Skocz do zawartości

Napęd nie czyta wybranych płyt


razor130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obecnie korzystam z komputera sobie z Sality pod obudową, a wszystko z racji podłączenia pendrive od znajomego, przez który rozpoczęła się cała infekcja. Chciałem z tego powodu postawić system od nowa. Niestety nie jest to tak proste jakby się mogło wydawać z racji napędu CD / DVD, skorego do marudzenia..

 

Jest to dokładniej mówiąc:

 

TSSTcorp CD/DVDW SH-W162C od Samsunga.

 

Otóż "to coś do czego tracę już cierpliwość" czyta sobie płyty według własnego uznania.

Tą przeczyta, dwie kolejne nie, potem znowu odczyta jak mu się zachce co jest strasznie irytujące.

Tym bardziej, że akurat to fatum padło na płyty z systemem..

Mam oryginalnego Windowsa XP Home SP3 i nie czyta go wogóle mimo iż na innym komputerze działa bez problemów.

Postanowiłem wtedy pożyczyć pirackiego Windows'a XP Pro bo komputer jest mi pilnie potrzebny to samo mimo iż płyta jest ok.

Spróbowałem z jeszcze ze zmodyfikowaną wersją XP mianowicie Windows XP Beast Edition z wiadomym rezulatem.

 

Czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym problemem czy też muszę wymienić napęd?

 

Oto log z PC Wizard:

http://speedy.sh/BuAAz/USER-5TLT790416-System-Summary.txt

 

Przeczytałem regulamin działu i starałem się postępować w zgodzie z nim jeśli jednak coś zrobiłem nie tak lub czegoś zabrakło to proszę o stosowną informację i przepraszam za kłopot : )

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

:ph34r: razor130

 

Czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym problemem

Jeśli masz dostęp do instalki Windows XP wykonaj następujące czynności :

  • zainstaluj UltraISO
  • wykonaj obraz instalki Windows
  • 06c9aa0947d5f80dm.jpg 8a9ee0886a3f3688m.jpg
  • po wykonaniu obrazu otwórz go w UltraISO
  • b087fe4b9ddfd831m.jpg
  • po załadowaniu obrazu wypal go na podłączonym pendrive
  • 3c8797f869dde1f5m.jpg 94e2f03b37640137m.jpg
  • zmień bootowanie w BIOS-ie na USB
  • podłącz pendrive do laptopa i zainicjuj instalację
  • zainstaluj system

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź Karolek : )

 

Postaram się tak zrobić. Mam tylko jedno pytanie związane z taką opcją.

Czy wystarczy, że poprostu nagram na pendrive obraz .iso i nie będzie problemów z bootowaniem?

Nie muszę wykonać przedtem formatowania pendrive, zapisać tego w jakiś specjalny sposób?

Mogę poprostu za pomocą Kopiuj >> Wklej przerzucić na niego obraz i to zadziała czy muszę to robić UltraISO?

No i bardzo ważna dla mnie kwestia. Czy na takim pendrive mogą być również umieszczone moje prywatne pliki oprócz .iso?

 

Pytania może trochę głupie niemniej jednak jestem laikiem w tych kwestiach więc proszę o zrozumienie.

 

 

a nie lepiej podjąć próbę leczenia?

 

Belfegor taką opcję też początkowo rozważałem jednak po przejrzeniu listy kroków jakie muszę wykonać w celu pozbycia się Sality, konieczności wykonania tych wszystkich skanów za pomocą GMER'a i innych tego typu programów, które niestety są długotrwałe postanowiłem sobie odpuścić.

Wszystkie istotne dla mnie materiały uniknęły infekcji więc format nie będzie dla mnie żadną stratą.

Dodatkowo czytałem wypowiedź picasso w podobnym wątku dotyczącym właśnie pozbycia się Sality gdzie dowiedziałem się, że spustoszenia jakie wyrządził ten wirus nie da się do końca naprawić. Zawsze lepszy kondycyjnie będzie świeżo postawiony system niż taki leczony.

Odnośnik do komentarza
Dodatkowo czytałem wypowiedź picasso w podobnym wątku dotyczącym właśnie pozbycia się Sality gdzie dowiedziałem się, że spustoszenia jakie wyrządził ten wirus nie da się do końca naprawić. Zawsze lepszy kondycyjnie będzie świeżo postawiony system niż taki leczony.

