 64 bitowy XP'ek może obsłużyć pamięć większą niż trochę ponad te 3 GB?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bo właśnie zastanawiam się nad zmianą systemu z większą wydajnością.

Nie wiem czy brać Win 7, czy czekać na ósemkę, czy może postawić na XP'ka 64x.

Nad XP się zastanawiam, bo już w tak super sposób skonfigurowałem swojego XP przez te wszystkie lata, że praca na nim to sama przyjemność :)

Windows 7 może nie obsługiwać niektórych programów przeznaczonych dla XP, które zapewniają mi taki komfort użytkowania.

 

Jedak muszę coś z tym zrobić, bo na kompie mam uruchomionych 78 procesów, czasami więcej i te 2 GB pamięci nie dają sobie z tym już zanadto rady.

Myślę, że dokładka tylko 1GB też nie przyśpieszy mojego kompa jakoś wypaśnie.

Odnośnik do komentarza

To pojęcie jakby tu je wyjaśnić.. :)

No wewnątrz 'skrzyneczki' się znajdują kosteczki, na płycie głównej :D

Zmęczony wczoraj byłem, już sam nie wiedziałem co ja piszę :P

Już poprawione ;)

Aktualnie mam XP Professional SP3,

a to co jest w środku obudowy, "pudełeczka" :)

to:

 

Procesor- Dual-Core CPU E5200 @ 2.50Ghz

Pamięć - 2048MB DDR2 800 Kingstom

Karta Graficzna - 1024MB NVIDIA GeForce 9800 GT Palit

Płyta - Gigabyte S-series Dynamic Energy Saver / Ultra Durable 2 Motherboards EP43-DS3

 

Tej pamięci mało, procek dość słaby ale akurat on nie zamula.

Odnośnik do komentarza
czy 64x XP może w pełni obsłużyć np. 6 GB pamięci ram
teraz znajac prawie dokladnie sprzet mozna napisac, ze;

- 6GB to troche ni z gruchy ni z pietruchy. 4GB, 8GB, a nawet 16GB bo do tylu moze teoretycznie czytac plyta czyli Chipset. Teoretycznie bo wtedy kosci powinny byc cztery po 4GB, a nie do konca jest pewne, ze chipset przeczyta 4GB moduly.

- 6GB nie bardzo bo masz dwukanałowa obsługe pamięci. Dlatego pytalem o sprzet. Musialbys zamontowac 4GB + 1GB +1GB, a to tez moze byc problem dla plyty, lub 2+2+2 (nie bedzie dwukanalowo)

- najlepiej dokupic identyczna kosc do pracujacej i po sprawie lub trzy takie same i bedzie 8GB. Przed taka operacja sprawdz pozostale sloty umieszczajac w nich po kolei uzywana kostke. Czasami starsze plyty maja problemy ze slotami RAM i mozna sie rozczarowac szczegolnie przy marnym zasilaczu.

- co do systemu to x64 Win7 polecam. Ma mozliwosc pracy w trybie zgosnosci z XP, a jak masz fantazje to na 8-ke zaczekaj. :)

Odnośnik do komentarza

Płyta jest stosunkowo nowa, nie ma jeszcze nawet 3 lat, ale o ten zasilacz się martwię, 330 W - prawie 7 letni :D

Strasznie głośno pracuje, to najstarsza rzecz w moim kompie, pozostałe urządzenia nie mają więcej jak 3 lata.

Dziwie się, że sobie jeszcze radzi z obsługą dysku 500 GB i dodatkowo 250 GB podłączanym czasami przez przejściówkę :)

W 2008 kupiłem zasilacz tech solo 550W, ale coś przestał działać po 2 latach i zrobiłem powrót do starego.

No nic, poczekam chyba na tą ósemkę i przy okazji dokupię coś RAMu i chyba koniecznie będę musiał zmienić ten zasilaczek :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...