Skocz do zawartości

Brak dźwięku w komputerze


jfk74

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam problem bo nagle przestał działać dźwięk w komputerze. próbowałem z różnymi głośnikami i nic.

 

w menadżerze urządzeń pokazuje jeden wykrzyknik "nieznane urządzenie" ale chyba to nie ma związku z dźwiękiem. Kontrolery dźwięku pokazuje jako ok. w zakładce dźwięk z panelu sterowania pokazuje

 

Cyfrowe urządzenie audio S/PDIF.

 

wydaje mi sie ze to jakiś problem ze sterownikami ale nie moge znaleźć w necie

 

zintegrowana karta dzwiękowa

 

VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller PCI

Płyta główna

Asus PSV02-MX

 

z góry dziekuje za pomoc

 

JK

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jakie do tej pory instalowales stery do tej plyty. Nie ma oficjalnego wsparcia dla Win7. ?

Zdiagnozuj co za urzadzenie jest na zolto w MU. Prawa mysz na nieznane urzadzenie - wlasciwosci- detale- Hardware IDS - - spisz lub kopiuj od razu do przegladarki . Bedzie to podobny ciag znakow - PCI\VEN_10DE&DEV_1081&CC_0300

 

Poza tym odinstaluj stery + wyczysc np. Driver Swepperem w trybie awaryjnym + popraw Cclinerem rejestr i zinstaluj pobrane np. od producenta. http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp moze sie okazac, ze nie ma wsparcia dla Win7 rowniez tam. Wtedy zostaja ci strony z ryzykiem. Co sie stalo ;

nagle przestał działać dźwięk w komputerze
wyjasnij to nagle, awaria pradu, cos instalowales, kot wskoczyl na klawiature?
Odnośnik do komentarza

A o jaki system tu chodzi? Prawda, nie ma wsparcia dla win 7 ale do win vista jest i te powinny pasować gdyby faktycznie chodziło o windows 7. I jeszcze jedno, jeśli jest to faktycznie płyta P5VD2-MX to tu nie ma w ogóle realteka, jest ADI Sound Max, nie wiem skąd do głowy przyszedł mi realtek.

J/w wyczyść system z driverów sweeperem i jeszcze raz zainstaluj te od asusa + "hyperiony" od VIA.

 

próbowałem z różnymi głośnikami i nic.
podpinasz je do wyjścia w kolorze?
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...