 

Jak uważasz. Do tego rodzaju infekcji GMER niepotrzebny. Wystarczy SalityKiller i skanowanie dotąd, dopóki wynik bedzie zerowy. A ściąganie programów na ten zarażony kom to totalna porażka.

https://www.fixitpc.pl/picasso/download/malware/sk.zip

Odnośnik do komentarza

Jak można komuś doradzać instalowanie softu do tworzenia obrazu na zarażonym systemie? :o

 

Skoro to Sality i jesteś zdecydowany na reinstalację to absolutnie nie instaluj żadnego softu do tworzenia obrazu na penie czy inny medium bo będziesz miał na nim ponownie Sality.

Wchodzisz do BIOS i w sekcji BOOT ustawiasz start z CD na 1-szym miejscu - wkładasz do napędu płytę z XP i zapisujesz ustawienia Bios + Quit.

Tacka sama się zamknie i po monicie Start systemu z CD klikasz dowolny klawisz.

Podczas instalacji wykonujesz pełne formatowanie partycji a najlepiej usuwasz wszystkie partycje, tworzysz systemową i wykonujesz pełne formatowanie.

 

Ups

Pisałem równocześnie.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Belfegor i wieslaw531 infekcji na pendrive nie będzie ponieważ, całą operację nagrywania obrazu .iso systemu wykonałbym na innym komputerze wolnym od Sality. Wydaje mi się, że wirus dopiero zaczyna działać i rozprzestrzeniać się przy starcie systemu tak więc jeśli bym miał przygotowany system na USB i nie pozwoił obecnemu systemowi wystartować tylko odrazu BIOS i boot z USB to Sality by się nie rozprzestrzenił. Dobrze myślę?

 

wieslaw531 to nie jest takie proste ponieważ tak jak pisałem w pierwszym poście napęd nie chce mi czytać wybranych płyt i wypadło akurat na płyty systemowe.

Da się jakoś temu zaradzić?

 

Belfegor wcześniej przewertowałem inne wątki dotyczące usuwania Sality i początkowo chciałem skorzystać z tego narzędzia.

Jednak gdy czekałem 4 godzinę z rzędu i SK w tym czasie przeskanował dopiero ok. 1/3 - 1/2 zasobów dałem sobie spokój.

Nie mam do tego cierpliwości dlatego chciałbym wykonać pełny format czego nie umożliwia mi obecny napęd z racji czytania losowo wybranych płyt zgodnie z niewiadomym mi algorytmem i czy dało by się to jakoś naprawić czy tylko wymiana napędu wchodzi w rachubę?

Odnośnik do komentarza

Z pogrubienia - w jakich warunkach? Przy starcie BOOT czy w trakcie pracy systemu (zarażonego)?

Jeżeli to pierwsze to napęd do wymiany.

 

 

wiesław531 tutaj i tutaj. Niektóre płyty działają, niektóre nie. O dziwo nie ma jakiejś reguły i tutaj taki mały przykład:

Mam dwie płyty z nagranymi filmami obie są od tego samego producenta i mają identyczny rozmiar / parametry.

Jedna z nich się odtwarza druga nie pomimo tego iż na innym komputerze nie ma problemów.

Tak samo posiadam płytę ze sterownikami i akurat z nią nie ma problemów chociaż nie do końca.

2/3 prób odtworzenia jej kończy się sukcesem.

 

Belfegor zaraz spróbuję tego sposobu i dam znać za pomocą edycji posta czy pomogło.

 

@EDIT:

 

Tamta strona ma jakiś własny downloader sterowników. Chciałem pobrać wersję TS10 czyli taką jaka napisana jest na etykiecie mojego napędu i coś takiego wyskoczyło przy próbie przeprowadzenia tej operacji:

 

http://screenshooter.net/5301930/whsgdmv

 

@EDIT2:

 

Przeoczyłem to, że są tam dwa mirrory. Spróbuję tego drugiego.

Odnośnik do komentarza

Belfegor naprawdę nie wiem jak Ci dziękować : ) Po aktualizacji firmware do TS12 wreszcie wszystko zaczęło działać.

Nie wiem jakim cudem nie chciało mi czytać tych płyt na dotychczasowym TS10 skoro nagrywałem je i odtwarzałem wcześniej na tym samym PC.

Ale to nieważne liczy się efekt końcowy : ) Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za pomoc i pełen profesjonalizm.

