Skocz do zawartości

Sirefef.EF TROJAN


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od 2 dni zauwazylem ze moj komputer a przynajmniej wszystkie przegladarki internetowe chodza wolniej, o wiele woolniej niz zwykle. Z trudem udało mi się zarejestrowac na tym forum. Zdarzyłem zauwazyc ze juz kilka osob na tym forum mialo ten sam problem co ja , a konkretniej przy starcie NOD32 mi wykrywa ,ze w pamieci wykryl Trojana, Sirefef.EF ktory jest w C;/Windows/assambly/GAC_MSIL/deskop.ini. No i pisze ze po zrestartowaniu nie bedzie problemu , ale tutaj sie petla pojawia i wszystko po restarcie wyglada identycznie jak poprzednio .Internet mi chodzi tylko przez pare minut po zrestartowaniu modemu neostrady. Jesli czegos nie napisalem to sie pytajcie , bo pisze to na szybko, jesli beda potrzebne jakies programy do dania logow to bardzo bym was prosil o podanie linku , bo w stanie jakim jest ten komputer nie idzie nic znalesc w sieci. Albo chociaz pelnej nazwy programu moze przez te pare pierwszych minut uda mi sie znalesc. Probowalem juz sie tego pozbyc skanujac roznymi programami , sciagalem takze Remover Sirefef

z tąd , ale program nie wykrywa sirefef'a na moim komputerze...

Wiec prosze o szybka odpowiedz zanim wessie caly rejestr.

 

 

: EDIT@

jeszcze nie jestem pewny ale chyba pomogl jeden z programow umieszczonych przez PICASSO :) od ROOTKITOW : >

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest wyraźnie napisane, że logi wklejamy jako ZAŁĄCZNIKI, a nie do posta. Zapamiętaj to sobie, zmieniam za ciebie powyżej. ComboFix dokasował co trzeba było, pozostaje wykonać tylko drobną poprawkę.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Services
se2Bnd5
vcdrom
PCAMPR5
mbr
esgiguard
catchme
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wscsvc]
"Start"=dword:00000004
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ERSvc]
"Start"=dword:00000004
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ClipSrv]
"Start"=dword:00000004
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\CiSvc]
"Start"=dword:00000004
 
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie (opcja "Rejestr - skan dodatkowy" ma być zaznaczona na "Użyj filtrowania" aby powstały dwa logi), tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza

No, więc tak - zrobiłem jak kazałeś. I wszystko mi sie udało...tylko miały być dwa logi , a znalazłem trzy ... :D ,ale Ty będziesz wiedział , który jest Ci potrzebny , wole dac wiecej niz mniej.

 

Ten log się pokazał zaraz po Wykonaniu skryptu. - "Log1.txt"

Ten log pokazał się ,gdy zakończyłem wszystkie czynoości jakie mi kazałes zrobic. - "OTL.txt"

A ten log ("Extras.txt") był juz w folderze z OTL daje go tu bo miał tą samą godzinę co "OTL.txt"

Log1.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Wszystko poprawnie się wykonało. Możesz przejść do czynności finalnych.

 

1. Start > Uruchom > wklej i wywołaj polecenie "c:\documents and settings\Karol1\Moje dokumenty\Pobieranie\ComboFix.exe" /uninstall

 

2. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

3. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

 

4. Zaktualizuj poniższe oprogramowanie do najnowszych wersji (Firefox koszmarnie stary):

 

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160070}" = Java 6 Update 7

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A90000000001}" = Adobe Reader 9 Lite

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"Mozilla Firefox (3.0.1)" = Mozilla Firefox (3.0.1)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

5. Przeskanuj się za pomocą Malwarebytes Anti-Malware

 

6. Pozmieniaj sobie hasła logowania do serwisów na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...