Skocz do zawartości

Auto instalacja


muszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się zapytać czy jest taka możliwość żeby zrobić sobie jedną instalkę w której byłyby wszystkie programy które używam po zrobieniu formata? ponieważ w domu mam PC i 2 lapki, to wgrywanie po kolei wszystkiego jest uciążliwe ;/ Potrzeba mi czegoś takiego na Win7 x64 i Win XP x86. Czy jest coś takiego w ogóle możliwe? jeżeli tak to byłbym bardzo wdzięczny jeśli by ktoś pomógł zrobić coś takiego ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszystkie programy - raczej nie, pomijając fakt, że nie wszystkie programy pozwalają na instalację "bezobsługową" to w przypadku niektórych jest to wręcz niewskazane, wszystko zależy od tego jakie "wszystkie programy" instalujesz.

Jeżeli ma to służyć jednej maszynie to dużo lepszym sposobem od instalacji (zarówno systemu jak i dodatków do niego) jest zbudowanie obrazu takiego wstępnie skonfigurowanego systemu.

Oczywiście problemem imagu ale także instalacji zautomatyzowanej jest utrzymanie "aktualności" takiego zestawu, sęk w tym że w świecie komputerów w tej chwili nieaktualne oprogramowanie = furtka dla złośliwego oprogramowania a co za tym idzie taki obraz sprzed pół roku i tak po przywróceniu wymaga aktualizacji dlatego należy zachować proporcję pomiędzy automatyzacją procesu instalacji/przywracania systemu a późniejszym jego konfigurowaniem, umieszczenia np. flash playera w obrazie mija się z celem.

Osobną kwestią jest sama potrzeba posiadania takiego zestawu, dobrze konserwowany system powinien wytrzymać dłużej niż wynosi średni cykl wymiany sprzetu komputerowego na nowy jeżeli natomiast potrzebujesz "robić formata" co pół roku to coś jest nie tak w innej dziedzinie niż wygoda instalacji, może warto czas/chęci potrzebne do stworzenia "automatu" poświęcić kwestii zadbania o system już działający.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

No rozumiem, mówi się trudno najwyżej te 2 h za każdym razem będę poświęcał.

A mam takie pytanie jaki antywirus w tej chwili jest najlepszy? (dla mnie nie ma znaczenia czy będę musiał za niego zapłacić ponad 200zł )

Pozdrawiam.

 

Edit; chciałem się eszcze zapytać czy jest jakiś programik dzięki któremu:

1. mógłbym sterować wydajnością i prędkością wiatraczka w karcie graficznej GeForce GT440

2. Mógłbym ustawić sobie obroty wentylatora na płycie głównej i dodatkowych wentylatorów podłączonych w tych miejscach zaznaczonych na zdjęciu przykładowym ? Czy jest coś takiego możliwe?

post-4185-0-33798600-1333036481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie zalecam regularne kopie obrazu systemu, partycji itp. Są softy Free lub za niewielką opłatą.

Regulacje wiatraczków - da się bez problemu na tej płycie (ASUS ale jedna Bozia wie jaka to płyta) pod pewnymi warunkami.

Podaj przynajmniej pełne info o sprzęcie (dokładne info o elementach składowych). Może być w uzupełnieniu obrazek z HWINFO64 z zakładki System Summary.

Odnośnik do komentarza
W PC robi to różnice, że płyta jest 24 Pin'owa,a zasilacz ma tylko 20
spokojnie to tylko dodatkowe zasilanie do mocniejszych specyfikacji.
1. mógłbym sterować wydajnością i prędkością wiatraczka w karcie graficznej GeForce GT440

2. Mógłbym ustawić sobie obroty wentylatora na płycie głównej i dodatkowych wentylatorów podłączonych w tych miejscach zaznaczonych na zdjęciu przykładowym ? Czy jest coś takiego możliwe?

kupisz takie 2 i po bolu http://www.ceneo.pl/152000

Zasilacz, coz starocie niesamowite. Test podobnego http://www.benchmark..._400W-1639.html

Karta potrzebuje zasilacza co najmniej 300W http://www.nvidia.pl...-gt-440-pl.html zakladka - specyfikacja. (Opinie o zawyzonej mocy podawane przez producenta karty mam w nosie (na wszelki wypadek to pisze) . Producent nie podaje i nie rozroznia roznej budowy zasilaczy. Podaje wartosci przy ktorych kazdy zasilacz ma wytrzymac obciazenia)

Ten twoj ma na lini 12V - 216W . Na styk by wystarczylo, ale starocie i na styk to nie jest do konca dobre rozwiazanie. Nie napisze Ci wymieniaj i nie napisze wytrzyma na bank. To decyzja Twoja. Ja osobiscie bym wymienil.

Odnośnik do komentarza

P.S dziś Be Quiet! zakończył swój żywot, nie wiem dla czego ale pięknie zaiskrzył coś strzeliło, a następnie wywaliło korki w całym domu ;p poleciał zapaszek i dymek z poległego zasilacza co oznacza 100% śmierć jego (przynajmniej nie mam zamiaru kombinować z jego naprawą choć po rozebraniu widziałem kondensatora pięknie wystrzelonego i okopconego)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...