 

Do zobaczenia na nowo postawionym systemie :)

Odnośnik do komentarza

Nie przenosiłem żadnych materiałów. Wolałem nie kusić już złego : )

Instalacja systemu Windows XP Home Edition SP3 zakończyła się sukcesem jednak nie obyło się bez problemów.

Mianowicie jak zwykle napęd dał o sobie znać i nie chciał działać przy instalowaniu Windowsa już po reboocie i podzieleniu partycji.

Witał mnie błędem, że nie znaleziono pliku asmc i należy włożyć płytę z systemem do napędu, a ten nie chciał działać : /

Jednak poradziłem sobie z tym i po kolejnym uruchomieniu jakoś to zaskoczyło.

 

Nie mam jednak po tym wszystkim siły do tego "tworu Samsunga" będącego imitacją napędu i tutaj rodzi się moje pytanie:

 

"Czy możecie polecić mi coś względnie taniego i solidnego bo mam zamiar go wymienić?"

 

I kolejne pytanie:

 

Po czystej instalacji i nie przenoszeniu żadnych plików z zarażonego komputera, niepodpinaniu żadnych pamięci przenośnych, nagranych płyt.

Wrzuciłem tylko do napędu oryginalną płytę ze sterownikami i po wymaganym po ich zainstalowaniu restarcie w celu zatwierdzenia zmian wyskoczyło mi takie cudeńko:

 

http://screenshooter.net/7215326/awcwoyu

 

Co może być problemem?

 

Poniżej załączam też listę procesów uruchomionych podczas wystąpienia błędu może pomoże:

http://screenshooter.net/7215326/rqtuvyb

Odnośnik do komentarza

:ph34r: razor130

 

Mianowicie jak zwykle napęd dał o sobie znać i nie chciał działać przy instalowaniu Windowsa

To było do przewidzenia (laser lub kiepskie CD) .

Czy możecie polecić mi coś względnie taniego i solidnego bo mam zamiar go wymienić

Do wybrania -> ESC.

Co może być problemem?

Proces instalacji -

Witał mnie błędem, że nie znaleziono pliku asmc i należy włożyć płytę z systemem do napędu, a ten nie chciał działać : /

Jednak poradziłem sobie z tym i po kolejnym uruchomieniu jakoś to zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza

wieslaw531 jeśli chodzi o menedżer urządzeń to wszystko jest rozpoznawalne, nie ma żadnych znaków zapytania - nierozpoznanych urządzeń.

Po kolejnym uruchomieniu problem już się nie pojawił więc chyba można uznać, że zniknął skoro nie sprawia kłopotów.

 

http://screenshooter.net/7215326/tptlsik

http://screenshooter.net/7215326/oroftre

 

Karolek dzięki wielkie za link. Postaram się coś stamtąd wybrać.

A co do procesu instalacji to nie jestem pewien czy to on był przyczyną bowiem kolejne uruchomienie nastąpiło nie poprzez reset czy inne równie brutalne rozwiązanie tylko po wyskoczeniu tego okienka z informacją o konieczności umieszczenia płyty w napędzie w celu dokończenia procesu instalacji i bezskutecznego przeprowadzenia tejże operacji wcisnąłem przycisk "anuluj", w tym momencie wyskoczył komunikat o niemożliwości dokończenia instalacji bez tego składnika i komputer się wyłączył. Skorzystałem z pomocy Google i przeczytałem, że metodą na takie coś będzie ustawienie w BIOSie first boot device na HDD, a natomiast pod klawiszem F12 czyli w mojej wersji BIOSu innego miejsca gdzie można wybrać z czego sys. ma się jednorazowo bootować wybranie napędu. Potem zignorowanie napisu "naciśnij dowolny klawisz aby blablabla" pomogło i wreszcie wszystko zaskoczyło od miejsca w którym instalacja została przerwana więc teoretycznie powinna być kompletna.

Odnośnik do komentarza

Czy to jest Twoj temat http://peb.pl/sprzet/1066191-wymiana-zasilacza-jakie-sugestie.html

Podzespoly wskazuja , ze tak. Wywal kosc RAM 512MB. Sprawdz kosc 2GB memtestem + 512MB oddzielnie. Nawet jesli kosc 512MB nie wykaze problemow nie podlaczaj jej na czas instalacji. Wklej zakladke system summary z HWinfo. Sprawdz SMART dysku http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1680657.html

Jaki teraz masz zasilacz?

Nic nie sugeruje, a jedynie podaje potencjalne problemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...