Skocz do zawartości

Klasyka, czyli (bardzo) powolny start systemu...


Quox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnimi czasy pojawił się u mnie problem z prawidłowym startem systemu. Po wpisaniu hasła do wybranego konta użytkownika, pojawia się czarne tło. W tym czasie procesy, które powinny się uruchomić wraz ze startem systemu - uruchamiają się, ale bardzo powoli, z częstymi przestojami w wykorzystaniu procesora. Po jakimś czasie (ok. 5-10 minut) pulpit w końcu się ładuje i można rozpocząć normalną pracę. Po uruchomieniu system działa już poprawnie, bezproblemowo.

Początkowo myślałem, że problem leży po stronie explorer.exe, jednak wygląda na to, że działa on poprawnie, choć wolno. Skanowanie avastem, Kasperskim oraz McAfee nic nie dało. Problem zaczął występować po instalacji SP1 dla Windows 7 oraz najnowszej wersji Avasta. Oprócz tego ostatnio instalowałem SQL Server 2008 R2 i VS2010.

Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak rozwiązać problem.

 

Pozdrawiam.

 

 

Raporty:

http://speedy.sh/Rjceg/logs.zip

http://speedy.sh/c2yvJ/raport.html

Extras.Txt

OTL.Txt

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Początkowo myślałem, że problem leży po stronie explorer.exe, jednak wygląda na to, że działa on poprawnie, choć wolno. Skanowanie avastem, Kasperskim oraz McAfee nic nie dało. Problem zaczął występować po instalacji SP1 dla Windows 7 oraz najnowszej wersji Avasta. Oprócz tego ostatnio instalowałem SQL Server 2008 R2 i VS2010.

 

No i SQL sypie błedami. Odinstaluj Avasta i zobacz jaka będzie reakcja.

Używałeś AVG Remover?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...